Nejděsivější místaOpuštěná místaTajemná místa ČR a SR

Prokletá chatrč v šumavských lesích

Pokud chce slovenský milovník záhad pocítit tajemno na vlastní kůži, nemusí chodit velmi daleko. Stačí navštívit sousední Česko, kde se v šumavských lesech ukrývá dnes už polorozpadlá chatrč, která má v sobě mnoho zla, které tam je neustále cítit. Místní lidé se strašidelné chatrči raději zdaleka vyhýbají. Co se tam odehrálo, a proč se lidé tohoto místa tak bojí?

Strašidelná Pohádka
Opuštěná chatrč se nachází nedaleko vesnice Čachrov na jedné ze šumavských plání. Místní obyvatelé této samotě říkají Pohádka. Usedlost ještě v 19. století nechala postavit německá rodina Pangerlova. Výběr místa však nebyl velmi šťastný, protože podle historických pramenů se právě na tomto místě odehrálo jedno lidské neštěstí, které zde je cítit neustále. Má tato nešťastná událost souvislost se vším tajemným, co se tu dělo a děje? Místní obyvatelé si myslí, že určitě. Podle zdejší kroniky zde v roce 1820 na okraji lesa v malém domku žila jakási stařena, o které si lidé povídali různé strašidelné historky. Považovali ji za čarodějnici, protože během nocí se kolem její chatrče děly podivné nadpřirozené věci. Nikdo se s ní velmi nebavil, ale její osud se zpečetil v roce 1828, když v nedaleké vesnici Strážov vypukl obrovský požár. Tehdy lehlo popelem až 78 domů včetně místní radnice.

pohadka2Obyvatelé nemohli viníka najít, tak se jejich vztek nakonec obrátil na stařenu, o níž se říkalo, že čaruje. Proto se jí chtěli i pomstít. Vytáhli ji z jejího domku, vyhnali ji na louku, kde ji ukamenovali. Své utrpení si chtěla zmírnit při jednom velkém stromě, kde se před kameny skrývala, zde však nakonec i zemřela. A právě při tomto stromu tu německá rodina postavila svou usedlost. Své štěstí zde však nikdy nenašla, po druhé světové válce byly odsud vyhnáni. O pohadku pak mělo zájem několik rodin, ale žádná na této samotě dlouho nezůstala. Mnoho lidí, kteří v pohádce bydleli ji opustili, někteří zde našli i svou smrt. Podle šumavského kronikáře Viléma Kudrlička se tam událo mnoho tragických příběhů, a lidé začali věřit tomu, že v pohádce opravdu straší a přebývají tam tajemné síly. Na počátku 20. století byla šumavská usedlost trvale opuštěná, a tak začala chátrat. Tajemné příběhy na sebe nenechaly dlouho čekat.

pohadka3Tajemné síly přemohou každého
Během posledních několik desetiletí se našlo mnoho odvážlivců, kteří se rozhodli na opuštěné samotě strávit noc, ale strach každého přemohl. Z Pohádky se stalo vyhledávané místo pro ty, kteří chtěli tajemné síly okusit na vlastní kůži. Pobyt v tomto polorozpadlém domě je však velmi nebezpečný, o čem mluvilo více lidí. Podle výpovědí těch, kteří při pohádce nebo přímo v ní byli, potvrdily, že zdejší atmosféra je velmi tíživá a doslova na každém kroku je cítit něco tajemné. V těsné blízkosti domu nebo přímo v něm se ztrácí mobilní signál, a vůbec nefunguje navigace. Někteří svědci uváděli, že během noci bylo v domě slyšet nářek, ale i podivné kroky. Návštěvníci, kteří se do domu ze zvědavosti dostali, uvedli, že energie, která tady působí z nich vysála veškerou energii, a pocity byly velmi zvláštní.

Respekt před tímto domem měl dokonce i známý psychopatický vrah Ivan Roubal, který tuto usedlost využíval jako úkryt . Nastěhoval se zde v roce 1991, poté, co v Praze spáchal pět chladnokrevných vražd. Roubal na podáce choval prasata, která údajně krmil lidským masem k čemuž se měl přiznat svému synovi, který ho později udal. Lidské maso mělo pocházet ze dvou jeho obětí – Františka Hepnera a jeho ruské přítelkyně, kterých se měl tímto ohavným způsobem navždy zbavit. Dodnes nikdo neví, jestli to je pravda, faktem ale je, že jejich těla se už nikdy nenašla. Ivan Roubal zde žil až do roku 1994, kdy odsud utekl před policií. V jednom rozhovoru přímo z vězení později přiznal, že i on měl strach žít na této samotě. Doslova řekl: “Není nikdo, koho by Pohádka neděsila”.

pohadka4Ukončit všechny strašidelné příběhy o pohádce se pokusil někdo v roce 2011, když ji zapálil. Hasiči však přišli včas, a usedlost se jim částečně podařilo zachránit. Pohádka tak i nadále stojí a chátrá, a dodnes děsí místní obyvatele. Dokdy toto strašidelné místo vydrží, ukáže čas. Lidé celou usedlost ponechali jejímu vlastnímu osudu. Z času na čas se najde odvážlivec, který se chce na pohádku podívat zblízka, ale nikdo (kromě Ivana Roubala) se tam neodvážil zůstat i přes noc. Opuštěná usedlost je nabitá velmi negativní energií, což potvrdili všichni, kteří ji navštívili. Měli byste odvahu vyzkoušet si, jaké tajemné síly nahánějí lidem strach na této šumavské usedlosti?

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

8 komentářů

  1. O Pohadce sem toho cetl dost,na osobni navstevu to mam trochu z ruky…ovsem desiva je mala nepresnost v textu (vzhleme k vice zdrojum co ji uvadi) cetl jsem,ze Roubal na pohadce nejakou dobu bydlel a do te doby byl jen drobny delikvent a az po pobytu v pohadce se z nej stal vrah…dokonce byly ruzne expedice ktere stravili noc v objektu.kamery se vypinaly,vysilacky na urcitou dobu(stejne jako kamery) prestaly fungovat…lidi tam noc nevydrzi…a jeste jedna povest se k tomu vaze…carodejnici pri kamenovani zahnali nalouku,a ta z poslednich sil objala strom,ten nasakl jeji krev -byla to briza-a od te doby ma briza cervene drevo…

    1. Dobrý den,
      29.6.2015 poslední “majitel” Ivan Roubal zemřel za mřížemi. Od té doby má usedlost hned několik majitelů (dle slov bývalé starostky Jany Kocurové) a co s objektem bude dále nikdo neví. Nynější majitele se nám ale vypátrat nepodařilo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.