KuriozityZáhady

Přináší rozbité zrcadlo 7 let neštěstí?

Naši pověrčiví předkové si zrcadla spojovali s různými magickými silami, které mohly jejich majitelům za určitých okolností přinést i velké neštěstí. Různé pověry o zrcadlech se zachovaly dodnes a někteří lidé stále věří tomu, že rozbité zrcadlo znamená sedm let neštěstí. Jak to tedy se zrcadlem je, a co si o něm myslí psychotronici?

Zrcadla se vzpomínkami?
Podle psychotroniků prý zrcadla mají schopnost ukládat si pozitivní a negativní energii vycházející z lidí, kteří se do něj dívali. Zrcátka, které byly “svědky” nějakých dramatických situací nebo se předtím nacházely v domě, kde došlo k nějaké nešťastné události, by se už raději neměli na stěnu ani dávat. Lidé by proto měli raději vyhnout starožitným zrcadlům, o kterých nic nevědí, jinak se jim do jejich příbytku může dostat i mnoho negativní energie. Psychotronici lidem radí, že s každým, i novým zrcadlem by se mělo vždy zacházet s velkou obezřetností, jinak by prý i nové zrcátko mohlo přinést neštěstí nebo dokonce nemoci.

Zdravotní potíže by prý mohlo přinést i takové zrcadlo, ve kterém si člověk nevidí celý obličej, ale jen jeho část. Lidé obdařeni mimosmyslového vnímání považují zrcadla za jakýsi ukazatel toho, co se v dané domácnosti děje. I staré pověry hovoří o tom, že pokud je například někdo z rodiny velmi těžce nemocný, zrcadlo může až prasknout. A do prasklého zrcadla by se lidé neměli raději ani dívat, protože to přináší spoustu neštěstí. Parapsychologové to jen potvrzují, když hovoří o tom, že lidé používáním rozbitého zrcadla riskují ztrátu životní energie.

Když se zrcadlo rozbije…
I když už lidé mnoha starým pověrám nevěří, při rozbitém zrcadle to neplatí. Tato pověra je v lidech prostě vžitá, většina z nich si totiž téměř okamžitě vzpomene na to, že rozbité zrcadlo přináší sedm let neštěstí. Existuje proto mnoho rad starých matek, co dělat pokud se v domě rozbije zrcadlo, a jak se vyhnout neštěstí, které je na “spadnutí”. Při zametání střepů z rozbitého zrcadla je velmi důležité, aby se v nich neodrážela vaše tvář.

Další “babskou” radou je ještě před zametáním střepů na ně nalít trochu vody a střepiny by se neměly nikdy sbírat holýma rukama, je třeba používat rukavice. Všechny střepiny ze zrcadla by se pak neměli dát do koše, ale do neprůhledného sáčku, které se zaváže a vyhodí do potoka či řeky nebo se dají na místo kudy protéká voda. Právě tímto způsobem se prý zajistí, že voda s sebou odnese všechno neštěstí, které by jinak zůstalo v domě nebo na bedrech majitele zrcadla. A nejpodstatnější věcí je, abyste nikomu neříkali o tom, že jste rozbili zrcadlo.

Lidé by však podle psychotroniků neměly vůbec používat ani prasklé zrcadlo, které se puklo například při jeho přemísťování nebo se do něj nechtěně udeřilo nějakým předmětem. Čím déle se s výměnou prasklého zrcadla čeká, tím si prý můžete způsobit více problémů – od rodinných hádek až po různé nemoci. Proto je třeba z rámu zrcadlo co nejdříve vyjmout a vyměnit za nové. Pokud to není v dohledné době možné, tak ho třeba přestat používat nebo jej přikrýt látkou. Tak co budete věřit psychotroniky a “babským” radám nebo zariskovat a nad starými pověrami jen mávnete rukou?

tomrich

Jsem obyčejný člověk zabývající se o paranormální jevy. Jsem student a mezi mé zájmy patří PC hry a zvládám základy grafiky v photoshopu a moc rád poslouchám metal.

1 komentář

  1. Dobrý den,

    zajímalo by mě, zda-li taky nosí smůlu, když rozbije zrcadlo kočka. Zrovna včera mi moje číča převrhla veliké zrcadlo opřené o skříň a samozřejmě se roztříštilo. Má to taky nějakou spojitost se smůlou?? Kočku mám tříbarevnou, ty údajně nosí štěstí a střepy vlastně taky, takže jak si tuto situaci mám vyložit? Děkuji 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.