Bytosti a monstraFotogalerieNejděsivější místa

Rakouský hrad plný duchů, čarodějnic a vlkodlaků

Strašidelnější už ani nemůže být – a to se nachází hned u našich západních sousedů. Hrad Moosham nedaleko Salcburku skrývá tajemné záhady a krvavou minulost.

Čarodějnice, duchové a vlkodlaci na jednom místě? Tolika záhadami najednou se může pochlubit snad jen rakouský hrad Moosham. Nachází se nedaleko Salzburgu a po setmění by se tam neodvážila ani živá duše.

Přes sto hlav
Moosham postavili v třináctém století, v roce 1208. Říkají mu i hrad čarodějnic a tento název si vysloužil opravdu právem. Desítky lidí obviněných z čarodějnictví odsoudili, mučili a jménem svatého kříže popravili. Tento nesmyslný lov vyvrcholil v letech 1675-1689. Jen v průběhu těchto pár let sťali přes sto hlav.

Rakouský Salem
Pokud by vás v rajónu inkvizitorů hradu Moosham obvinili z čarodějnictví, čekal by vás proces horší než smrt. Od typicky strašných metod, bizarnejších než ve středověku, používali lovci čarodějnic žhavý kov, kterým značkovali viníky. Aby se ochránili před jejich magií, uťali jim ruce. Nešlo jen o mladé ženy-čarodějnice. Věk obětí byl od deseti do osmdesáti let, a i když většinu z nich stihla smrt ve věku jednadvacet let. Jejich duše však hrad nikdy neopustily.

2321374Plný duchů
Podle legend duchové nadále bloudí v katakombách hradu. Zblouděni zesnulí někdy navštíví i nádvoří nebo se projdou po okolí. Domácí mají před hradem Moosham respekt. Nakonec možná ne všichni odsouzení z čarodějnictví byli opravdu nevinní…

Nic příjemné
Nejsou to jen legendy. Lidé, kteří na hradě pracují či pracovali, tvrdí, že viděli duše mrtvých. Dokonce i v současném 21. století! Poltergeista, náhodné mrknutí postav či pocit přítomnosti čehosi nepříjemného. Návštěvníci cítí, jakoby jim kdosi dýchal na krk, slyší buchot, kroky a rázně zavírání dveří. Někteří viděli nevysvětlitelná oblaka bílé mlhy.

Vrcholí to v mučírně
V mučírně si návštěvníci stěžují, že se jich cosi dotklo na vlasech či na nohou, někteří mluvili o nevysvětlitelné přítomnosti jiných osob. V pokoji, kde bydlel hlavní člověk zodpovědný za mučení, prý na každého dolehne tíživá temná atmosféra.

1424015Možná přijde i vlkodlak
Aby toho nebylo málo, Moosham má kromě duchů a čarodějnic ještě jednu záhadu. Rakouský hrad má být i domovem vlkodlaka. V letech 1715 až 1717 se objevily problémy s dobytkem v okolí. Krávy nacházely mrtvé, zmrzačené s vytrhaným masem. V úvahu přichází přemnožení vlků, ale skeptická teorie má jeden háček. Lidé, kteří se vydali na lov lesních chlupáčů, se nikdy nevrátili. Když se však v okolí hradu těla vlků nenašli, přišlo domácím na um pouze jedno vysvětlení. Moosham je domovem vlkodlaka. Dodnes slyšet podivné vytí na Měsíc, i když možná jde pouze o obyčejné vlky. Kdoví… Pokud se nebojíte, přímo ze Salcburku jede autobus, cesta trvá necelé dvě hodinky. Jen, abyste stihli i poslední zpět…

Fotogalerie:

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.