Záhady

Smrt úspěšného mladíka: Proč se rozhodl umřít v poušti?

Byl mladý, úspěšný a bohatý. Z nevysvětlitelných příčin však zmizel v poušti. Z příběhu Davida Stonea běhá mráz po zádech.

Navštivte také:
Tep Země se ozývá každých 26 sekund, záhadný jev dodnes neobjasnili

V roce 1988 se tehdy 29-letý David Stone přestěhoval z rodného El Pasa v Texasu do San Diega v Kalifornii. Byl úspěšným analytikem akciových trhů a vydělával nadmíru slušně. Změna v jeho životě přišla, když se začal zaplétat do hnutí New Age, které v těch dobách zažívalo na Západě boom. Právě kvůli tomuto hnutí dal výpověď v práci a odešel z Texasu do Kalifornie, kde se chtěl věnovat psaní básní.

Známí o něm říkali, že byl většinu času milý a tichý, ale trpěl návaly hněvu. Občas měl problémy se sebeovládáním a naplno se to projevilo 28. října 1988. Tehdy se během párty ve svém bytě pochytil s kamarádem a fyzicky ho napadl. Udeřil ho více než 20krát, mež si uvědomil, co vlastně dělá.

Navštivte také:
Tep Země se ozývá každých 26 sekund, záhadný jev dodnes neobjasnili

Následující ráno David oznámil spolubydlícímu, že bude pár dní pryč. Už déle měl naplánovanou cestu do El Pasa, kde měl být 5. listopadu svědkem na svatbě svého nejlepšího přítele. Předtím však chtěl být několik dní o samotě. Jak řekl spolubydlícímu, chtěl někde v izolaci od okolního světa hledat “spirituální přerod”.

Když odešel ze San Diega, vydal se do arizonského města Eloy, kde se ubytoval v motelu. Zde přespal jednu noc a následující den pokračoval do Tucsonu. Záznamy z bankomatů ukázaly, že v jednom si ve 22:22 vybral 200 dolarů a 30. října o 4:03 ráno natankoval benzín a zaplatil kreditkou. Naposledy ho viděli asi 200 kilometrů od Tucsonu v Novém Mexiku. Farmář, který Davida potkal, si ho všiml na málo frekventované silnici. Navzdory nízké teplotě měl David na sobě jen tričko s krátkým rukávem a šortky. V rukou svíral vycházkovou dřevěnou hůl. Farmář mu nabídl odvoz, ale muž odmítl a řekl, že “hledá bestii”. Pak odkráčel do pouště.

Když se David neukázal v předvečer svatby svého nejlepšího kamaráda u ženicha, nahlásili ho jako nezvěstného.

Navštivte také:
Nejstrašidelnější evropské hrady

Policistům se podařilo vypátrat pár, který prý Davida viděl 30. října na odpočívadle dálnice číslo 80 v Novém Mexiku. Svědci tvrdili, že muž stál před autem, hleděl na vzdálený vrch Granite Peak a něco si psal do diáře. Zeptali se ho, jestli má pokažené auto, ale popřel to. Davida si všiml i železničář, který kontroloval stav kolejí asi 20 kilometrů od města Lordsburg. Podle něj se muž choval zvláštně, překročil trať a vydal se směrem do pouště.

Následovalo rozsáhlé pátrání, které mimo jiné odhalilo i zvláštní šifrované zprávy. Asi kilometr severně od dálnice objevili pyramidu z kamenů obklopenou dalšími kameny ve tvaru trojúhelníků. Další menší pyramidu našli o kilometr dál. Byly při ní Davidovy zlaté hodinky značky Rolex a dvě 25-pencové mince. Nedaleko objevili v písku načmáranou Fibonacciho posloupnost, která ale byla napsána špatně. Končila číslem 18, správně však měla vypadat takto: 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21. Policisté se proto domnívali, že jde o šifrovanou zprávu. Na stopování použili i speciální psi, kteří je dovedli na odpočívadlo pro řidiče s názvem Shady Grove. Nacházelo se 18 kilometrů od místa, kde David nechal své auto.

Navštivte také:
Vražda v knihovně: Zločin, který se dodnes neobjasnil

Když Davidovi rodiče prohledali jeho auto, našli v něm kapesní Bibli s vizitkou arizonského obchodníka Tony Ballesterose. Policie ho vyslechla, ale tvrdil, že o Davidu Stoneovi nikdy neslyšel. Nikdy se nepodařilo zjistit, jak se jeho vizitka ocitla ve Stoneově Bibli.

23. února 1992 našla skupina myslivců nedaleko vrchu Granite Peak kosterní ostatky člověka. Podařilo se zjistit, že patřily Davidu Stoneovi. Příčinu smrti však už lékaři nedokázali určit a zůstává dodnes neobjasněná.

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.