Bytosti a monstra

Manželku umučil elektřinou, děti zabil kladivem: Brutální vrah policii utíká

Vzal 15-metrovou prodlužovačku, jeden konec nacpal do zásuvky a na druhém už měl připravené krokosvorky. Improvizovaným mučícím nástrojem se chystal trýznit svou rodinu a následně její členy zahladit. Případ otřásl celou Austrálií nejen kvůli krutosti, ale i faktu, že vraha nikdy nechytili.

Elmer Crawford si 1. července počkal, dokud bude celá jeho rodina spát. Pak se pustil do děsivého díla. Vzal již zmíněný mučící nástroj a do ženy a dětí začal pouštět proud. Začal těhotnou 35-letou manželkou Theresou, pokračoval 13-letou Kathryn a osmiletým Jamesem. Nejmladší dceru, šestiletou Karen, mučení ušetřil. Ani ona se však nevyhnula smrti otcovou rukou. Děti dobil Elmer na smrt. Asi kladivem, patolog to vzhledem ke stavu lebek nedokázal přesně určit.

Když všechny zabil, zabalil mrtvoly do plachet a nakonec do celty. Na čin se připravoval, ze svého auta vyložil zadní sedadlo, aby mohl čtyři těla naložit do kufru. Chtěl všechno narafičit tak, aby to vypadalo, že vraždila jeho manželka. I proto ji ušetřil smrti kladivem a na vraždu použil jen elektrický proud. Řídil stovky kilometrů až k útesům nedaleko města Port Campbell, vystoupil a pak auto potlačil, aby spadlo z 20 metrů vysokého útesu.

Elmer Crawford

Crawford zřejmě doufal, že vozidlo spadne do vody. Jenže to se nestalo. Zůstalo na pláži, a přestože se k němu policisté nejprve nedokázali dostat, bylo jasné, že ho podle SPZ vystopují. Klepali na dveře domu, ale nikdo neotvíral. Bez povolení k prohlídce nemohli nic dělat, v té době ještě nevěděli, že v autě jsou těla. Předpokládá se, že v tomto čase se pachatel rozhodl utéct.

Po slanění k autu se mužům zákona naskytl otřesný pohled. Okamžitě se rozhodlo o zatčení Crawforda, jenže ten už byl na útěku. V domě našli pouze koberce, ze kterých se narychlo snažil odstranit krvavé skvrny, a kabel s krokosvorkami.

Pátralo se po celé Austrálii, ale bezvýsledně. Nejblíže k nalezení brutálního vraha byly policisté v roce 1994. V hotelu Bunbury na západě Austrálie byla recepční v hotelu přesvědčena, že mužovu tvář zná, a tak se ho zeptala, jak se jmenuje. Odpověděl je, že jméno neprozradí, ale je turistou z Nového Zélandu. Recepční zalarmovala policii, ale chlap mezitím zmizel.

V roce 2005 si už vyšetřovatelé mysleli, že záhadu rozlousknou, když se v jedné z amerických márnic objevilo tělo, které identifikovali jako potenciálního Elmera Crawforda. Podle testů DNA, které podstoupil jeden z vrahových příbuzných, se však ukázalo, že nejde o pachatele.

Crawford se narodil v roce 1930 a je možné, že je už mrtvý. Motiv svého odporného činu si tak zřejmě odnesl do hrobu.

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.