ParaMag

Antická brána do pekel: Proč zabíjí už víc, než dvě tisíciletí?

 Rychlé zprávy

Antická brána do pekel: Proč zabíjí už víc, než dvě tisíciletí?

Antická brána do pekel: Proč zabíjí už víc, než dvě tisíciletí?
09 července
21:56 2019

V antickém Římě ve městě Hierapolis, které leží na území dnešního Turecka, se nachází jeskyně, při níž umírali zvířata. Starověcí Římané věřili, že byla bránou do podsvětí a proto jeskyni nazvali Plutonium, podle boha podsvětí Pluta.

Kastrovaní kněží odváděli k pekelné bráně býky, kteří na místě umíraly, ale kněží se odtud vraceli bez jakékoliv újmy na zdraví. Římané byli vystrašení z nebezpečné magické moci brány do pekel a knězům připisovali zázračnou imunitu.

Současná věda dostala odpověď na záhadu brány do podsvětí. Výzkumníci prozkoumali oblast kolem jeskyně přenosným analyzátorem plynů a zjistili, že v oblasti vstupu do jeskyně je vysoká koncentrace oxidu uhličitého, který způsobuje rychlé udušení.

Množství oxidu uhličitého pochází z geologické praskliny, která se nachází hluboko pod plutoniem. Celá lokalita, kde byl kdysi Hierapolis, leží na geologicky aktivní oblasti, proto tam byly také různé termální prameny. A přímo pod plutoniem se uvolňuje vulkanický oxid uhličitý.

Kněžím, kteří se přiblížili k jeskyni se nic nestalo, protože oxid uhličitý je těžší, než vzduch a proto se drží níže u země, než jsou lidské dýchací cesty. Takže za jejich nesmrtelností nebyl žádný zázrak, ani magická imunita.

Brána do pekel i dnes zabíjí zvířata, která se ocitnou v blízkosti otvoru do jeskyně. Jde zejména o ptáky, které proletí blízko plutonia. Navzdory zjištěním vědy lidé mají stále respekt před smrtící silou jeskyně a proto k ní raději nechodí.

Autor článku

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář

Navštivte také:

lit

Hlavní menu

Facebook

Poslední komentáře

Blažené je pojídat kaviár, ve kterém žijí duše všech mých dětí od počátku světa....

Jak si myslíte že probíhá proměna vlkodlaka při uplnku někteří z vás tu píší jen...

LV

Na Měsíci to váží šestkrát méně, takže 35kg, a k tomu čtyři široké pneumatiky, takže...

Statistiky

  • 0
  • 20
  • 146
  • 13 543 214
  • 1 440
  • 677