Podivné úkazyZáhady

Ufo v přístavu Shag Harbour: Neznámý a nevyšetřený incident

Malá rybářská vesnička Shag Harbour v kanadské provincii Nové Skotsko jistý čas dokonce ani nebyla na mapě. Incident s UFO v roce 1967 ale vše změnil.

Navštivte také:
Záhada pokoje 1046: Umučený muž se nedočkal spravedlnosti

4. října 1967 viděli obyvatelé Shag Harbouru na noční obloze zvláštní oranžová světla. Většina svědků mluvila o čtyřech, všichni se ale shodovaly, že světla byla poměrně jasná, nejprve blikaly a pak spadly do studených vod v blízkosti přístavu. Pád doprovázelo ostré hvízdání a nakonec úder. Objekt zůstal plavat na hladině asi 300 metrů od přístavu.

Lidé předpokládali, že do moře spadlo letadlo, a tak incident ohlásili Královské jízdní policii. Tři její příslušníci dorazili na místo v průběhu 15 minut a policista Ron Pound později uvedl, že všechna čtyři světla stále plavala na hladině, přičemž očividně patřila jednomu objektu dlouhému asi 20 metrů. Zatímco však stihli zorganizovat záchrannou akci, světla se začala potápět a zcela zmizela.

O 15 minut později již byli na vodě rybářské čluny a jejich posádky hledali lidi, kteří havárii přežili. Nenašli ale nikoho, živého či mrtvého, dokonce ani žádné trosky. Ani loď pobřežní stráže, která dorazila po hodině, nic nevypátrala.

Následující ráno Záchranné koordinační centrum vydalo prohlášení, že oficiálně se žádné letadlo neztratilo. Zároveň kontaktovalo velitelství kanadských vzdušných sil s tím, že v blízkosti Shag Harbouru došlo k pozorování ufo: neidentifikovatelného létajícího objektu. Bylo jasné, že do vody nespadlo žádné letadlo, jenže nikdo netušil, co vlastně svědci pozorovali. Když o několik dní později námořnictvo poslalo do oblasti speciální plavidlo schopné snímat mořské dno, ukázalo se, že žádné trosky neznámého objektu se v blízkosti Shag Harbouru nenacházejí.

Navštivte také:
Mary Pearceyová: Byla Jackem Rozparovačem žena?

Incidentu ale předcházelo několik zvláštních události. Několik desítek kilometrů od Shag Harbouru pozoroval druhý pilot letadla na lince z Halifaxu do Toronta ve výšce 3600 metrů zvláštní objekt. Psal se 4. říjen 1967, bylo 19:15 a druhý pilot si všiml, že několik kilometrů od letadla letí paralelně s nimi neznámý objekt, na který upozornil kapitána. Jasně zářil, měl obdélníkový tvar a sledovalo ho několik slabších světel. V 19:19 cosi vedle objektu vybuchlo, o dvě minuty později následovala další exploze a objekt zmizel v oblaku modrého kouře.

Neznámý objekt pozorovala v ten podvečer i rodina Doreyových na východním pobřeží Nového Skotska. Letěl nad horizontem a protože pan Dorey nikdy nic podobného neviděl, napsal dopis veliteli nedaleké letecké základny s žádostí o vysvětlení. Odpovědi se nedočkal.

Navštivte také:
Zmizela z místa nehody: Nezvěstná je už 16 let

Obdélníkový objekt a čtyři světla viděl i kapitán rybářské lodi MV Nickerson. Nejprve zpozoroval čtyři tečky na radaru, později ve vzdálenosti asi 28 kilometrů zpozoroval čtyři světla i na vlastní oči. Zvolal tedy celou posádku, jestli ho neklame zrak, a 20 rybářů svorně hovořilo o neznámém objektu. Kapitán Leo Howard po návratu na pevninu vypsal oznámení o tom, čeho byl svědkem, ale nikdy ho nikdo nekontaktoval se žádostí o bližší vysvětlení.

Co tedy spadlo do moře v blízkosti Shag Harbour? Mohlo jít o kolektivní halucinaci či tajný vládní projekt? To se zřejmě v dohledné době nedozvíme.

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.