Bytosti a monstraPodivné úkazy

Mořští biologové pátrají po totožnosti neznámého svítícího živočicha

Tajemný tvor připomínající světélkující chobotnici byl objeven v přístavu v britském Bristolu. Živočich se okamžitě stal hitem internetu a vědci i laická veřejnost si lámou hlavy, co to vlastně viděli.

Očití svědkové uvádějí, že podivné stvoření s chapadly plavalo na hladině a barevně svítilo. V zorném poli vydrželo asi 30 sekund, poté přestalo světélkovat a zmizelo. Na internetu se objevily nejrůznější spekulace včetně té, že jde o plovoucího mimozemšťana. „Je zřejmé, že jde o podvodní sáně Santy Clause,“ žertuje jeden z uživatelů Twitteru, zatímco druhý soudí, že živočich mohl utéct z bristolské zoo.

Jasno zatím nemají ani mořští biologové. Podle jedněch by mohlo jít o druh pražmy, podle druhých o medúzu. Někteří se ale domnívají, že nemuselo jít vůbec o živého tvora. „Je to velmi zajímavé a opravdu nevím, co si o tom mám myslet,“ řekl biolog Steve Simpson z Bristolské univerzity. „Je to velmi neobvyklé stvoření, nikdy jsem nic podobného neviděl.“ Zvláštní podle něj také je, že se živočich objevil na tak frekventovaném místě.

tomrich

Jsem obyčejný člověk zabývající se o paranormální jevy. Jsem student a mezi mé zájmy patří PC hry a zvládám základy grafiky v photoshopu a moc rád poslouchám metal.

1 komentář

  1. To zvíře bude nejspíš žebernatka. Je to bezobratlý mořský živočich, příbuzný medúzám, který na rozdíl od nich nežahá a umí světélkovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.