VideoZáhady

VIDEO: Je na dně moře UFO? Anomálie Baltského moře

Objekt zvaný anomálie Baltského moře je už několik let zajímavým tématem pro milovníky záhad. Je na dně moře a nikdo nedokáže přesně říct co to je, ale nejpravděpodobnější verze je, že jde o potopené UFO.

V hloubce 85 metrů v moři mezi Švédskem a Finskem objevily v červnu 2011 oválný objekt připomínající skálu, který je dlouhý 60 metrů. Za objevem stojí Peter Lindberg a Dennis Åsberg s jejich týmem Ocean X. Na objekt narazily během pátrání po starém vraku lodi.

Jak se výzkumníci blížili k objektu, jejich přístroje přestávaly fungovat, ale když se od něj vzdálili zhruba o 200 metrů, přístroje opět naskočily do normálu. Pak se opět vrátili nad objekt a situace se opakovala – všechna elektrická zařízení, včetně satelitního telefonu, nefungovaly. Proto není možné zachytit objekt na kvalitní fotografii zblízka.

Vědci spekulovali, že možná se objekt s mnoha výčnělky vytvořil přirozeným způsobem ještě v době ledové, ale nejnovější výzkumy ukázaly, že “anomálie Baltského moře” obsahuje kovy, jaké se v přírodě nevyskytují. Odkud tedy pocházejí?

Mnozí se domnívají, že jde o mimozemský objekt, přesněji kosmickou loď. I když záhadný objekt na první pohled vypadá jako přírodní skála, zdá se, že na jeho okraji jsou schody, které by mohly vést dovnitř. Této verzi vysvětlení přidávají na pravděpodobnosti i stopy, které se vlečou několik stovek metrů za objektem. Ty mohly vzniknout, když záhadný objekt spadl do moře a klouzal se po dně, dokud zcela nezastavil a už se více nepohnul.

Co si myslíte, je to potopené UFO nebo prastará skála?

Videogalerie:

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.