Záhady

Loď duchů Ourang Medan

Další z mnoha nevysvětlitelných záhad. Co v roce 1947 zabilo celou posádku lodi Ourang Medan? V dokumentech z druhé poloviny čtyřicátých let se můžeme dočíst o zvláštní události z roku 1947. Telegrafista americké lodi Silver Star (Stříbrná Hvězda) zachytil zmatené volání o pomoc z holandské lodi Ourang Medan (Pán Medanu). Lodi se právě pohybovalo v blízkosti Filipín. Jeden z členů posádky nizozemské lodi odvysílal zprávu ve které tvrdil, že všichni na palubě umírají a i jeho konec se nenávratně blíží. Kapitán lodi Silver Star samozřejmě okamžitě přikázal vyrazit druhé lodi na pomoc.

Loď plná mrtvých těl

Když americká loď dorazila na místo, Ourang Medan na první pohled nevypadala nijak zvláštně. Při pokusech o nabázání kontaktu se však nikdo neozýval. Posádka se tedy vydala na průzum druhé lodi. Tam se jim naskytl hrůzostrašný pohled. Po celé lodi ležela mrtvá těla námořníků. Všichni leželi v nepřirozených polohách a s obličeji skřivenými hrůzou. V lodní kuchyni byl například nalezen kapitán, křečovitě držící nůž v ruce a hledící směrem ke dveřím.

Mrtvá těla však neměla ani náznak zranění. Na první pohled se zdálo, že námořníci zemřeli hrůzou. Kapitán americké lodi se rozhodl doplout s lodí Ourang Medan do přístavu. Hned po několika málo kilometrech se z lodi ozval ohlušující výbuch. Loď se během několika minut celá ponořila. Nalezená tělo proto nebyla nikdy prozkoumána, a již se proto asi nedozvíme, jak námořníci doopravdy zemřeli.

Nabízí se několik možných vysvětlení. Přiznivci UFO samozřejmě navrhují útok mimozemšťanů, jiní si myslí, že šlo o kontakt s dosud neobjevenými mořskými živočichy. Pravděpodobněji zní varianta o úniku jedovatého plynu nebo pašování velice nebezpečných chemikálií. Později se objevili i informace o tom, že loď s tímto názvem nikdy neexistovala. Jak to doopravdy bylo?

tomrich

Jsem obyčejný člověk zabývající se o paranormální jevy. Jsem student a mezi mé zájmy patří PC hry a zvládám základy grafiky v photoshopu a moc rád poslouchám metal.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.