Záhady

Skvrna po mrtvé v ústavu pro duševně choré: Proč se nedá odstranit?

Na betonové podlaze opuštěného zařízení pro mentálně postižené v americkém Ohiu je skvrna ve tvaru lidského těla. Její vznik je opředen tajemstvím, odborníci však tvrdí, že ji vytvořilo rozkládající se tělo jedné z pacientek.

Zařízení pro mentálně postižené s přezdívkou The Ridges se nachází ve městě Athens v Ohiu. Otevřeli ho ještě v roce 1874 v době, kdy byly ústavy podobného typu v USA mimořádně populární. Léčba lidí s mentálním postižením tehdy spočívala zejména v jejich oddělení od zbytku společnosti. The Ridges mělo být schopno poskytnout místo pro 550 pacientů, jak však roky ubýhaly, počet hospitalizovaných rostl nad únosnou míru. Koncem 50. let zde už žilo téměř dva tisíce mentálně postižených. Velká část ústavu přitom nikdy neprošla rekonstrukcí a připomínala spíše dům hrůzy.

Velké množství pacientů a nedostatek personálu musel jednou skončit nešťastně. A tak se stalo, že v roce 1979 našli na podlaze pokoje na horním patře ústavu mrtvolu Margaret Schillingové. Dodnes se zde dá vidět otisk jejího těla a Margaretina smrt je spojena s několika mýty. Někteří lidé tvrdí, že byla hluchoněmá a do pokoje ji za trest zavřel personál. Nedokázala se dovolat pomoci a pracovníci ústavu na ni zapomněli. Čekala ji tedy pomalá smrt žízní.

Margaret Schillingová však podle dostupných záznamů nebyla hluchoněmá, trpěla však více psychickými poruchami. Je tedy docela možné, že se v pokoji zamkla a už se nedokázala dostat ven. Zmizela 2. prosince 1978 a našli ji až o více než pět týdnů později. Příčinou smrti bylo zřejmě selhání srdce v důsledku podchlazení. Pokoj na nejvyšším patře totiž nevytápěli. Otázkou však je, proč se její tělo našlo úplně nahé. Žena se předtím, než si lehla na studenou betonovou podlahu, svlékla a oblečení úhledně naskládala na hromádku vedle sebe.

Když pracovníci ústavu odnesli Margaretino tělo, na podlaze po něm zůstala skvrna vytvořená výměšky z rozkládající se mrtvoly. Zajímavé je, že skvrna nelze odstranit. Nepomohly ani profesionálové, pro které je čištění denním chlebem. Flek ve tvaru těla tak mohou návštěvníci opuštěného ústavu vidět dodnes.

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.