Bytosti a monstra

Slender Man – fakt nebo fikce?

Vysoký muž bez tváře v černém obleku s kravatou, který má dlouhé končetiny připomínající chapadla – to je děsivý Slender Man. Je známý po celém světě a podle fotek a videí pronásleduje hlavně malé děti. Na fotografiích se objevuje vždy v pozadí a jeho podoby jsou různorodé. Slender Man je velmi kontroverzní postava, někteří lidé věří, že existuje, jiní poukazují na jasný podvrh. Proč se ho lidé tak bojí?

sm1Přízrak nebo bytost z jiného světa?
Slender Man, tedy štíhlý (hubený) muž je postava, která je údajně známá již ve starověkém Egyptě což dokazují i některé egyptské hieroglyfy a objevuje se i na některých středověkých malbách. Slender Man jak již bylo zmíněno je extrémně štíhlý a vysoký muž s dlouhýma nohama a rukama, kterých může být hned několik párů. Jeho hlava má někdy podivný tvar, ale tvář se nedá rozeznat, proto se mu také říká muž bez tváře. Typickým znakem je také jeho černý oblek s bílou kravatou. I když Slender Man vypadá jako člověk, podle těch, kteří ho prý viděli na vlastní oči, to v žádném případě člověk není. Říká se o něm, že je to bytost z čtyřdimenzionálního prostoru a možná proto i tak podivně vypadá.

Podle svědectví však Slender Man není jen bytost, která se lidem zjevuje po celém světě, ale údajně si vybírá i své oběti. Jeho obětí se může stát kdokoliv. Pokud si Slender Man někoho vybere, všude ho pronásleduje a pak unese. Staré legendy hovoří o tom, že Slender Man své oběti vraždí velmi bolestivým způsobem. Napichuje je prý na větve stromů nebo jim vytrhává orgány z těla. Takové zvěsti se o něm šířily v minulosti. V současnosti však tato podivná bytost své oběti jen sleduje, dokud je nedovede do naprostého šílenství.

sm2

Slender Man se objevuje velmi nečekaně, zjevuje se zejména v temných zákoutích ulic, v příměstských lesích, v polorozpadlých a opuštěných domech, ale i v rozích tmavých místností nebo v záhybech chodeb obývaného domu. Nejčastěji se vyskytuje u malých dětí nebo lidí, kteří brzy zemřou. Kdo ho prý uvidí tak zemře nebo záhadně zmizí. Slender Man své ruce dokáže změnit na chapadla, a pokud je blízko vás, poznáte to podle toho, že přestává fungovat elektronika. O jeho tváři se jen spekuluje, mnozí svědci říkají, že žádnou nemá, ale jsou i tací, co ji viděli. Velmi často se objevuje na fotkách s dětmi, které pak záhadně zmizí. Je tedy Slender Man reálná postava, která se pohybuje mezi námi nebo to je jen dobře vymyšlená bytost, která lidem nahání hrůzu?

sm3Kdo stojí za Slender Manem?
I když se to mnohým přívržencům Slender Mana nezdá, Slender Man je s největší pravděpodobností vymyšlenou postavou, za kterou stojí Victor Surge. Právě tento muž začal od roku 2009 zveřejňovat fotografie dětí, na které je i děsivá postava muže s dlouhými chapadly. Poprvé se taková fotka objevila na internetových stránkách SomethingAwful kde probíhala soutěž o nejlepší paranormální fotografii. A právě tato fotka lidi nejvíce zaujala. Od té doby se fotky, ale i videa se Slender Manem začaly objevovat ve velkém počtu.

Pokud si člověk před zhlédnutím videí se Slender Manem, nejprve přečte, kdo nebo co to je, kde se dozví, že se může jednat i o reálnou postavu, pak jde z videí, kde byl Slender Man zachycen opravdu skutečný strach. A o to právě režisérovi těchto videí šlo. Všechna videa údajně zrežíroval Američan Troy Wagner, který však nespolupracoval s Victorem Surgem (“otcem” Slender Mana), ale i tak jeho videa získaly na Youtube velkou popularitu. Velmi dobře propracovaný příběh o Slender Manovi a amatérská videa, kde je tato bytost zachycena, tak skutečně přesvědčili desetitisíce lidí, že záhadná bytost Slender Man je reálnou postavou.

sm4Mnozí i tak uvěřili
Někteří lidé mají potřebu se neustále něčeho bát, a tak si svůj strach skutečně najdou. A Slender Man je zřejmě postavou, která v lidech právě velký strach vyvolává. Říká se, že Slender Man může být i nějakou formou tulpy. Tulpa je v mnoha kulturách jakýmsi fantomem, který se prostřednictvím jasné představy zhmotňuje ve vizuálním prostoru. A právě tuto představu nebo přízrak může většina lidí považovat za skutečnou bytost.

Ve skutečnosti Tulpa existuje jen v duchovním světě, ale pokud se někdo ze smrtelníků na svou tulpu soustředí, může se mu prý skutečně zjevit. Mnozí lidé však na Slender Mana i tak věří a zřejmě za to může i jedno amatérské video, které většinu z nich opravdu přesvědčilo. Autorem videa je Amy, přítelkyně Alexa Kralieho, jehož údajně Slender Man neustále pronásleduje.

Amy ve videu, které je pod článkem, natáčí svého přítele Alexe jak sedí na gauči a pracuje na notebooku. Alex nechce, aby ho Amy natáčela, obraz se trochu roztřese a záběr kamery uhýbá doleva, kde je na chodbě na krátkou chvíli zachycen neznámý vysoký muž v tmavém obleku. Amy začne pronikavě křičet, a pak utíkat. Alex na ni křičí – “Amy, utíkej, běžíme za tebou!” Tento amatérský videozáznam je pro mnohé důkazem toho, že Slender Man je skutečná bytost, a ne fikce.

Příběh o Slender Manovi se tak pro množství lidí, kteří se s ním poprvé seznámili, stal velmi silným a děsivým fenoménem. Sám Victor Surge, který je autorem Slender Mana říká: “Slender Man je nápad, který vznikl v mé hlavě, ačkoli koncept je založen na množství věcí, které mě děsí.” Slender Man je tak opravdu jen vymyšlenou bytostí, která však podařila vystrašit lidi po celém světě. Proto pokud každý člověk bude hledat, zaručeně si svého Slender Mana najde…

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

7 komentářů

  1. Pokud je Slenderman skutečně fake, jak by jste mi objasnil ty náhlá Zmizení dětí, u kterých se v pozadí Slenderman ukazuje? 🙂 jinak jsem vicemene skeptik,jen mam rad fakta 🙂

  2. Slender man já vím lidí že nevěří já však slendrmena viděla mislim .Jak popisují má více končetin drápí asi tak 10 cm velké vísokí štíhlá postava pohlaví muž znenadání se oběvil zamnou jen kousek jsem šla bíž a¨…. ruce ruce to nebiyli ruce chapadla rostli mu ze zat na tudle chvíli nezapomenu nikdy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Začla jsem utíkat a utekla jsem!!!!!
    Poučte se slendrer man je nevezpeční!!!!!! 🙁 :I 🙂 to jsem četla jo 🙂 :O :*

  3. Zde píšou lidé jak ho viděli,kteří neumí ani psát čárky či napsat slovo existuje 😉 teoreticky existovat nemůže.Ale je pravda to zmizení dětí..Nikdo to pravděpodobně nikdy nevysvětlí…Jelikož,kdo viděl údajně Slendermana…Se nikdy nevrátil živý

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.