Bytosti a monstraVideo

VIDEO: Americká Lochneska z Medvědího jezera: Přežila do 21. století?

O lochnesské příšeře ze skotského jezera Loch Ness slyšel už asi každý, ale málokdo ví o tom, že první zprávy o jezerní příšeře pocházejí ještě z Medvědího jezera v americkém státě Utah.

O tomto monstru prý věděli ještě předci indiánského kmene Šošonů dávno předtím, než přišly první zmínky o známější Lochnesce. Jak americká Lochneska vypadá a kdo všechno ji viděl?

Jen indiánská legenda?
V legendách Šošonů najdeme několik zmínek o indiánských bojovnících, které při plavbě po medvědím jezeře stáhlo pod hladinu obrovské monstrum s dlouhým štíhlým tělem. V 18. a v 19. století se na toto jezerní monstrum úplně zapomnělo, ale od roku 1868, kdy ho viděl muž jménem S. M. Johnson, pozorování opět přibylo.

O prvním zaznamenaném pozorování příšery z Medvědího jezera psal v roce 1868 mormonský kazatel a učenec Charles C. Rich, který tak zprostředkoval to, co popsal S.M. Johnson. V jednom ze svých listů napsal: “Neviděl tělo, jen hlavu a to, co má být krkem. Mělo to podivné výrůstky nebo snad uši na straně hlavy, které byly skoro tak velké jako pohár na vodu.”

Charles C. Rich však píše i o dalších svědcích, kteří monstrum viděli. Jen den po Johnsonovi měli jezerní příšeru vidět tři ženy, které pracovaly na břehu Medvědího jezera. O příšeře se pak v kostele zmínili dalším lidem, když o ní řekli “byla obrovská a plavala mnohem rychleji, než dokáže běžet kůň po souši.”

Dalšími svědky v té době měla být i skupina mužů a jejich žen, která se vracela z městečka Fish Haven do St. Charles. Charles C. Rich o tom napsal: “Jejich pozornost náhle přitáhl zvláštní pohyb ve vodě vzdálen asi tři míle. Jeden z nich řekl, že jasně viděl velké zvíře, které má nejméně 27 metrů na délku.” Tato skupina mužů a žen však potvrdila, že za tímto velkým neznámým tvorem plavalo ještě několik menších podivných zvířat. Mohla to být mláďata?

Když v roce 1870 zpozoroval mladý rybář jménem Marion Thomas, který na medvědím jezeře chytal ryby spolu s dalšími dětmi, které byly na břehu jezera, velkou hlavu hada s dlouhým tělem, k jezeru se začalo hrnout množství dobrodruhů, kteří chtěli toto monstrum chytit. K nim se přidali i novináři, kteří chtěli velkou záhadu Medvědího jezera rozluštit.

Je všechno jen vymyšlené?
Záhadu Medvědího jezera před svou smrtí objasnil sám Charles C. Rich, který se před svou smrtí přiznal, že některé svědectví si sám vymyslel. Všem dobrodruhům se tak monstrum z Medvědího jezera rázem rozplynulo. Několik svědectví z 19. století však bylo pravdivých, a tak si mnozí badatelé začali myslet, že obávaným monstrem mohl být velký had nebo aligátor.

Další svědci z 20. století však potvrdili, že na medvědím jezeře zpozorovali velké neznámé stvoření, které popsali stejně jako svědci z 19. století, o kterých psal mormonský kazatel. Neznámé jezerní monstrum bylo zpozorováno v roce 1907, 1915 i v roce 1946. Na konci 70. let 20. století obrovské monstrum zpozorovala pod vodou i skupina potápěčů, o čemž psal místní novinář Lynn Arava. Zatím poslední pozorování neznámého jezerního tvora bylo v roce 2002, kdy ho v jezeře spatřil majitel místní firmy Brian Hirschi.

Když v roce 2012 prohledávali Medvědí jezero potápěči, objevili na dně jezerní jeskyně a v jedné z nich mezi skalami našli i zaseknutou velkou kost. Později se zjistilo, že tato kost patří krávě, ale jak se tam kost z krávy dostala, neuměl vysvětlit nikdo. Jednou z teorií je, že krávu do jezera mohlo stáhnout právě toto jezerní monstrum.

Záhada Medvědího jezera a americké Lochnesky je tak stále nevyřešena. Může zde dodnes žít nějaký prehistorický tvor, který zde ve zdejších podmínkách přežil až do dnešních dnů, tak jak si to myslí někteří kryptozoologové?

Videogalerie:

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.