Marjorie Jacksonová

Milionářka nevěřila bankám, po její vraždě z domu zmizely miliony

Excentrická milionářka Marjorie Jacksonová nedůvěřovala bankám a peníze si schovávala doma. Její vražda je proto spojena s jednou z největších domovních loupeží v dějinách.

Marjorie svůj majetek zdědila. Její manžel Chester Jackson byl šikovným investorem, který před svou smrtí v roce 1970 nashromáždil slušný majetek. Chesterův otec založil síť obchodů, která měla 250 provozů ve městě Indianapolis a jeho okolí. Když ho při loupeži zastřelili, prezidentem firmy se stal Chester, který zdědil otcova podnikatelského ducha. V roce 1947 ale obchody prodal a žil z úroků.

Marjorie v roce 1970 zdědila asi 14 milionů dolarů. Po započtení inflace by dnes šlo v přepočtu o 78 milionů eur. Většinu měla v bankách, ne však všechno. Těmto institucím nevěřila natolik, aby jim svěřila všechny své peníze. I její manžel byl dost podezřívavý a navíc neměl rád daňováky, takže dva miliony dolarů schovával doma. A Marjorie na tom nehodlala nic měnit.

Navštivte také:
Mladíci obětovali dívku při satanském rituálu, z jejich konání mrazí

Když Chester zemřel, měla 60 let a přesto, že si mohla užívat luxus, zůstala bydlet ve stejném domě, o který se ale pomalu přestala starat. Pozemky zarostly plevelem a Marjorie se začala distancovat od světa. Někteří její známí dokonce mluvili o nastupující paranoie.

Ta se ještě prohloubila, když bankovní úředník zpronevěřil 700 tisíc dolarů z účtu Jacksonových. Tehdy Marjorie definitivně ztratila důvěru v banky a začala si pravidelně vybírat obrovské sumy peněz. V průběhu čtyř měsíců šlo o osm milionů dolarů, které si odnášela z pobočky v kufru a nákupních taškách. Více už na účtu neměla. O peníze se jí totiž po manželově smrti staral nešikovný účetní, který neuměl investovat a promrhal obrovské částky.

Navštivte také:
Ztracená římská legie v Číně? Její osud je dodnes neznámý

Marjorie si doma ukryla peníze na nejrůznějších místech, nevynechala ani popelnice či sáčky do vysavače. Některé balíčky s penězi policie po její smrti našla. Byl na nich nápis: “Bohu od Marjorie Jacksonové.”

Několik měsíců před její vraždou se do domu vloupali dva mladiství a ukradli 800 tisíc dolarů. Marjorie ale odmítla podat žalobu, ačkoli jeden z nich se k činu dokonce přiznal.

Navštivte také:
Anglické křídové postavy – pravěké telegramy do nebes?

Další lupiče tento případ povzbudil. 2. května 1977 si z domu odnesli milion dolarů, ale nestačilo jim to. O dva dny později přišli krást opět, ale vdova je přistila. Lupič ji střelil do břicha z pušky a pak se i s komplicem pokusili dům podpálit. Neúspěšně. Zločinci sice uprchli, ale na místě činu zanechali obrovské množství stop a mrtvolu.

Howard Willard and Manuel Robinson si z domu odnesli pět milionů dolarů, stejnou částku našli vyšetřovatelé na různých místech domu. Oba muže se později podařilo dopadnout a zjistilo se, že to byl Willard, kdo střílel. Dostal doživotní trest, Robinson byl podmíněně propuštěn v roce 1988. U Willarda doma našli 1,6 milionu dolarů a policisté objevili i skrýš v arizonské poušti, kde Robinson skryl svých 1,7 milionu dolarů. A kam se poděl zbytek? To se nikdy nepodařilo zjistit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *