ParaMag.eu

Strašidelný dům v Čechách – paranormální fenomén Komunistické strany byl dobře skrytý

 Rychlé zprávy

Strašidelný dům v Čechách – paranormální fenomén Komunistické strany byl dobře skrytý

Strašidelný dům v Čechách – paranormální fenomén Komunistické strany byl dobře skrytý
Srpen 29
12:40 2017

Strašidelné domy, kde se paranormální události vyskytly nebo se stále vyskytují, lze nalézt také u nás v České republice. Jedním z takových domů byl i dům v malé české vesničce Bohučovice, která dnes patří k městu Hradec nad Moravicí. V prosinci 1985 se začaly šířit zprávy mezi vesničany a říkaly, že v jednom rodinném domě začalo strašit.
Zpráva o strašidelném domě se rychle rozšířila i do nedalekého okresního města Opava, a o dům se začala zajímat nejen státní televize, ale i StB, kriminálka a KSČ. Co se dělo v domě, a proč komunisté odmítli celý případ pod koberec?

V Bohučovicích…
Nikdo se o tajemném případu v Bohučovicích nemohl dozvědět kvůli komunistickému režimu. Tehdejší krajský tajemník KSČ měl v prosinci roku 1985 prohlásit, že takové strašení před sjezdem strany ve svém kraji nedovolí, a komunisté se i za pomoci StB pokusili celý případ ututlat. I když se o to velmi snažili, množství očitých svědků si tyto paranormální jevy ve zdejším rodinném domě, který mimochodem stále stojí, dobře zapamatovali, a ještě i dnes si vesničané z Bohučovic na tento případ vzpomínají.

Starší rodinný dům, ve kterém začalo v jeden prosincový den roku 1985 nevysvětlitelně strašit, patřil manželům Smolkovým. Manželé měli i jedenáctiletého syna Tomáše, který se stal později podle vyšetřujících kriminalistů ústřední postavou “strašení”.

Podivné události v domě začaly s nevysvětlitelnými výkyvy teplot, které se náhle objevily. Pak se tapety začaly odlepovat tak, že spodní vrstva s lepidlem zůstala na zdi. Pokračovalo to samovolným spadnutím nástěnných hodin, které i když manželé dali opět namísto spadly ještě dvakrát.

Hodiny zůstaly na zemi, ale několikrát se spontánně posouvaly po podlaze. Události pak nabraly rychlý spád, a v domě se spontánně pohybovaly a přesouvaly další předměty jako váza, hrnky, příborník, prádelník, stůl a židle, odpadávaly kachličky, kýval se lustr, a pak se začaly posouvat i těžké kusy nábytku a kovové předměty deformoval neznámý tlak.

V jedné okenní tabuli se objevil kulatý otvor jako po průstřelu, okno však nebylo vůbec prasklé navíc vnější sklo poškozené nebylo, podivný otvor byl jen z vnitřní strany okna. Kruhový otvor měl dokonce porcelánový pohár v den, který jeho manželé vytáhli ze zavřeného kredence. Menší předměty jako hrníčky, talíře, příbory pak začaly doslova vystřelovat ze svých míst, a ohrožovaly mladou rodinu.

Situace vyvrcholila tím, když začalo hořet asi dvacet míst v domě do dobu půl hodiny. Tyto události se opakovaně odehrávaly během několika dní, a proto zoufalí manželé Smolkovi požádali o pomoc Národní výbor Hradce nad Moravicí. Úřad vyslal svého zaměstnance na “místo”, aby to objasnil.

Kriminalistické-komunistické vyšetřování
Strašit v domě nepřestalo ani po příchodu zaměstnankyně Národního výboru, kterou byla Jana Lysáková, která si na tento případ vzpomněla při interview s Martinem Jarošekem, který s ní udělal rozhovor v roce 2006 pro Listy Moravskoslezské. Po 21 letech si Jana Lysáková velmi dobře pamatovala na hrůzu, kterou zažila v samotném domě.

