Záhady

Nevysvětlitelné mrzačení dobytka: Tisíce zvířat skončily bez pohlavních orgánů

Ve druhé polovině 20. století se objevil znepokojivý fenomén, který existuje dodnes: mrzačení dobytka. Začalo ve Spojených státech amerických, ale vyskytlo se i v jiných částech světa. Dodnes se nevysvětlilo, za jakých okolností uhynulo a přišlo o vnitřnosti tisíce zvířat.

Jednotlivé případy se liší, mají však přece jen něco společného: hlavním cílem mrzačení byly pohlavní orgány, oči a uši. U všech nalezených zvířat tyto orgány chyběly bez ohledu na pohlaví. Další charakteristiky již nejsou společné pro všechny případy. Některé mrtvoly měly například chirurgické řezné rány na různých částech těla, v jiných případech zase svědci mluvili o úplné absenci krve na místě činu. Jakoby dobytek někdo nejprve zcela vysál a až potom zabil a zmrzačil. Občas zase chyběly velké kusy svaloviny.

S mrzačením dobytka se spojují i ​​jiné záhadné fenomény. Nejméně v jednom případě viděli lidé v době, kdy došlo k mrzačení, nad místem činu létat vojenský vrtulník. Podezřelý je také nedostatek stop v okolí mrtvol. Nejen že se zdá, jakoby pachatel nezanechával stopy, ale ani zvířata těsně před smrtí kolem sebe nedupala. Zdá se, že zemřela zcela klidně.

Ve Spojených státech amerických se do vyšetřování pustilo kromě jiných i FBI. Stalo se tak před více než 30 lety, ale vyšetřování nepřineslo přesvědčivější výsledky. Ve zprávách detektivů se objevují pouze zmínky o teoriích, které mají vysvětlit, jak k mrzačení došlo. Dokumenty FBI vzpomínají satanistické kulty, armádní či vládní pokusy a dokonce i mimozemskou aktivitu, nic z toho však vyšetřovatelé oficiálně neuznali.

Nejpravděpodobnějším vysvětlením se zdá být aktivita satanistických kultů. Ty v době, kdy začalo docházet k mrzačení, zažívali v USA doslova boom. Média se přikláněla právě k tomuto vysvětlení, ovšem veterináři, kteří zkoumali zdechliny zmrzačených zvířat, si jím nebyli velmi jistí. Jejich zprávy se přikláněly spíše k tvrzení, že mrzačení měli na svědomí predátoři s velmi ostrými zuby. Tím by se objasnil i fakt, proč dobytku chyběly oči, uši a pohlavní orgány: jejich maso je totiž nejměkčí. K tomuto vysvětlení se zase nejvíce přikláněli vyšetřovatelé z FBI. Zvláštní však je, že ne vždy byly orgány utržené, občas je něco doslova odřízlo, a to velmi přesně.

V době vyšetřování však jen v Coloradu došlo k 130 případům mrzačení dobytka. Že by si zkušení farmáři neuměli poradit s predátory, kteří v takovém rozsahu likvidují jejich zvířata? A jak je možné, že v některých případech byla těla v počátečním stadiu rozkladu, ačkoli k smrti došlo jen před pár hodinami? Odpovědi na tyto otázky zatím veřejnost nedostala.

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.