ParaMag

Antická brána do pekel: Proč zabíjí už víc, než dvě tisíciletí?

 Rychlé zprávy

Antická brána do pekel: Proč zabíjí už víc, než dvě tisíciletí?

Antická brána do pekel: Proč zabíjí už víc, než dvě tisíciletí?
Červenec 09
21:56 2019

V antickém Římě ve městě Hierapolis, které leží na území dnešního Turecka, se nachází jeskyně, při níž umírali zvířata. Starověcí Římané věřili, že byla bránou do podsvětí a proto jeskyni nazvali Plutonium, podle boha podsvětí Pluta.

Kastrovaní kněží odváděli k pekelné bráně býky, kteří na místě umíraly, ale kněží se odtud vraceli bez jakékoliv újmy na zdraví. Římané byli vystrašení z nebezpečné magické moci brány do pekel a knězům připisovali zázračnou imunitu.

Současná věda dostala odpověď na záhadu brány do podsvětí. Výzkumníci prozkoumali oblast kolem jeskyně přenosným analyzátorem plynů a zjistili, že v oblasti vstupu do jeskyně je vysoká koncentrace oxidu uhličitého, který způsobuje rychlé udušení.

Množství oxidu uhličitého pochází z geologické praskliny, která se nachází hluboko pod plutoniem. Celá lokalita, kde byl kdysi Hierapolis, leží na geologicky aktivní oblasti, proto tam byly také různé termální prameny. A přímo pod plutoniem se uvolňuje vulkanický oxid uhličitý.

Kněžím, kteří se přiblížili k jeskyni se nic nestalo, protože oxid uhličitý je těžší, než vzduch a proto se drží níže u země, než jsou lidské dýchací cesty. Takže za jejich nesmrtelností nebyl žádný zázrak, ani magická imunita.

Brána do pekel i dnes zabíjí zvířata, která se ocitnou v blízkosti otvoru do jeskyně. Jde zejména o ptáky, které proletí blízko plutonia. Navzdory zjištěním vědy lidé mají stále respekt před smrtící silou jeskyně a proto k ní raději nechodí.

Autor článku

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář

Partner webu

lit

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Myslíte m ze panenka se nenasla Ale pribeh je z casti pravdivy existuji 2 neli...

Chtěl bych se zeptat, jestli je to video vaše?...

Statistiky

  • 1
  • 137
  • 196
  • 13 097 739
  • 1 315
  • 662