VideoZe zpráv

VIDEO: Ďábelský pastor obchodoval s orgány, lidi nutil hladovět. Našly se masové hroby

Bývalý taxikář se stal spirituálním lídrem. Paul Mackenzie Nthenge přesvědčil stovky lidí, aby se vyhladověly k smrti.

Navštivte také:
VIDEO: Záhadné zvukové anomálie, které si lidi nedokáží vysvětlit

Během posledních měsíců Keňou otřásá skandál, jaký v dějinách země nemá obdoby. Týká se Paula Nthengeho, vůdce kultu, který je podezřelý ze zosnování smrti 240 svých věrných následovníků. Všichni měli dobrovolně umřít hlady. Nthenge byl kdysi televizním evangelistou Mezinárodní církve dobrých zpráv, ta však v roce 2019 oficiálně zanikla. Nthenge však s náboženskou činností pokračoval v odlehlé vesnici Shakahola.

Šířil své extremistické názory a využíval strachu lidí z neznámého. Důkazy naznačují, že Nthenge dokázal lidi přesvědčit, aby vyhladověli k smrti nejen sebe, ale i své blízké včetně dětí. Cílem měla být rychlejší cesta do nebe za jejich spasitelem Ježíšem Kristem.

Shakahola roky trpěla suchem a její obyvatelé ochotně naslouchali muži, který se označoval za jejich zachránce. Trvalo však léta, než se na jeho aktivity podívala policie, a to díky anonymnímu udání od někoho, kdo tvrdil, že ve vesnici rodiče pod Nthengeho dozorem vyhladověli své dvě děti.

Navštivte také:
VIDEO: Prastaré záhady, které dodnes matou vědce

Policisté skutečně našli dvě mrtvoly dětí v mělkých hrobech na Nthengeho rozsáhlých pozemcích. Šlo však jen o vrchol ledovce. Muži zákona získali informace o tom, že v oblasti mají být doslova masové hroby plné pastorových věrných oveček.
V březnu 2023, kdy začalo vyšetřování, Nthenge tvrdil, že věřil ve své prorocké schopnosti. Nejprve ale říkal, že s náboženskou činností přestal, vyšetřovatele však vyvedlo z omylu vícero svědků. Ti tvrdili, že pastor dále šířil své bludy, manipuloval s lidmi a nutil je, aby nechodili do práce a celý den poslouchali jeho kázání. Dokonce jim zakazoval chodit k lékaři, pokud se cítili špatně.

Mnohé z těl, které policie vykopala, podle pitev opravdu vykazovalo známky vyhladovění k smrti. Jiné lidi ale očividně zabili tupé údery do lebky. Jak se ukázalo, v mnoha tělech chyběly některé orgány, což naznačuje, že Nthenge s nimi obchodoval.
Podle keňského ministra vnitra se pastor dokonce spojoval se zločinci. Ti měli zabíjet lidi, kterým vyhladovění k smrti trvalo příliš dlouho, nebo se pokusili půst předčasně ukončit.

Navštivte také:
Belgické krutosti v Kongu: Muž se musel dívat, jak mu jedí ženu a dceru

Soudní proces s Nthengem bude zřejmě nejsledovanější v dějinách Keni a určitě se dočká i mezinárodní pozornosti. V zemi sice existuje možnost udělit trest smrti, od roku 1987 se ale žádný neprovedl.

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.