Ze zpráv

Jsme ve vesmíru sami?

Jeff Hoffman poznal krásy vesmíru ne jednou. Viděl naši krásnou modrou planetu, spirálovitá mračna, rozsáhlé oceány a přeplněná města, pohledem, který se naskytne jen málokomu. Absolvoval přes pět misí včetně své první k Hubbleovu vesmírnému teleskopu. Hoffman strávil 1 211 hodin svého života ve vesmíru. A na otázku, zda jsme ve vesmíru sami, odpověděl jednoznačně: „Věřím, že život existuje i jinde ve vesmíru“.

Navštivte také:
Čeká nás nesmrtelnost? Je to možné!

Jen opravdu málokomu se do této doby podařilo pozorovat naši planetu z oběžné dráhy. Zatím je ale tato zkušenost spolu s pokročilými tituly pouze známkou kvalifikovanosti astronautů. Koho jiného se tedy zeptat na nejdiskutovanější otázku lidstva: Jsme ve vesmíru sami?

V roce 2018 odvysílala stanice National Geographic první epizodu dokumentu „One Strange Rock“ a u této příležitosti se setkalo u jednoho stolu v Los Angeles pár astronautů spolu s režisérem dokumentu Darrenem Aronofskym.

Navštivte také:
Brzké setkání s UFO? Je to možné!

Téma dokumentárního cyklu bylo jasné. Život na Zemi je zázračný. Ve své tvorbě využil Aronofsky satelitní snímky Země z vesmírných stanic. „Podívejte se na všechny tyto systémy života, které se dokázaly spojit tak, aby vše kolem nás bylo realitou.“ Řekl Aronofsky.

Jako vědec hledám důkazy, jelikož je nemám, není nic, co by podpořilo mou víru, i tak tomu ale věřím.

A jaký je tedy názor astronautů na život na jiných planetách? Mnozí tvrdí, že je to komplikované. Prokázání mimozemského života, je vzhledem k rozmanitosti vesmíru opravdu těžké. A co teprve takovou civilizaci najít?

Kanadský astronaut Chris Hadfield, který ve vesmíru strávil 4 000 hodin, s úsměvem prohlásil. „V podstatě můžeme říct, že každá hvězda má své planety, tak teď si zkuste představit pravděpodobnost dalších mimozemských životů. O jednoduchou matematiku tady vůbec nejde.“

Pokud každá z hvězd má alespoň jednu planetu, tak je nemyslitelné, že by život jinde neexistoval, nebo ne? Mae Jemison, první afroamerická žena ve vesmíru také vyjádřila svůj názor. „Musíme nejprve přemýšlet nad vybavením, které by přineslo patřičné důkazy.“

Hoffman ale v existenci mimozemského života věří, ale jak dodává „Jako vědec hledám důkazy, jelikož je nemám, není nic, co by podpořilo mou víru, i tak tomu ale věřím.“ Vzhledem k velkému počtu nově objevených exoplanet se zdá, že nalezení nové civilizace je nevyhnutelné. Pravda je ale taková, že naše dosavadní objevy jsou v porovnání s celým vesmírem, jen kapkou v oceánu.

Navštivte také:
Jaká by byla reakce lidí na důkaz mimozemského života?

Hadfield také poukázal na to, že neustále objevujeme, v rámci naší planty, život na místech, kde by snad ani neměl existovat, co pak takový vesmír. „Mluvíme o definici života společnosti NASA, která ho definuje jako soběstačný chemický systém schopný evoluce“. To nutně neznamená kosmické lodě a paprskové zbraně.

Zdroj: Mashable.com

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.