KuriozityPodivné úkazy

VIDEO: UFO natočené chilským námořnictvem

Výjimečné video neidentifikovaného létajícího objektu bylo začátkem ledna odhaleno chilskými úřady. Stáří tohoto devítiminutového snímku, je datováno na necelé čtyři roky. Byl natočen 11.listopadu 2014 vrtulníkem Airbus Cougar AS-532. Na palubě letadla byl v té době kapitán s letitými zkušenostmi a technik, který právě testoval infračervené kamery WESCAM MX-15 HD.

Navštivte také:
Prokleté zrcadlo přinášelo smrt

Právě tato kamera natočila tajemný objekt, který se objevil v 13:52 odpoledne. Během natáčení snímků v oblasti kokem Santiaga, viděl technik pouhým okem předmět umístěný podle jeho odhadů ve vzdálenosti 55 až 65 km od vrtulníku. Pilot se spojil s dvěma radarovými stanicemi, které ale neznámý objekt nezaznamenaly. Ředitelé letového řádu také potvrdili, že v oblasti nebyla hlášena žádná civilní ani vojenská letadla. Pilot se pokoušel o komunikaci s objektem za použití mezinárodní tísňové frekvence. Avšak bez odpovědi.
Neidentifikovatelný snímek je dlouhý 9 minut a 20 sekund v infračerveném i normálním režimu. Během infračerveného režimu jsou barvy závislé na teplotě tělesa – nejtmavší oblasti jsou nejteplejší.

Bez odpovědí

Vysoce kvalifikovaní a vyškolení profesionálové, stále nedokáží vysvětlit to, co viděli. Nahrávka byla předložena odborné znalosti vědců, včetně francouzského specialisty na analýzu obrazu, Françoise Chvalte pod vedením generála Bermúdeze a nukleárnímu chemikovi (podkategorie chemie zabývající se radioaktivitou a jaderné procesy) Mariovi Avilovi. Ten uvedl rozhovor se známým novinářem Leslie Kingem, včetně New York Times, považovaného za jednoho z mála vážných vyšetřovatelů UFO, kteří publikovali první článek o případu. Mario Avila říká, že je „velmi ohromen“ těmito obrazy a kvalitou svědků.

Navštivte také:
VIDEO: Tajemství kostry Ata

Protože tvar objektu neodpovídal žádnému známému tvaru jakéhokoliv letounu. Pilot vrtulníku jej popisoval takto – „podlouhlá konstrukce se dvěma světelnými body spojenými osou“. Ještě překvapivější je, že dvakrát objekt vyzařuje proud plynu nebo kapaliny, při velmi vysoké teplotě.

Vrtulník byl odvolán ke své základně, ještě dřív než objekt zmizel. Podle vysoce postavených úředníků a vědců, kteří studovali obrazy a příběhy svědků, máme čest s jedním z nejvíce mimořádných, dobře zdokumentovaných a nesporných případů ufologie. Je skutečně výjimečné, že je splněno tolik podmínek, jak potvrdit tuto skutečnost: spolehliví svědci v nejvyšší míře, videozáznam se sofistikovaným zařízením, důkladné vědecké šetření… A přesto nic nemůže určit povahu objektu, který se objevil v listopadu 2014 u Chile.

Navštivte také:
Prokleté obrazy – jejich příběhy jsou děsivé

Videogalerie:

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.