Záhady

Na Antarktidě se objevily podivné díry, nikdo neví proč

Arktida je velice zvláštní místo, které i tak samo o sobě vyvolává dost spekulací, teď se přidá další. Ledovce se zmenšují stejně tak ustupuje zledovatělé moře a podle NASA se na ledě objevují podivné díry a nikdo neví, co tento jev způsobuje.

Fotografie zobrazující podivné díry pořídil John Sonntag, vědec NASA zabývající se projektem IceBridge. IceBridge je ambiciózní poslání NASA, které má za cíl zvýšení informovanosti o Severním a Jižním Pólu, s využitím nejlepších technologií. Bohužel tato fotografie podivných děr v arktickém ledu vyvolává více otázek než odpovědí, alespoň prozatím. Dokonce i vědci v IceBridge nemají jasnou odpověď, ale existuje několik možností. Tyto otvory by mohly být způsobeny tavením ledů kvůli zahřátí mořské vody pod nimi, nebo by to mohly být vzduchové otvory tvořené těsněními nebo velrybami lovícími pod ledem. NASA poslala fotografii jako jejich hlavolam v dubnu 2018 a vyzvala veřejnost, aby odhadla, co zobrazuje fotografie. Bylo spousta kreativních odhadů, ale nakonec není možné určit, co způsobilo tyto podivné díry bez dalšího výzkumu. Doufejme, že tým IceBridge věnuje více času k řešení této záhady.

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.