Záhady

Teleportace – záhada, fakt, nebo výmysl?

Co vlastně znamená přesně teleportace? Je to složenina dvou slov – tele=vzdálenost, portare=nést. Je to slovo pod nímž si jednoduše představíme přenos jednoho objektu, ať už věci nebo člověka, z jednoho místa na druhé. Vědecky jde o schopnost přenosu objektu pomocí jeho rozložení na mikroskopické částice a vyslání jako shluk těchto částic na místo jejich určení, kde se zhmotní. Vědcům se skutečně experimentálně podařilo přenést částečky tak malé, že si to málokdo umí představit. Sice na malou vzdálenost, ale jako přenos formy hmoty se tento experiment počítá. Bude tedy jednou teleportace, jak ji známe z vědeckofantastických filmů možná? Nebo už existuje?

Navštivte také:
VIDEO: Panenka, která škrtila svého majitele, opět řádí

Záhadná zmizení
Každopádně existovala záhadná zmizení a svědci, kteří by odpřisáhli, že zmizení viděli, nebo dokonce zažili na vlastní kůži. Jedna ze zaznamenaných teleportací, kterou vidělo více užaslých svědků, se odehrála v roce 1968. Tehdy se asi 100 km od Buenos Aires doslova rozplynulo auto s manželským párem. Manželé se i s autem ocitli na zcela neznámém místě, nevěděli ani jak, ani proč. Lékaři na nich nenašli žádná zranění, ale vědci zkoumající jejich vůz, našli na několika místech ohořelý lak. Zvláštní bylo i to, že hodinky obou partnerů se zastavily v naprosto stejnou chvíli, ve chvíli jejich zmizení.

Další zvláštní událostí bylo zmizení vojenského letounu v roce 1982, který při svém letu náhle zmizel z radarů. Veškeré pátraní bylo marné. Nicméně letoun druhý den přistál na vojenské základně, odkud vzlétl den předtím a naprosto v pořádku. Jen pilot i posádka naprosto netušili, že byli den nezvěstní. Pro ně trval let tak, jak bylo zadáno – necelou čtvrthodinu.

Navštivte také:
Zlé oko: Tajemný způsob prokletí, který se nevyplatí podceňovat

Jedním z nejstarších případů teleportace bylo zmizení vojáka, v roce 1582, kterýžto se objevil v Mexiku, ačkoliv chvíli předtím hlídkoval před domem guvernéra na Filipínách. Jelikož tehdy se vědě příliš neholdovalo, byl voják pro svůj „teleportační zločin“ upálen, ačkoliv existovali očití svědci pro jeho zmizení i objevení se na místech 14 000 km vzdálených.

teleportace

Na každém šprochu pravdy trochu
Ano, pro tato a mnoho dalších záhadných zmizení neexistují přímé vědecké důkazy, ale jak se říká, na každém šprochu pravdy trochu. Jistě, jsou mezi námi lovci senzací, nebo lidé, kteří si svůj život chtějí vyšperkovat nějakou historkou, kterou upoutají média. Nicméně svědků, kteří vypovídají o těchto událostech je tolik a většina z nich jsou solidní občané, kteří dávají najevo jen svůj úžas. Vždyť třeba známá a přesto stále nevysvětlená zmizení v Bermudském trojúhelníku jsou faktem, nad kterým lidem zůstává rozum stát. Je zvláštní, že veškeré případy teleportace, nebo chcete-li záhadných zmizení, jsou vždy doprovázeny jakousi mlhou, či párou, ve které objekt zmizí a rovněž časová osa, ve které se „přesun“ odehraje je jiná pro „přesunuté“ a pro ty, kteří zůstávají v realitě. Pro ně to jsou hodiny, dny, kdy pátrají po zmizelých, pro ty je jejich zmizení pak vjem několika sekund, či minut.

Navštivte také:
Přítomnost duchů dětí ve starém domě: Skutečný příběh, ze kterého zamrazí

Teleportace je hudbou budoucnosti
Tvrdí ale vědci. Navzdory všem záhadám, zmizením i svědkům věda trvá na svém – pro teleportaci neexistuje vědecký důkaz. Možná až naše prapraprapravnoučata nebudou muset na dovolenou létat, ale budou se moci teleportovat i se zavazadly. To nám opravdu ukáže až budoucnost. Možná za 200 let bude psát nějaký novinář o historii v roce 2018, kdy se ještě lidé neuměli přemisťovat pomocí teleportu – tak byli zaostalí.

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.