Nejděsivější místaZáhady

Přízraky kolem nás aneb S cizím duchem v cizí posteli

Ačkoli na duchy většina z nás nevěří, někteří lidé tvrdí, že se s nimi setkali a že jim z tohoto zážitku dodnes běhá mráz po zádech. K setkání s přízraky dochází prý nejčastěji, když se ocitnete na novém neznámém místě, například v cizím bytě či domě nebo v hotelovém pokoji. Pojďme si představit některé ze strašidelných příběhů, které se údajně staly.

Navštivte také:
Ztracená římská legie v Číně? Její osud je dodnes neznámý

V jednom z pokojů hotelu Okťjabrskaja v ruském Tomsku viselo zrcadlo, na kterém se bezdůvodně objevovaly krvavě zbarvené geometrické vzory. Kvůli vystrašeným hostům muselo být na konci 70. let minulého století odstraněno.

zrcadloZrcadlo
V jednom z pokojů hotelu Okťjabrskaja v ruském Tomsku viselo zrcadlo, na kterém se bezdůvodně objevovaly krvavě zbarvené geometrické vzory. Kvůli vystrašeným hostům muselo být na konci 70. let minulého století odstraněno. V hotelu Centralnaja v Bijsku si v 80. letech minulého století stěžovali na poltergeista, který v noci dělal hluk a vyhazoval odpadky.
V jednom z pokojů hotelu Okťjabrskaja v ruském Tomsku viselo zrcadlo, na kterém se bezdůvodně objevovaly krvavě zbarvené geometrické vzory. Kvůli vystrašeným hostům muselo být na konci 70. let minulého století odstraněno.

Navštivte také:
Anglické křídové postavy – pravěké telegramy do nebes?

Obraz
Kuriózní případ řešili v 90. letech v hotelu Ariadna v Jekatěrinburgu. Získali fotografii současného nočního New Yorku, jejímž autorem byl jistý Jurij Stavičov. Pověsili ji do jednoho luxusního apartmánu a překvapení hosté si za úplňku všimli, že fotografie „ožívá“. „Vždycky, když po snímku klouzaly měsíční paprsky, vypadalo to, jako by se z obrazu stal film – auta jezdila, lidé chodili, neonová světla blikala,“ potvrzovali i hoteloví manažeři. Pokusili se proto kontaktovat autora snímku a zjistili, že Stavičov byl vysoce uznávaný fotograf, který zemřel již v polovině 20. let. Jak je ale možné, že vyfotografoval New York v 90. letech? Jeho autorství totiž bylo nesporné. Tajemná fotografie bohužel shořela při požáru v roce 1993.

Navštivte také:
Proč letěl Rudolf Hess do Skotska? Tajemství si vzal do hrobu

Postelový duch
Nepříjemný zážitek má za sebou ruská studentka Jelena Sviridova. V roce 2008 přijela studovat vysokou školu v Omsku a spolu s dalšími kolegy se ubytovala v pronajatém bytě. V jejím pokoji byla stará vrzající postel, která byla příčinou nečekaného trápení. Především se v posteli nedokázala nikdy zahřát, ani když na sebe dala dvě péřové přikrývky. Často také mívala pocit, že po ní něco leze, ale když rozsvítila, žádný hmyz nikdy neobjevila. Nepříjemné noční můry se stupňovaly, každou noc pak měla pocit, že ji někdo dusí. Její křik probouzel kamarády ve vedlejších pokojích, takže nakonec padlo rozhodnutí, že se s „tím“ musí něco udělat. Studenti zjistili, že na posteli byla tři roky předtím zavražděna starší žena, které byt původně patřil. Její duch se s násilnou smrtí zřejmě nesmířil a chodil ubohou studentku strašit.

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.