Britský futurolog Ian Pearson přišel s kontroverzním názorem. Do roku 2050 dosáhne lidstvo nesmrtelnosti. Podle bývalého raketového vědce a inženýra, nejenže budeme nesmrtelní za 28 let, ale budeme mít rovnou několik možnosti, jak toho dosáhnout. Ať už se smrti bojíte nebo ne, je možné, že se jí nikdy nedočkáte. Podle Iana Pearsona totiž nesmrtelnosti opravdu dosáhnout můžeme a to následujícími třemi způsoby.
Navštivte také:
Brzké setkání s UFO? Je to možné!
Život ve virtuální realitě
Aby Pearson blíže přiblížil tuto možnost, přirovnal jí k filmu a životu v Matrixu. Život ve virtuální realitě by nám údajně mohl zařídit nesmrtelnost. Každopádně co si budeme nalhávat, tato možnost není zrovna dvakrát lákavá. Jenže technologie jdou dopředu a spousta lidí tráví život online na internetu. Bez něj si už většina lidí ani nedokáže život představit. Ať už je tato možnost lákavá či ne, Ian tvrdí, že jde o jednu z nejpravděpodobnějších možností, jak nesmrtelnosti dosáhnout.
Navštivte také:
Jaká by byla reakce lidí na důkaz mimozemského života?
Napůl robot napůl člověk
Podle Pearsona se jedná o jednu z nejreálnějších možností. Dejme tomu, že vaše tělo umírá, ale díky umělému tělu si můžete život nadále užívat. Je to sice téměř nepředstavitelné, ale jak Ian tvrdí, nereálné to není. Náš život se přemístí do jakéhosi android těla. Náš mozek bude propojen s robotickým tělem díky mikročipovému implantátu. Funkcionalita mikročipů by se v budoucnu měla rozšířit natolik, že náš mozek bude schopný komunikovat s externím robotickým tělem, které nám bude přiděleno.
Navštivte také:
Pentagon tajně studoval „nadčasovou technologii UFO“
Regenerace těla
Poslední možností je regenerace těla, konkrétně tedy regenerace lidských buněk. Úspěch této teorie by mohlo podložit genové inženýrství a výzkum, který by vedl k zastavení procesu stárnutí. Ian předpokládá, že do roku 2050 budeme schopni vytvářet zcela nové lidské orgány. Zní to možná nereálně, ale studie z oblasti genového inženýrství naznačují právě to, že v budoucnosti budeme schopni regenerovat své orgány i tělesné schránky.
Zdroj: IFLScience.com