KuriozityNejděsivější místaPodivné úkazyVideo

VIDEO: Duch v Bílém domě

Mnohé známé osobnosti, které v Bílém domě ve Washingtonu, DC strávili noc, potvrdili, že se setkali s duchem amerického prezidenta Abrahama Lincolna. Ten se má v Bílém domě pravidelně zjevovat nejen obyvatelům Bílého domu a členům personálu, ale i významným politikům, kteří do Bílého domu zavítali. Kdo se s duchem Lincolna setkal, a kde se jeho duch zjevuje nejčastěji?

237943516. prezident USA
Abraham Lincoln byl americkým prezidentem jen čtyři roky, ale do dějin USA se zapsal velkými písmeny. Jen pět dní po skončení americké občanské války navštívil spolu s manželkou divadelní představení ve Fordově divadle, co se mu stalo osudným. Do prezidentské lóže vtrhl jeden z herců, John Wilkes Booth, který ho z bezprostřední blízkosti dvakrát střelil zezadu do hlavy. Podle svědectví jeho nejbližších jen den před atentátem sám Lincoln nepřímo předpověděl svou smrt, když vyprávěl o svém snu:

“Ve snu, který se mi zdál, jsem slyšel nářek. Přišel jsem do místnosti, všude byli muži a ženy v smutečních šatech. Na vyvýšeném pódiu jsem viděl rakev, kolem které stáli vojáci. Kapitán stál opodál, a já jsem se ho zeptal: Kdo je ten mrtvý v Bílém domě? On odpověděl: Prezident, zabil ho nájemný vrah. V rakvi bylo tělo v pohřebním rouchu, jeho tvář však byla zakryta.”

Tolik slova samotného Lincolna. A podle množství svědků má být jeho duch stále v Bílém domě.

2379443

Lincolnova ložnice
Právě ložnice v Bílém domě je místo, kde se duch 16. amerického prezidenta pravidelně zjevuje. První svědectví pochází ještě od holandské královny Vilhelminy, která byla pozvána do Bílého domu ještě během 2. světové války. V Lincolnově ložnici strávila jednu noc, a tvrdila, že se setkala s duchem samotného Lincolna. O setkání s ním řekla toto:

“Lincoln zaklepal na dveře ložnice a stál přede mnou v cylindru na hlavě. Omdlela jsem z toho. Když jsem se probrala, už byl pryč.”

2379441Další významnou osobností, která viděla Lincolnova ducha, byl britský ministerský předseda Winston Churchill, který také přespal v Lincolnově ložnici v Bílém domě. Churchill spatřil Lincolna stojícího před krbem poté, co si dal horkou koupel, a nahý vešel do ložnice. Churchill se podíval Lincolnovi do očí, a řekl: “Zdá se, že jste mě zastihl trochu v nevýhodě, pane prezidente”, a po jeho slovech se měl Lincoln pousmát, a ihned se rozplynul. Od té doby kdy Churchill zavítal do Bílého domu, už nechtěl v Lincolnově ložnici nikdy spát.

Lincolnova ducha však viděli i další obyvatelé Bílého domu. Mezi nimi byla například Eleanor Rooseveltová, manželka amerického prezidenta Franklina D. Roosevelta, v 80. letech minulého století ho zase viděla Susan – dcera amerického prezidenta Geralda Forda, ale i dcera amerického prezidenta Ronalda Reagana – Patti Davis se svým manželem. Oba viděli Lincolnův přízrak v roce 1987, jak kráčel chodbou Bílého domu. Lincolnův přízrak v Bílém domě viděla i řada dalších lidí, kteří tam pracovali. Bude asi málo pravděpodobné, že by si všichni jeho přízrak vymysleli nebo měli nějaké halucinace. Vypadá to tak, že duch Abrahama Lincolna je již nedílnou součástí Bílého domu, což potvrdili i významné osobnosti z politického života, které nikdy na duchy nevěřily.

Fotogalerie

Videogalerie:
https://www.youtube.com/watch?v=5SXPHl4SxrY

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.