Město se bálo tmy. Vraha, který zabíjel za měsíčního svitu, nikdy nenašli
Město, které se bálo soumraku. Tak nezní pouze název filmu z roku 1976, ale pro obyvatele amerického regionu Texarkana šlo kdysi o děsivou realitu.
Navštivte také:
Ufo v přístavu Shag Harbour: Neznámý a nevyšetřený incident
Útoky přicházely za svitu měsíce každých několik víkendů. Jejich oběťmi se stalo pět lidí, další tři skončili s vážnými zraněními. Rok 1946 byl prostě pro obyvatele Texarkana mimořádně náročný.
Jen první dvě oběti útoků byly schopny zločince a vraha popsat. Mary Lareyová a Jimmy Hollis ho popsali jako asi 180 centimetrů vysokého muže s plátěným pytlem na hlavě. Do něj měl vystřižené díry na oči a ústa. Není známo, zda zabiják měl na sobě masku i při dalších útocích, jediný další přeživší ho totiž nebyl schopen popsat. Vrah používal pistoli ráže 32 a zabíjel přibližně každý třetí víkend.
Navštivte také:
Záhada pokoje 1046: Umučený muž se nedočkal spravedlnosti
Po jedné z vražd řekl šerif William Presley médiím: „Ten zabiják je nejšťastnějším člověkem, jakého jsem kdy poznal. Nikdo ho nevidí, neslyší a ani nedokáže identifikovat. „I proto daly noviny a televize muži přezdívku „fantomový zabiják“.
První útok
Fantomový zabiják poprvé řádí 22. února 1946 těsně před půlnocí. Vyhlédl si auto, v kterém se na opuštěné silnici nacházel 25letý Jimmy Hollis a jeho 19letá přítelkyně Mary Learyová. Cesta byla známá tím, že si sem chodívali užívat zamilované páry. Jimmy a Mary později policistům tvrdili, že dotyčný se k nim přiblížil s maskou na hlavě a baterkou v ruce z řidičovy strany. Oba donutil vystoupit z auta, pak přikázal Jimmymu, aby si stáhl kalhoty a následně ho dvakrát udeřil pistolí do hlavy. Muž upadl do bezvědomí. Neznámý pak udeřil i Mary a přikázal jí, aby běžela po silnici.
Muž pak nasedl do svého auta, dojel ji a zastavil. Zeptal se jí, proč utíká, načež mu odpověděla, že jí to přece přikázal. Nazval ji lhářkou, omráčil a následně sexuálně zneužil hlavní pistole. Pak odešel. Jimmy i Mary útok naštěstí přežili, další osoby už ale neměly tolik štěstí.
Dvojitá vražda
V noci z 23. na 24. března se muž rozhodl zabíjet. Ráno kolem deváté objevil řidič těla 29-letého Richarda Griffina a jeho 17-leté přítelkyně Polly Ann Moorové na zadním sedadle Griffinova sedanu. Zločin se opět odehrál na silnici známé tím, že se na ní často vyskytovaly zamilované páry. Oběti někdo venku střelil do hlavy a pak je usadil zpět do auta.
Druhá dvojitá vražda
Došlo k ní 14. dubna. Oběťmi byla 15letá Betty Jo Bookerová a její přítel Paul Martin. Těla se našly asi čtyři kilometry od Martinova zaparkovaného auta. Paul měl v těle čtyři střelné rány: v nose, hrudníku, ruce a na krku. Betty našli o pět hodin později, vrah ji střelil do hlavy a hrudi toutéž zbraní, kterou zabíjel i poprvé.
Poslední útok
3. května krátce po deváté hodině večer kdosi napadl 37-letého Virgila Starks a jeho o rok mladší manželku Katie. Muže zastřelil přes zavřené okno, Katie trefil dvakrát, ale podařilo se jí uprchnout k sousedům a v nemocnici ji zachránili. Nevšimla si však, kdo střílel.
Navštivte také:
Mary Pearceyová: Byla Jackem Rozparovačem žena?
Vyšetřování ani vypsány odměny nepomohly. Texarkanou se šířila panika, lidé po setmění přestali vycházet z domu. Celé léto se neslo v napjaté atmosféře, region se hemžil policisty. Vraha se ale nikdy nepodařilo vypátrat a situace se postupně stabilizovala. Žádnému z podezřelých se nepodařilo prokázat vinu. Objevily se spekulace, že fantomovým zabijákem mohl být slavný Zodiac, ale ty se nikdy nepotvrdily. Na základě vražedného běsnění vznikl o 30 let později film s názvem Město, které se bálo soumraku.