Kuriozity

Elektrická žena: Byla její diagnóza trestem za manželovu smrt?

Jacqueline Priestmanová zažívala v 80. letech 20. století přímo paranormální chvíle. Vše začalo pocitem viny poté, co jí zemřel manžel. Cítila, že může za mužovu smrt, a “syndrom vysokého napětí”, který ji postihl, brala jako trest.

“Bodejť by sis zlomil vaz!” Těmito slovy vyprovázela v roce 1980 Jacqueline z domu svého prvního manžela Rona. Bydleli v Manchesteru a po hádce si šel muž do ulic vyvětrat hlavu. Netušil, že do města se jde podívat naposledy. Nasedl na skútr a po pár kilometrech se stal účastníkem dopravní nehody. Utrpěl rozsáhlé poranění páteře a krku, kterým po měsíci na nemocničním lůžku podlehl.

Jacqueline byla jeho smrtí zdrcená. Neustále si ji kladla za vinu a vzpomínala si na poslední slova, která Ronovi řekla. Zanedlouho jí v koupelně praskla žárovka a sklo jí pořezalo ruku. Nic si z toho nedělala, jenže pak se v jejím okolí začaly dít další podivné věci. Vysavači několikrát shořel motor a opravář nedokázal zjistit, proč. V bytě vybuchovaly další žárovky a Jacqueline si začala myslet, že se jí Ron mstí ze záhrobí.

Zkusila se přestěhovat, ale ani nepomohlo. Elektrické spotřebiče v její blízkosti neustále skratovali a kazily se. Nemohla si ani pořádně uvařit či vysát. Televize sice fungovala, ale neustále se na ní měnily kanály, i když je Jacqueline nepřepínala. Jindy obraz z ničeho nic vypadl. Totéž se dělo s rádiem. Jacqueline také dostala zákaz vstupu do mnoha obchodů s elektronikou a několika supermarketů.

Přesto se podruhé vdala, ironií osudu za elektrikáře. V té době už trpěla depresemi, bolestmi hlavy a závratěmi a podle vlastních slov uvažovala nad sebevraždou. Hledala pomoc u lékařů i různých šarlatánů, ale bezvýsledně. Na její případ se podívalo i několik novinářů a jeden ji obvinil z podvodu. Přesvědčilo ho, když se Jacqueline rozzuřila a z vysavače se začalo kouřit.

Ženě nakonec pomohl univerzitní profesor, kterému se podařilo zjistit, že Jacqueline i její druhý manžel trpí takzvaným syndromem vysokého napětí. Jejich těla dokázala naakumulovat až desetkrát více statické elektřiny než tělo běžného člověka. Diagnózu se podařilo zmírnit a nakonec úplně odstranit změnou jídelníčku a speciálními cvičeními, mezi které patřilo například i procházení se po domě s cibulí v ruce.

V roce 1985 se Jacqueline narodilo čtvrté dítě, konečně vytoužená dcera. A zatímco u synů se syndrom neprojevil, dívka ho měla prakticky od narození a rozdávala elektrické šoky všem kolem. Dodnes se nepodařilo zjistit, proč se u její matky projevil až v dospělosti a právě poté, co zemřel její první manžel. Objektivní odpověď prostě neznáme, Jacqueline si ale dodnes myslí, že to byl trest za krutá slova, která adresovala prvnímu manželovi.

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.