Nejděsivější místaPodivné úkazyZáhady

Psychiatrická léčebna v Beechworthu: Ozývá se tu křik pacientů?

Léčebna pro duševně choré v australském Beechworthu je už 20 let uzavřena. Mnoho pacientů tu prý přesto zůstává. Jenže všichni jsou již dávno po smrti! Jedno z nejděsivějších míst Austrálie prý za svými zdmi ukrývá celou řadu přízraků. Duchové pacientů údajně dodnes bloudí chodbami, jimiž se rozléhá bolestný křik.

Městečko Beechworth ve státě Victoria na jihovýchodě Austrálie se začíná prudce rozrůstat v 50.letech 19.století díky zlaté horečce, která zachvátila tehdejší svět. Příliv nových obyvatel si také vyžádá nutnost zřízení psychiatrické léčebny. Ta je otevřena v roce 1867 a může se pochlubit nevídanou kapacitou. Zařízení je schopno pojmout až 1200 pacientů najednou. Velmi brzy je však léčebna zcela přeplněná. K umístění libovolné osoby do péče psychiatrů totiž tehdy stačí pouze dva ověřené podpisy. Zbavit se nežádoucích osob a umístit je za mříže v Beechworthu je tak pozoruhodně snadné. A mnohdy i definitivní. Pacienti se totiž stávají pokusnými králíky pro experimentální léčbu a nezřídka za neobjasněných okolností umírají. Oběti této děsivé léčebny se prý počítají na tisíce. Nikoho proto příliš nepřekvapí, že tu někteří zemřelí stále přetrvávají. Odehrává se dávný teror za zdmi léčebny znovu a znovu?

Tajemné síly
Šepot a křik na chodbách

Léčebna funguje téměř 130 let. Její provoz je definitivně ukončen až v roce 1995 a od té doby slouží jako kampus místní univerzity. Už před jejím uzavřením si ale někteří obyvatelé či zaměstnanci stěžují na podivné jevy. Chodbami se ozývají podivné zvuky, je slyšet šepot, objevují se stopy bosých nohou a věci se sami přemisťují. “Dveře se samovolně otvírají a jindy jsou slyšet tajemné zvuky,” popisuje současný australský spisovatel Geoff N. Braun. Vyšetřovatelé paranormálních jevů věří, že úkazy mají na svědomí duchové pacientů, kteří tu zemřeli. Nepřetrvávají tu však jen oni. “Někteří říkají, že když vyhlédnou z oken za soumraku, mohou spatřit starého muže v zelené bundě, možná bývalého správce, jak se prochází kolem v zahradách, tvrdí Braun. Setrvávají tu prý i přízraky zdravotních sester v dobové uniformě. Je tak možné, že léčebna byla vystavena v místech, kudy proudí zatím neznámé energie, které k sobě nehmotné entity přitahují?

Původ záhadných jevů
Příliš mnoho utrpení

Nejvíc negativním místem v celém areálu léčebny je podle svědků místnost, kde byla na pacientech prováděna léčba pomocí elektrošoků a jiných tehdejších léčebných metod. Na mnohých pacientech jsou realizovány kruté experimenty. Za dobu fungování léčebny tu dle některých údajů zemřelo asi 9000 chovanců. Svědkové vyprávějí o množství s různými lidskými orgány, které jsou vystaveny na poličkách. Tato bizarní sbírka ale mizí během rekonstrukce někdy v 50. letech minulého století. V místnosti a kolem ní je slyšet křik mučených pacientů a zjevují se tu postavy s obličejem pokřiveným bolestí či děsem. Mají badatelé pravdu když se domnívají, že díky silnému emočnímu náboji tehdejších událostí “vsákly” jejich obraz a zvuk a nyní je přehrávají, jako by byly magnetofonovou páskou? Není vyloučeno ani to, že se zde usadily temné síly, které se obrátily proti zdejším obyvatelům. Některá úmrtí totiž mívala tajemný nádech.

Přízrační obyvatelé
Na pacienty dohlíží mrtvé sestry

Pacient jménem Tommy Kennedy je za svého života u personálu tolik oblíbený, že dostává práci jako pomocník v nemocniční kuchyni. Jenže tady vlastní rukou umírá. Lidé, kteří se dnes v tomto místě nacházejí, cítí, jak je někdo úpěnlivě tahá za oděv. Několik přízraků je možné spatřit i v bývalé rekreační místnosti, která sloužila k hraní her, odpočinku a příležitostně i jako kaple. Zjevuje se zde duch hrající si holčičky, mladé dívky, která se snaží komunikovat zejména s ženskými návštěvníky, či zachmuřeného staříka u okna. Jedním z nejčastěji vídaných přízrak je duch vrchní sestry Matron Sharpe. Několik lidí ji vidělo zacházet a vycházet z její pracovny. Svědkové také hlásí, že spatřily mrtvou vrchní sestru, jak sedí u pacientů během elektroléčby. Místnost je prý v tuto chvíli ledově studená, ale přítomnost sestry Sharpe je uklidňující. Dohlíží na pacienty i po své smrti? Chodbami se prý prochází i neznámý lékař. Je v léčebně Beechworth cosi, co mrtvé pacienty a zaměstnance nutí, aby se na to místo vraceli?

Zdroj:Enigma

tomrich

Jsem obyčejný člověk zabývající se o paranormální jevy. Jsem student a mezi mé zájmy patří PC hry a zvládám základy grafiky v photoshopu a moc rád poslouchám metal.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.