ZáhadyZe zpráv

Tajemství vraždy městského tyrana: 46 svědků neexistujícího zločinu

Když robustní Ken McElroy nastupoval do auta ke své manželce, netušil, že nastávají poslední okamžiky jeho života. Z hospody vyšel mírně připit, sedl za volant když vtom vozidlo obklíčilo 46 lidí.

Ozvaly se výstřely a McElroy zraněním na místě podlehl. Bylo to zvláštní. Okolostojící totiž později svorně tvrdili, že žádnou střelbu nezaregistrovali. Co se vlastně stalo?

Ken McElroy si v městečku Skidmore v americkém státě Missouri nevybudoval právě nejlepší pověst. Většina místních s mužem s výraznými licousy raději nemluvila a klidila se mu z cesty. Člověk nikdy nevěděl, jestli na něj McElroy nevytáhne zbraň. Lidé ho znali jako tyrana a násilníka, který stojí nad zákonem. Když něco chtěl, dosáhl toho, a bylo mu jedno, jakým způsobem. Celý život strávil terorizováním místní komunity.

Narodil se v roce 1934 jako předposlední ze 16 dětí. Jeho rodiče byli poměrně chudí a přestože se o potomstvo starali, jak mohli, tolika dětem mohli jen těžko věnovat plnou pozornost. V dětství se malému Kenovi stal úraz, který zřejmě ovlivnil jeho psychický stav na celý život. Spadl z vozu na hlavu a do lebky mu musel vsadit ocelový plát.

Vzdělávání vzdal v osmém ročníku, kdy byl stále do značné míry negramotný, a začal se věnovat drobnému zločinu. Kradl dobytek, později začal ve velkém pít a hájit ženy. Bez problémů ničil cizí majetky a rozhodně nešetřil výhrůžkami, pokud mu někdo kladl odpor. Právník ho vždy ze všeho vytáhl.

McElroy zplodil nejméně deset dětí s deseti ženami, mnohé z nich ještě ani nebyly plnoleté. Nikdy se neobtěžoval s placením výživného. V roce 1971 potkal dokonce jen 12-letou Trenu McCloudovou a o dva roky později už čekala jejich prvního potomka. V následujících letech byla Trena v podstatě neustálou obětí domácího násilí, nikdy však nepodala žalobu.

Přece jen však čelil obvinění z pedofilie, protože Trena byla stále dítětem. Jeho právník však našel mezeru v zákoně, stačilo, aby si McElroy vzal dívku za manželku. Rozvedl se tedy se svou třetí manželkou a oženil se s Trenou.

Trena, která začala bydlet s McElroyem a jeho exmanželkou, brzy porodila chlapce. Podařilo se jí s ním odejít do rodného domu, její manžel se však se situací rozhodně nemínil smířit. Vpadl k McCloudovým, násilím odvedl manželku se synem zpět domů a pak se k rodičům vrátil. Zastřelil jim psa a dům zapálil.

Teprve tehdy se začaly obyvatelé Skidmore opravdu bát. V podstatě cokoliv, co McElroy udělal, bylo porušením zákona, úřady však nekonaly. Pokus o vraždu, krádež, znásilnění, to vše mu prošlo. Zdálo se, že je nedotknutelný, dokud místním nepřetekl pohár trpělivosti.

Začátek konce
Jednoho dne obvinil 70-letý prodavač Ernest Bowenkamp jednu z McElroyových dcer z krádeže. Prodavačova manželka se snažila situaci uklidnit a prohlásila, že šlo jen o nedorozumění, tyran si však nedal říct a začal starší manželský pár terorizovat. Násilí stupňoval až do momentu, kdy v červenci 1980 přistoupil k Ernestu a střelil ho do krku. Muž však jakoby zázrakem přežil.

McElroy předstoupil před soud, ale propustili ho na kauci. Místo toho, aby se snažil nevyčnívat z davu, rozhodl se pro pomstu. Chtěl zabít Bowenkampovy i každého, kdo byl odhodlaný proti němu svědčit.

Obyvatelé Skidmore začali jednat. Napsali guvernérovi žádost o uvěznění McElroye, ale marně. Nepochodili ani u prokurátora. A jelikož stát nekonal, shodli se, že mají jen jednu možnost.

10. července 1981 přišel Ken McElroy do hospody D&G Tavern vyzbrojený puškou M1 s nasazeným bajonetem. Zatímco popíjel, mnozí místní se sešli na radnici, kde padlo rozhodnutí o odstranění tyrana.

Když McElroy nasedl do auta, ve kterém seděla Trena, zběhl se dav. Zaznělo několik výstřelů, dvě rány trefily muže v autě. Po chvíli byl mrtvý. Jediným svědkem jeho smrti ale byla Trena. Všech 46 potenciálních svědků svorně tvrdilo, že nic neviděli, nic neslyšeli. Vyšetřování zjistilo, že střelci byli dva, vražedné zbraně se ale nikdy nenašly. V případu vypověděla pouze týraná Trena, která za jednoho ze střelců označila muže jménem Del Clement.

V případě však nikdy nebylo vzneseno ani jediné obvinění. Nebyli svědci, nebyly důkazy. A ani dnes, téměř 40 od ​​McElroyovy smrti, není o identitě vrahů tohoto tyrana známé nic bližšího. Skuteční střelci zůstávají v utajení. A jediný svědek, Trena McElroyová, už nepromluví. Zemřela v den svých 55. narozenin v roce 2012 na rakovinu.

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.