Záhady

Oceán a jeho tajemství: Slyšeli jste už o těchto záhadách?

Oceány jsou pro člověka stále velkým tajemstvím. Není divu, že se s nimi spojují nejrůznější záhady, nejednou i dost děsivé. Přinášíme vám výběr několika mořských záhad, o kterých jste možná neslyšeli.

Navštivte také:
Může nás intuice klamat? Vnitřní hlas neříká vždy pravdu

Létající Holanďan

Asi nejznámější legenda, která koluje mezi námořníky, je ta o Létajícím Holanďanovi. Odkdy kapitán lodi Hendrich van der Decken vydal rozkaz na plavbu kolem Mysu dobré naděje navzdory bouři, která tam právě zuřila. Údajně řekl, že mys obeplouvá, i kdyby to mělo trvat do soudného dne. Loď však narazila na útesy a potopila se. Námořníkům se prý zjevuje dosud, pokrytá mořskými řasami a obklopena červenou září, a údajně předpovídá zkázu posádky, která ji spatří.

Motory pod vodou

V roce 1944 se americká a japonská armáda setkaly v laguně Turk, která se nachází na půli cesty mezi Havají a Filipínami. Tisíce vojáků, 275 letadel a 60 lodí se v jejím okolí potopilo na dno moře. Bylo mezi nimi i japonské plavidlo, které vezlo desítky nákladních automobilů. Potápěči, kteří tato místa přezkoumávají, často hovoří o tom, že slyší zvuky startujících motorů, a to přesto, že vozidla leží pod hladinou už více než 70 let.

Navštivte také:
Stonehenge má dvojčata pod mořskou hladinou, jejich účel je neznámý

Cestování bez konce

Cestovatel La Salle, který žil v 17. století, se pokoušel najít severozápadní cestu ze Severní Ameriky do Číny. Jeho loď Le Griffon zmizela někde pod hladinou Velkých kanadských jezer a jeho tělo se nikdy nenašlo. Rybáři dodnes tvrdí, že viděli starodávnou loď, která se v noci plaví po Michiganském jezeře a marně hledá cestu k pobřeží.

Podmořský duch

Skupina paranormálních potápěčů se podle svého motta věnuje “hledání neznámého”. Něco neznámého našli v podvodní jeskyni, kde se před několika lety utopil jejich kolega. Pokud se pozorně zahledíte, můžete na fotce spatřit potápěčskou masku. Vyfotili ji jen pár vteřin předtím, než z tmy na dně jeskyně slyšeli děsivý skřekot.

Oceán a jeho tajemtví: Slyšeli jste už o těchto záhadách?
zdroj: youtube

Navštivte také:
VIDEO: Gilotina stínala rychle a efektivně, přestala se používat pouze nedávno

Had, který hlídá mrtvé

V jižním Mexiku existuje podvodní jeskyně, v níž se nacházejí kosti Mayů. Místní obyvatelé si od ní udržují náležitý odstup, a to nejen kvůli duchům mrtvých, ale i kvůli legendárnímu mořskému hadu, který je hlídá.

Zářící koule na Titaniku

Potopení Titaniku je i díky filmu Jamese Camerona dobře známé téměř všem lidem. Málo se už ale hovoří o duších, který se v podobě matně zářících koulí v okolí jejího trosek zjevují.

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.