ZáhadyZe zpráv

Nevyšetřené zmizení Pauly Weldenové: Kam se poděla mladá studentka?

V malém městečku Bennigton v americkém státě Vermont záhadně zmizelo několik lidí. Jen v letech 1945 až 1950 se ztratilo pět osob, které nikdo nikdy nenašel. Vypařil se osmiletý chlapec i myslivec na důchodu. Nejslavnější případ zmizení vedl k založení Vermontské státní policie. Paula Jean Weldenová se 1. prosince 1946 jakoby propadla pod zem.

Paula druhým rokem studovala umění na univerzitě. Prý na ní nebylo nic zvláštního. Jednoduše obyčejná mladá žena, která se usilovně věnovala studiu a přitom pracovala v univerzitní jídelně.

1. prosince 1946 řekla své spolubydlící, že si dá nachvíli přestávku od učení na zkoušky a vyrazí do přírody. Chystala se projít kousek turistické trasy s názvem Long Trail (Dlouhý chodník). Ten se vine v délce 439 kilometrů napříč lesy na sever od Bennigtonu, křižuje celý stát a končí u hranice s Kanadou.

Na Dlouhém chodníku viděli Paulu mnoho lidí včetně skupiny turistů. Jeden z jejích členů Paulu varoval, že rifle a tenká bunda jí v přírodě nebudou stačit. Jeho slova však prý vzala na lehkou váhu a zamířila dále na sever. Neměla žádné peníze a na koleji dokonce nechala šek od rodičů.

Tato skupina byla poslední, kdo Paulu viděl. Když se do setmění nevrátila do pokoje, její spolubydlící si pomyslela, že Paula z túry zamířila rovnou do univerzitní knihovny. Když ale ani následujícího rána nenašla dívku v posteli, začala se o ni obávat. Kontaktovala vedení školy, které uspořádalo pátrací akci. Na půdě univerzity však studentku nenašli.

Začalo oficiální vyšetřování. Děkan kontaktoval šerifa a brzy se rozšířily zvěsti o záhadném zmizení mladé ženy. Univerzitu na několik dní zavřeli, aby mohli profesoři a studenti Paulu hledat. Nenašli však ani stopu.

Pátrání stěžoval fakt, že ve Vermontu neexistoval státní policejní orgán. Akce tedy byla nekoordinovaná a jednotlivé skupiny hledaly Paulu na vlastní pěst. Často se stávalo, že několik týmů prohledávalo stejné území. Ztrácely tak drahocenný čas i energii. Nakonec se do hledání zapojila Státní policie sousedního Connecticutu.

Vyšetřovatelům se podařilo vystopovat muže, který Paulu viděl krátce předtím, než zmizela. Byl podezřelý, protože při pohovoru uváděl různé verze příběhů o tom, kde strávil 1. prosinec. Zjistilo se, že dvěma kamarádům řekl, že ví, kde je pohřbeno tělo pohřešované ženy. Jak se však ukázalo, jen si z přátel utahoval. Nakonec ho zbavili podezření.

Pátrání pokračovalo, Paulu nebo její tělo se ale nepodařilo najít. Do dnešního dne zůstává její zmizení záhadou, která obestírá městečko Bennigton.

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.