VideoZáhadyZe zpráv

VIDEO: Belgické UFO – byl to skutečně jen obyčejný podvrh?

Počátkem roku 1990 byla celá Belgie na nohou. Na obloze se začaly vyskytovat jakési podivné létající trojúhelníky, a nikdo nevěděl co to vlastně je. Množství očitých svědků potvrzovalo, že belgické nebe doslova obsadila nějaká cizí technologie. Bylo to UFO nebo armáda testovala nový létající stroj, o kterém dosud nikdo nic nevěděl?

2357085Belgické trojúhelníky
Před 25. lety, ještě koncem roku 1989, kdy se zvláštní létající trojúhelníky začaly vznášet po obloze nad belgickým územím, tisíce Belgičanů podávalo zprávy o neznámém objektu, který létal nad jejich hlavami. Všechno se to vystupňovalo v noci z 30. na 31. března 1990, kdy tisíce lidí na noční obloze sledovalo neznámý létající objekt (nebo objekty). Teprve 2600 svědků potom napsalo a písemně prohlásilo, co vlastně viděli. O celé události informovala i světová média a Královské belgické letectvo RBAF bylo připraveno zneškodnit létající objekty, které narušovaly belgický vzdušný prostor. Nákresy očitých svědků, kteří neznámé létající objekty viděli, se zcela shodovaly, stále však chyběla fotografie nebo filmový záběr, který by všechno potvrzoval. V té době ještě neexistovaly mobilní telefony s vestavěnými fotoaparáty nebo kamerami, které by dokázaly neznámý létající objekt na obloze zachytit, a tak se čekalo, zda se nějakou fotku podaří někomu udělat. O pár měsíců později celý svět ohromila fotografie, která se i díky obrovskému mediálnímu zájmu, stala nejslavnějším záběrem UFO. Fotku zhotovil a veřejně ukázal dvacetiletý mladík, který se představil novinářům jako Patrick. Fotka se absolutně shodovala s nákresy očitých svědků, kteří tento létající objekt na obloze viděli – trojúhelníkový tvar se třemi světly v každém rohu a jedním světlem uprostřed objektu. Nebylo tedy pochyb, že fotka je pravá, co prohlašovali různí odborníci i experti. Našli se však i skeptici, kteří upozorňovali na to, že na záběru není žádné zřetelné pozadí, které by posloužilo jako měřítko pro velikost a vzdálenost objektu. Na fotce tedy mohl být i malý model UFO nafocen zblízka.

2357083Téměř dokonalý podvod
O dvacet let po zveřejnění slavné fotografové UFO se její autor přiznal, že se svými kamarády se pokusili oklamat ufology a odborníky, když vytvořili dokonalou maketu létajícího trojúhelníku, kterou zmátly úplně všechny. Nikdo tehdy ani netušil, že UFO bylo vlastně polystyrenová maketa, propracovaná do nejmenších detailů. Pravdu o tomto podvodu by se asi nikdo nedozvěděl, kdyby se k ní nepřiznal samotný autor, který s tímto tvrzením vystoupil v televizním vysílání stanice RTL-TVI v roce 2010. Fotka, která ohromila celý svět tedy pravá nebyla, ale tím se případ belgických létajících trojúhelníků neskončil, i když si to mnozí mysleli a dodnes myslí. Jedna falešná fotografie totiž neumlčala tisíce svědků, kteří UFO viděli. A přesto, že se i generálmajor Wilfried de Brouwer z RBAF v roce 1990 nechal zmást Patrickovou fotkou, kterou na tiskovce ukazoval, ještě i dnes tvrdí, že létající trojúhelníky byly reálné, protože jeden z nich pronásledovali i belgické stíhačky o čem jsou věrohodné záznamy.

2357087UFO bylo skutečné …
I když dnes mnozí zpochybňují tzv. belgické UFO, jak se označuje typický trojúhelníkový tvar neznámých létajících objektů, kvůli falešné fotografii, svědci i členové Královského belgického letectva hovoří o reálném neznámém létajícím objektu, který se nikdy nepodařilo identifikovat, a nikdo dosud neví odkud přišel, a kdo ho řídil. Vše se to začalo kolem 23. hodiny 30. dubna 1990, kdy první svědci z obce Glons volali na letový dispečink, že na obloze viděli neznámý létající objekt ve tvaru rovnoramenného trojúhelníku, na kterém svítí světla, která mění barvu z červené na zelenou a žlutou. Neznámý objekt se ukázal i na radaru dispečinku letiště asi 170 kilometrů vzdáleného města Semmerzake. O deset minut tudy proletěl i druhý objekt. Generálmajor Wilfried de Brouwer, který je dnes ve výslužbě řekl, že kolem půlnoci dostala nedaleká letecká základna povel ke startu dvou stíhaček F-16. Stíhačky měly za úkol objekt zneškodnit, to se jim však nepodařilo. Jak vypověděli piloti stíhaček, neznámý objekt, který byl velký asi jako Jumbo Jet, udělal po jejich zaměření prudké manévry. Objekt dokázal zrychlit z 240 km/h na více než 1770 km/h při změně výšky od 2700 metrů do 1500 metrů, a pak zase vzhůru do výšky 3350 metrů. Změna výšky podle pilotů stíhaček trvala méně než 2 sekundy! Piloti, kteří objekt neustále sledovali, uvedli, že ani při tak prudkých manévrech nezaregistrovali typický aerodynamický třesk. Podle nich nemohla žádná lidská posádka podobné změny rychlosti a výšky vůbec přežít. Kdo tedy ovládal trojúhelníkový objekt, pokud to nebyli lidé?

2357081Pokud i Patrick vytvořil falešnou fotografii UFO podle popisu svědků, kteří ho skutečně viděli, to vůbec ještě neznamená, že létající objekty nad Belgií v roce 1990 nebyly reálné. I sám generálmajor ve výslužbě Wilfried de Brouwer loni řekl: “Nevíme o žádné instituci na světě, která by dokázala vytvořit obrovské letadlo velikosti Jumbo Jet, které se pohybuje bez hluku nebo dokáže bez hluku viset na místě. V současnosti takovou technologii ještě nemáme. A to samozřejmě klade otázku, čí to je a jaký pohonný systém dané “letadlo” má? ” Co to tedy v roce 1990 létalo nad Belgií?

Videogalerie:

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

2 komentářů

    1. Včera jsem to nejspíš viděl!
      Opravdu nevěřím na takové věci a znám drony, stíhačky, letadla, helikoptéry apod!
      Všechny věci co k tomu byli napsané tak se schodují wtf?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.