V jedné z místností podle jejích slov zavanul chladný vítr, ozvala se rána, a některý z předmětů vysokou rychlostí vletěl do prostoru. Do domu přišli později i četníci z Veřejné bezpečnosti, hasiči, a také reportéři ze státní Československé televize, kteří o strašení udělali reportáž do Aktualit.

Zpráva však vůbec nevycházela z politických důvodů. Z Prahy do Bohučovic dokonce přicestoval i slavný psychotronik PhDr. Zdeněk Rejdák, který paranormální jevy také detailně zdokumentoval, a upozornil na to, že podobné případy se odehrávaly i v zahraničí, kde byl za viníka označen poltergeist, tedy hlučný duch. I kriminalisté, kteří celý případ vyšetřovali, zažili spoustu nevysvětlitelných jevů.

Viděli, jak byla pohovka spálena tak, že někdo musel škrtnout sirku uvnitř pohovky. Z prádelníku vytáhli látku, která vypadala nepoškozená, ale po rozprostření bylo zjištěno, že byla spálena uprostřed.

Když chtěl pan Smolka nabídnout kriminalistům uzenou šunkou z chladničky, na vlastní oči viděli, že hořelo i v ledničce, kdy se ještě z uzené šunky kouřilo. Navzdory všemu nakonec kriminalisté za původce všech nevysvětlitelných jevů označili jedenáctiletého syna Smolků Tomáše.

Kriminalisté Tomáše dokonce tajně unesli, a převezli do psychiatrické léčebny v Opavě na vyšetření jeho zdravotního stavu. Nicméně tehdejší primátor psychiatrického oddělení MUDr. Hřebíček označil chlapce jako zdravé a bezproblémové dítě.

Proto byl Tomáš převezen na kliniku do Olomouce, kde byl psychiatričkou, která pracovala pro komunistický režim, donucen, aby se přiznal k žhářství. Po přiznání byl Tomáš opět vrácen svým rodičům, na celý případ se strašením se zapomnělo, a komunistický režim vše zametl pod koberec.

Hledám příčinu hrůzy
Příčinu hrůzy v Smolkově domě zkoušeli objasnit obyčejní lidé, kriminalisti i psychotronici. Podle vyšetřovatelů může být mikroseismická činnost způsobená nedalekými kamennými lomy nebo laserovými zbraněmi, protože se pobíž Bohučovic nacházelo vojenské území vojsk Varšavské smlouvy. Další teorie říká, že se jednalo o pomstu babičky, když po smrti nevěřící manželé Smolkovi svěsili velký kříž z kuchyňské zdi.

A podle psychotroniků byl nevysvětlitelný fenomén způsoben paní Smolkovou, která nenáviděla svého zetě, který také žil v domě. Její rostoucí vnitřní hněv, který si neuvědomovala, způsobil paranormální jevy, protože všechny létající objekty se vyskytovaly pouze v místnostech, kde byl její zeť.

Podle psychiatrů byl psychický tlak příčinou spontánní psychokineze. Publicista Martin Jarošek, který měl v roce 2006 rozhovor s Jany Lysákovou, poukázal také na to, že v jednom z pokojů, byl nalezený kámen neznámého původu který ležel pod oknem. Kriminalisté zabavili kámen při vyšetřování a nikdo neví, co se s ním stalo, protože se o něm nikdy nikdo nezmínil.

Horor v domě časem skončil a dokonce ještě v roce 2006 v něm žil i Tomáš Smolka s matkou. V Bohučovicích, kde dnes bydlí jen asi 300 obyvatel, je stále spousta lidí, kteří si pamatují, na strašení i vyšetřování v domě Smolkových. Události z roku 1985 však zatím nebyly dodnes seriózně vysvětleny.

Autor článku

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Tak zrovna Nimrod byl profláklý hodně, tak zrovna tady bych zveřejnění lokality neřešil.. Spíš se...

Lepší příště nerikat lokality jak to každý dělá.. :( R....

Dobrý den, víme o tom, sledovali jsme to živě. Boural ho dle informací, co se...

Statistiky

  • 1
  • 23
  • 183
  • 12 994 647
  • 1 306
  • 653