ParaMag

Děsivé propady země – co způsobuje tento záhadný jev?

 Rychlé zprávy
 • Zmizení Lynette Dawson: Vyřešení záhady po 38 letech? V lednu 1982 beze stopy zmizela v australském Sydney manželka a matka dvou dětí Lynette Dawson. Její zmizení se stalo místní záhadou, kterou nikdo neuměl rozluštit a ani vyšetřovatelé nerozlouskli...
 • Chtěla panenka Annabelle vraždit? Studentka Donna z amerického Connecticutu si užívá nevázaného života a studuje s cílem stát se zdravotní sestrou. Všechno ale zničí velká hadrová panenka, kterou obdrží od matky v roce 1970...
 • Pluto: NASA zveřejnila dech beroucí fotografie Dne 17.09.2015, NASA zveřejnila čerstvé fotografie z povrchu planety Pluto, které pořídila sonda New Horizons. Na fotografiích můžeme vidět ledová pohoří, povrchové mlhy a zmrzlý dusík....
 • 5 znamení přicházející smrti Blížící se smrt se prý předem ohlašuje. Nejen ti, kteří bojují s těžkou nemocí, ale i lidé, jejichž život ukončí náhlá tragédie, údajně dostávají šanci se na svůj blízký konec...
 • Bermudský trojúhelník ukrývá krystalové pyramidy Za použití sonaru, oceánograf Dr. Meyer Verlag, našel obrovské skleněné pyramidy v hloubce zhruba 2km. Za použití další technologie se podařilo vědcům identifikovat, že obě nalezené obrovské skleněné pyramidy jsou...

Děsivé propady země – co způsobuje tento záhadný jev?

Děsivé propady země – co způsobuje tento záhadný jev?
13 srpna
23:25 2013

diamantovy-dul-ruskoNa celém světě se stále častěji objevují záhadné propady zemského povrchu. Nejvíce sužovaným státem je momentálně Čína, kde k sesuvům půdy dochází takřka denně. Může za tento podivný jev lidský faktor, či se jedná o další záhadnou hříčku přírody?

Během několika posledních měsíců se po celém světě objevilo několik záhadných kráterů. Mnozí odborníci se domnívají, že tyto nepředvídatelné vnitřní kolapsy zemského povrchu způsobuje několik faktorů najednou. Proč ale k tomuto záhadnému jevu dochází v poslední době tak často, zatím nikdo neví. Lidé v nejpostiženějších oblastech se teď bojí, kdy přijde další nekontrolovatelný propad…

Ďáblovy čelisti – obří kráter v Guatemale

K jednomu z nejděsivějších propadů došlo v červnu roku 2010 ve středoamerické metropoli Guatemala City. Tam se zničehonic zřítil třípatrový dům, pod kterým se vytvořila neuvěřitelně pravidelná kruhová díra o průměru třiceti metrů a hloubce šedesáti metrů.

Pro místní obyvatele to byla děsivá tragédie, při které zemřeli dva lidé. Dodnes však není úplně jasné, co tuto katastrofu vlastně způsobilo. Z oficiálního prohlášení vyplývá, že s největší pravděpodobností na tuto událost měla vliv podmáčená půda a špatně vedená podzemní kanalizace. „Pár dnů před tím ve městě zuřila tropická bouře Agatha. Nekvalitně postavená kanalizace neudržela nápor vody, a tím se pak narušila i půda,“ domnívají se odborníci, kteří kráter zkoumali.
guatemala-krater
Nikdo však už nedokázal vysvětlit, proč je závrt ve tvaru relativně přesného kruhu? Většinou tyto krátery mají nepravidelný tvar, tento však vypadá, jako by šlo o perfektní práci nějaké vrtné soupravy. Této děsivé jámě místní přezdívají „ďáblovy čelisti“ nebo „pekelná díra“ a dodnes se obávají, že se podobný jev může opakovat.

Propady země v Číně

V Číně k těmto záhadným propadům země dochází téměř denně a kdekoliv. Odborníci si tak lámou hlavu s tím, co katastrofy způsobuje. Někteří geologové se domnívají, že za to můžou prudké změny počasí, kdy po dlouhotrvajícím suchu přijdou intenzivní lijáky.

Nejvíce postiženou oblastí je město Yuejia v prefektuře I-jang na východě země. Menších a středních kráterů jsou tu stovky, což mezi místními obyvateli vyvolává paniku, jelikož úřady dosud nepřišly s dostatečným vysvětlením. Spekuluje se o tom, že za propady země může nejspíš nestabilita zdejších podzemních vod. Prý totiž došlo k extrémnímu poklesu jejich hladiny, což však nevysvětluje fakt, že k těmto propadům dochází i na jiných místech Číny, kde problémy s hladinou podzemních vod nemají. Někteří Číňané jsou přesvědčeni o tom, že záhadné krátery by mohly být předzvěstí blížícího se ničivého zemětřesení.

„K propadům půdy dochází po celém světě. Co je však nejvíc znepokojující, je to, že k nim dochází stále častěji,“ uvádějí někteří odborníci. Jen za poslední dva roky se s tímto jevem několikrát setkali obyvatelé USA, Ruska, Německa, Mexika a mnoha dalších. Také na poli v rakouské obci Neuhofen im Innkreis se letos v březnu zničehonic objevila perfektně kulatá díra hluboká přes šest metrů. Spekulací o jejím původu, včetně mimozemského, se objevila celá řada, žádnou z teorií se ale dosud nepodařilo potvrdit.

Je na vině lidský faktor?

Může za tento nevysvětlitelný jev shoda okolností, či sám člověk přidává kapku do mlýna svou neohleduplnou průmyslovou činností? Nebo se snad nějak mění vlastnosti zemského povrchu, který se kvůli tomu stává nestabilním? Nezodpovězených otázek je stále mnoho a nikdo nedokáže odhadnout, kdy dojde k dalšímu neštěstí.

Některé konspirační teorie spojují tyto záhadné propady země s mystériem roku 2012, kdy 21. prosince má dojít ke konci či totální změně světa.

cina-krater

Autor článku

tomrich

tomrich

Jsem obyčejný člověk zabývající se o paranormální jevy. Jsem student a mezi mé zájmy patří PC hry a zvládám základy grafiky v photoshopu a moc rád poslouchám metal.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář

Partner webu

lit

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Nikdo není neomylný a že zjistíme občas klamné informace, to se stane.. Bohužel disponujeme jen...

Tyto pyramidy nebyly nikdy objeveny, jde o novinářstkou kachnu, žádný vědecký článek nebyl o tom...

Ahoj. Obecná rada není těžká: stíny zahání světlo. Tedy: udržuj si doma světlo, čisto, pořádek....

Statistiky

 • 2
 • 43
 • 243
 • 13 330 760
 • 1 358
 • 672