Ze zpráv

Alexander Pičuškin – ruský sériový vrah

9. dubna 1974 se narodil jeden z nejznámějších ruských sériových vrahů. Alexander Jurievič Pičuškin je také znám pod přezdívkami Bitcevský maniak nebo Šachovnicový vrah.

Dětství

Narodil se ve městě Mytišči, které leží v moskevské oblasti. Jeho otec odešel z domu, když mu bylo 10 měsíců. Od té doby ho vychovávala pouze matka. Občas s výchovou pomohl i dědeček. Roku 1976 se společně s matkou odstěhovali do Moskvy a to konkrétně do okrsku Zyuzino, ulice Chersonská. Alexandr byl skromný a slušný. Mezi jeho koníčky patřily šachy.

Když byl malý, stala se mu nehoda. Omylem upadl z houpačky, což mělo za následek traumatické poranění mozku, díky čemuž musel skončit v nemocnici. Důsledkem poranění byly problémy s řečí, hlavně s písmeny ш (š) a с (s), které si pletl i při psaní.

První vražda

Jeho první obětí byl spolužák, kterého nejdříve udusil a potom vyhodil do studny (tělo se nikdy nenašlo). Stalo se to 27. července 1992. Tehdy Alexandrovi bylo 18 let.

Mezi vraždami

Bylo více než zřetelné, že vrah svoji první vraždu plánoval delší dobu. Chvíli mu trvalo, než pochopil, že chce zabíjet znovu, ovšem hlavní věc, která ho v tom utvrdila byl soud s Andrejem Čikatilem. Po soudě s Čikatilem se Pičuškin začal připravovat, trénoval a posiloval svaly

Série vražd

Jeho sériové vraždění začalo v roce 2001 a probíhalo do roku 2006. V tomto období zabil 48 lidí. Většina jeho obětí měla díru v hlavě způsobenou kladivem, do které byly zasazené skleněné lahve. Po zatčení činů nelitoval, naopak se k nim přiznal. Jediná věc, které podle jeho slov litoval byl počet mrtvých. Sériový vrah chtěl podle jeho vlastních slov zabít minimálně 64 lidí (tolik je políček na šachovnici – odtud přezdívka ,,Šachovnicový vrah”). Každá jeho oběť měla číslo na jeho šachovnici. Když se ho vyšetřovatelé zeptali, co by dělal, kdyby byla šachovnice plná, odpověděl jim, že by prý začal od začátku.

Pičuškin si odpykává doživotní trest ve vězeňské kolonii ,,Polární sova”, která se nachází v lokalitě Kharp v Priuralském rajonu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.