Černá magieZáhady

Existuje nejnebezpečnější kniha světa – Necronomicon?

Možná jste již o této knize slyšeli, možná ještě ne, ale kniha Necronomicon vyvolává ve světě mnohé kontroverze. Necronomicon je v překladu Kniha mrtvých, a je to jakýsi spis nejtemnější černé magie, pomocí které se dají otevřít brány do pekla.

Podle spisovatele, který se o ní zmínil jako první, jde jen o jeho výmysl, množství lidí však věří tomu, že jde o skutečnou knihu. Jak to vlastně s touto knihou je, jde opravdu o nebezpečné dílo nebo to je celé jen fikce?

2442749Necronomicon – reálná kniha nebo fikce?
O tajemné knize Necronomicon se poprvé zmínil ve své povídce americký spisovatel Howard Phillips Lovecraft. Autorem Knihy mrtvých měl být jakýsi šílený Arab jménem Abdul Alhazred, který ji napsal díky prastarým svitkům. Ty našel pod ruinami města v poušti Roba Al-Khaliyeh, a kniha Necronomicon je vlastně jen přepisem těchto prastarých textů. Záznamy na svitcích obsahují popisy šílených a zvrácených světů s magickými návody jak do těchto dimenzí otevřít brány. Autory prastarých textů mají být dávní bohové, a sepsáním Necronomiconu chtěl Abdul Alhazred posunout dalším generacím lidí svědectví jak se dá zajistit návrat jakési poražené rasy Prastarých do našeho světa. Spisovatel Howard Lovecraft se však sám přiznal, že celé si to ve své povídce jen vymyslel. Vypovídá o tom část dopisu ze dne 9. května 1933, který napsal svému příteli Robertu Bloch, kde se píše: “K oné zakázané knize musím přiznat, že většina z toho je čistou imaginací. Nikdy neexistoval žádný Abdul Alhazred či Necronomicon, sám jsem tato jména vymyslel.”

Tisíce fanoušků však posílali Lovecraftovi dopisy, ve kterých mu píší, že je jeho Kniha mrtvých pronásleduje ve snech, a některé rituály z knihy opravdu vyzkoušeli. S Necronomicon však zpopularizovali i další američtí spisovatelé – Clark Ashton a August Derleth, kteří o této knize ve svých dílech píší, jako kdyby byla pravá. Jak to tedy vlastně je? Nový Necronomicon o více než půlstoletí později od povídky Lovecrafta, v níž se poprvé zmínil o Knize mrtvých, vychází v roce 1977 v americkém nakladatelství Avon Books Necronomicon, jehož autorem je muž jménem Simon. O tomto autorovi není nic víc známo, pokud jeho identitě se nevyjadřoval ani Avon Books. Na přebalu knihy je však psáno varování: “Toto je potenciálně nejnebezpečnější zakázána kniha známá v západním světě.” Jak to bylo myšleno je neznámo, ale byl to nepochybně výborný reklamní tah, protože i přes varování se prodalo více než 80 tisíc výtisků. Simonova kniha vyvolala v odborné veřejnosti řadu sporů, protože vychází hlavně ze sumerské a babylonské mytologie.

I když převzala mnoho indicií od Lovecrafta, mnozí spisovatelé ji nepovažují za skutečný překlad pravého Necronomiconu. Jak však vypadá pravý Necronomicon? Je v něm napsáno něco podobného jako psal Howard Lovecraft? V roce 1978 se ke knize Necronomicon vyjádřil Američan jménem John Todd, který v baptistickém 2442751kostele v americkém Marylandu řekl, že pravou knihu Necronomicon viděl na vlastní oči, a stojí za ní Ilumináti, kteří se snaží převzít vládu nad celým světem. A prý právě k tomuto cíli využívají knihu Necronomicon, díky čemuž praktikují magii, o které se v ní píše. Několik lidí však tvrdí, že Necronomicon od Simona je skutečně pravý, protože magické rituály, o kterých se v knize píše mohli lidé vyzkoušet, a mnozí tak i skutečně učinili a děly se prý velmi podivné jevy. Americký spisovatel Daniel Harms o Simonově Nerconomicone říká: “Centrální myšlenkou Necronomiconu je hlavně to, jak otevřít brány do pekla nebo alespoň do realit peklu podobných.” Kvůli magickým rituálům, které mnozí vyzkoušeli podle návodů z knihy Necronomicon již zemřelo mnoho lidí. Dokázal to například sedmnáctiletý Američan Roderrick Ferrell v roce 1996, který zabil Richarda Wendorf a jeho manželku Naomi za účasti jejich šestnáctileté dcery. Ta se Ferrellem nechala zlákat do jeho zvráceného kultu, se kterým chtěl otevřít brány do pekla, k tomu však potřeboval zabít velké množství lidí. Podobné rituály se odehrály v celém západním světě během 90. let minulého století, díky čemuž zbytečně zemřeli další lidé. Zda byla kniha Necronomicon jen příčinou nebo následkem takových vražedných rituálů je sporné, faktem však zůstává, že existence této knihy vyvolala ve světě množství zla. Dokáže nějaká kniha, i kdyby byla opravdu pravá, rozpoutat na zemi skutečné peklo?

tomrich

Jsem obyčejný člověk zabývající se o paranormální jevy. Jsem student a mezi mé zájmy patří PC hry a zvládám základy grafiky v photoshopu a moc rád poslouchám metal.

2 komentářů

  1. Otázka: Dokáže nějaká kniha, i kdyby byla opravdu pravá, rozpoutat na zemi skutečné peklo?
    Odpověď: ano,dokáže. A jmenuje se Bible. Ve jménu božím a s bibli v ruce spáchali někteří lidé strašná zvěrstva podobná peklu.

  2. H. P. Lowecraft byl velice vzdělaný a sečtělý člověk a mohl některé věci ve své mytologii použít, aniž si byl vědom toho, že je nevymyslel, ale se s informacemi o nich setkal.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.