VIDEO: Ostrov Hart: Největší americký masový hrob
Nejsevernější čtvrtí velkoměsta New York je nechvalně známa čtvrt Bronx. A i když se oficiálně uvádí, že téměř celá tato čtvrt neleží na ostrově, součástí Bronxu je i pět ostrovů. A jeden z nich ostrov Hart (Hart Island), který je nejvýchodnější částí čtvrti Bronx, je podle tvrzení místních obyvatel nejstrašidelnějším místem New Yorku.
Minulost tohoto ostrova je velmi pochmurná, protože to je ve skutečnosti hřbitov, kde je pohřbeno již více než 850 tisíc lidí. Co se tu v minulosti odehrálo, a co se tu děje dnes?
Temná minulost ostrova Hart
Ostrov Hart se nachází přibližně deset kilometrů od centra New Yorku a jeho temná minulost se začala psát v 19. století, kdy sloužil jako zajatecký tábor pro vojáky Konfederace. V roce 1865 zde bylo v zajetí 3 343 vojáků, z nichž 235 zemřelo v tomto táboře. Později tento ostrov sloužil jako karanténní stanice, když v roce 1870 zasáhla New York epidemie žluté horečky.
Ostrov se pro zajatce využíval i během druhé světové války, a po skončení války se celý ostrov proměnil na ústav pro duševně nemocné ženy a část na vojenské vězení.
Od 19. století až do současnosti se však většina území ostrova využívala jako místo na pohřbívání vězňů, nemocné a zapomenutých lidí.
Celý ostrov se tak stal de facto největším masovým hrobem v USA. Je až s podivem, že na tomto malém ostrově, který má rozlohu jen 1 kilometr čtvereční, je pohřbeno v hromadných hrobech již více než 850 tisíc lidí mezi nimiž byli nejen zločinci, vězni, duševně nemocní, ale i newyorští bezdomovci, opuštěné děti nebo chudí lidé, jejichž rodiny neměly na důstojný pohřeb.
A i z tohoto důvodu se celý ostrov stal místem neklidných opuštěných duší, protože velké množství zajatců zde bylo i brutálně mučeno a nahromadila se zde velmi silná negativní energie, která zde způsobuje různé paranormální jevy.
Vstup přísně zakázán
Obyvatelé blízkého ostrova City Island, který také patří k čtvrti Bronx, potvrzují, že na ostrově se hlavně během noci odehrávají strašidelné paranormální jevy. Na ostrov se více než 150 let nedostal nikdo, kdo tam neměl co dělat. Celý ostrov byl přísně střežen a od 70. let minulého století, kdy se zde zrušil i ústav pro duševně choré, se ostrov stal ještě strašidelnější díky rozpadajícím se budovám, které zde zůstaly ponechány napospas přírodě.
Od té doby se sem dostali pouze vězni z ostrova Rikers Island, který je také součástí čtvrti Bronx, jen díky tomu, že zde kopaly další hroby pro mrtvé lidi, o které nejevil nikdo zájem. Mnozí lidé (většinou vězni), kteří se však na ostrov Hart dostali, potvrdili, že měli pocit jakoby je někdo neustále sledoval a mnozí viděli přízraky postav v roztrhaných šatech, nebo se znetvořenými tvářemi.
Jelikož zde bylo pohřbeno i mnoho dětí – sirotků, z jedné rozpadlé budovy potvrdili někteří svědci, že slyšeli i šeptající dětské hlasy. Obyvatelé blízkého ostrova City Island zase v noci na ostrově Hart vídají zvláštní světelné úkazy a také neidentifikovatelné zvuky, které se z tohoto ostrova šíří.
Po úplné izolaci ostrova, povolilo před pár lety město New York, které je vlastníkem ostrova Hart, lidem, kteří mají na ostrově pohřbené své příbuzné, navštěvovat jednou měsíčně jejich hroby. I když mnozí z těchto lidí nechtějí velmi o tom mluvit, i oni potvrdili, že na ostrově se cítí velmi stísněně, a také měli pocit jako by je někdo ustavičně sledoval.
Co ve skutečnosti se na ostrově odehrává je i pro záhadology velkým tajemstvím, protože nikdo z nich se tam ještě neměl šanci dostat. Za porušení přísného zákazu vstupu na ostrov totiž každému jednomu člověku hrozí až dva roky vězení. Ostrov si tak své největší tajemství stále uchovává.
Videogalerie: