Záhady

Osm mrtvých v jednom domě: Vraha nikdy nenašli

Na tiché ulici v městečku Villisca v americkém státě Iowa stojí zvláštní dům. Stojí před ním větrem a deštěm ošlehaná cedule s varovným nápisem: “Dům, kde se vraždilo.” Před více než stoletím zde sekerou přišlo o život osm lidí a pachatele nikdy nechytili.

Navštivte také:
Teleportace – záhada, fakt, nebo výmysl?

Když se setmí, dům ve Villisca začne být kolemjdoucím hned podezřelý. Od ostatních okolních staveb se liší, okna i dveře má pevně zatlučené a dvorek zarostlý plevelem. Jakoby ani nepatřil do 21. století, což je částečně i pravda. Od děsivých událostí, které se v něm staly 10. června 1912, je dům prakticky neobydlený.

Počátkem 20. století městečko Villisca vzkvétalo. Žilo v něm asi 2500 lidí, obchody pulzovaly životem a v místní železniční stanici zastavovaly denně desítky vlaků. Přesto však šlo o klidné místo s nízkou kriminalitou, to se však mělo v červnu 1912 změnit.

Navštivte také:
VIDEO: Panenka, která škrtila svého majitele, opět řádí

Josiah Moore patřil ve Villisca ke známým a oblíbeným lidem, jeho manželku a čtyři děti znaly prakticky všichni místní obyvatelé. Když je v jedno ráno našli zavražděné v postelích a s nimi i dva hosty, kteří přespávali v domě Moorových, celé město strnulo strachem.

Lena a Ina Stillingerovy odešly v neděli ráno z domu do kostela. Po mši se plánovaly naobědvat u babičky, strávit u ní odpoledne a pak se vrátit domů. Katherine Moorová je ale pozvala, aby strávili noc u nich. Sestry Stillingerovy se s ní přátelili a Josiah zavolal jejich otci, aby se zeptal, zda mohou Lena a Ina přespat u nich. Pan Stillinger nebyl doma, jeho nejstarší však zvedla sluchátko a slíbila, že odkaz odevzdá.

Navštivte také:
Zlé oko: Tajemný způsob prokletí, který se nevyplatí podceňovat

Sestry Stillingerovy tedy strávily odpoledne u babičky a pak se spolu s Moorovými zúčastnili programu, který organizovala místní presbyteriánská církev. Program skončil o půl desáté a následně se všech osm budoucích obětí vybralo pěšky do domu Moorových.

10. června přibližně o páté vstala sousedka Moorových Mary Peckhamová a vyšla na dvůr. O tomto čase už většinou ve vedlejším domě vládl ruch, nyní byl ale podezřele tichý. O dvě hodiny později si Mary uvědomila, že od Moorových stále nikdo nevyšel, okna jsou stále pozavírané a neslyší žádné hlasy. Kolem osmé šla tedy k sousedům zaklepat, ale nikdo se neozval. Zkusila otevřít dveře, ale bylo zamčené. Šla tedy alespoň vypustit na dvůr slepice, pak se vrátila domů a zavolala Josiahovu bratru Rossovi.

Osm mrtvých v jednom domě: Vraha nikdy nenašli
Fotografie obětí

Když Ross Moore přišel k bratrovi, chtěl se podívat přes okno do ložnice, ale závěsy byly zatažené. Na jeho volání nikdo nereagoval, a protože měl klíče, odemkl dveře a vstoupil do domu. Mary Peckhamová zůstala stát na verandě. Ross vešel do první ložnice a uviděl na posteli dvě těla a krvavé skvrny. Ihned vyběhl ven a řekl Mary, ať zavolá federálního maršála.

Těla, které Ross uviděl, patřily 12-leté Lene Stillingerové a její osmileté sestře Ine. Mrtvoly šesti Moorových pak našel maršál v jiných místnostech domu. Všech osm lidí někdo brutálně zavraždil ve spánku těžkým tupým předmětem, kterým jim rozdrtil lebky. Oběťmi byli Josiah Moore (43), Sarah Moorová (39), Herman Moore (11), Katherine Moorová (9), Boyd Moore (7) a Paul Moore (5). Vražednou zbraní byla Josiahova sekera, kterou vrah nechal v pokoji pro hosty při sestrách Stillingerových.

Navštivte také:
Přítomnost duchů dětí ve starém domě: Skutečný příběh, ze kterého zamrazí

Vyšetřování ukázalo, že oběti zemřely kolem páté hodiny ráno. V podkroví se našly dva nedopalky z cigaret, což naznačovalo, že vrah úmyslně čekal, dokud budou obyvatelé domu spát, a až pak se vydal zabíjet. Nejprve zavraždil rodiče, přičemž nejvíce se vybije na Josiah. Na něj použil ostří sekery, zatímco zbytek lidí zabil tupou stranou. Všechny oběti s výjimkou Leny Stillingerové zemřely ve spánku. Na její ruce se našla rána, což naznačovalo, že se snažila bránit.

Přestože vyšetřovatelé měli několik podezřelých a někteří se dokonce postavily před soud, důkazy o jejich vině byly vždy jen nepřímé a porota je neodsoudila. Osminásobná vražda tak zřejmě zůstane navěky nevyřešena. Z domu je dnes muzeum a nacházejí se v něm dokonce i původní postele, ve kterých se našly oběti.

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.