Bytosti a monstraZe zpráv

Kanibal z Kobe si pochutnal na spolužačce, před soud se nepostavil

Issei Sagawa si jednoho dne řekl: “Jaké by to asi bylo, kdybych ji snědl?” Díval se přitom na svou spolužačku a později dostal přezdívku “kanibal z Kobe”.

Navštivte také:
Město se bálo tmy. Vraha, který zabíjel za měsíčního svitu, nikdy nenašli

Sagawa sice pocházel z japonského města Kobe, ale studoval literaturu na pařížské Sorbonně. Právě zde si za oběť vyhlédl svou spolužačku, Nizozemku Renée Harteveltovou. Ta neměla ani ponětí, s kým vlastně chodí do školy. Nízký, jen 145 centimetrový Japonec měl již za sebou jeden trestný čin. Jako 24letý pronásledoval v Tokiu ženu, vloupal se k ní do bytu a chtěl jí odříznout kus ze zadku. Oběť se ale probudila, srazila muže na zem a přivolala policii. Sagawu obvinili z pokusu o znásilnění, jeho bohatý otec ale vyplatil oběti odškodné a syn vyvázl bez trestu.

V Paříži se ocitl jako 27-letý. Pravidelně si vodil domů prostitutky a pokoušel se je zabít, ale ani jednou to nedokázal. Teprve při Renée Harteveltové se utrhl ze řetězu. Později uvedl, že chtěl absorbovat její sílu, zdraví a krásu, protože podle vlastních slov tyto věci sám neměl.

Navštivte také:
Ufo v přístavu Shag Harbour: Neznámý a nevyšetřený incident

Pozval tedy 178 centimetrů vysokou spolužačku na večeři pod záminkou překladu poezie pro školní projekt. Když Renée začala číst, střelil ji zezadu puškou do krku. Ze šoku prý omdlel a když se probral a uvědomil si, co udělal, měl s mrtvolou pohlavní styk. Snažil se z těla ukousnout, ale nedařilo se mu to, a tak použil kuchyňský nůž.

Následující dva dny střídavě s mrtvolou souložil a ujídat z ní. Zkonzumoval většinu prsů a obličeje, některé části těla si odložil do ledničky. 13. června 1981 se pak vydal do parku Bois de Boulogne se dvěma velkými kufry. V nich se nacházely ostatky Renéee Harteveltové. Chtěl se potají zbavit těla, ale nepodařilo se mu to.

Když ho o čtyři dny později zatkli, rovnou policistům řekl: “Zabil jsem ji, protože jsem ji chtěl sníst.” V ledničce muži zákona našli nedojedené maso.

Navštivte také:
Záhada pokoje 1046: Umučený muž se nedočkal spravedlnosti

Dva roky čekal ve vazbě na soudní proces, ale nakonec ho uznali za duševně nemocného a nezpůsobilého na to, aby se postavil před francouzský soud. Sagawa se mezitím ve vazbě setkával se spisovatelem, který dal o brutálním činu dohromady knihu s názvem V mlze. Ta se následně v Japonsku velmi dobře prodávala a když Sagawu deportovali do jeho domoviny, byl zde již celebritou. Rovnou z letiště putoval na psychiatrii, bohatý otec ale zajistil, aby jeho syna prohlásili za zdravého. Obvinění ve Francii byly tedy zrušeny a soudní spis zapečetěn. Japonci Sagawu neobvinili a Renée Harteveltová ani její rodina se nikdy nedočkali spravedlnosti.

Issei Sagawa napsal o svých zločinech a představách v následujících letech až 20 knih, stal se filmovým kritikem a dokonce ho obsazovali ve filmech. V roce 2013 ho skolil mozkový infarkt a zůstal odkázán na pomoc druhých. Stále však žije, má 71 let.

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.