Černá magieBytosti a monstra

Lidé, kteří jménem Satana páchali děsivé skutky

Satanismus je poměrně komplikovaná nauka, která v lidské mysli automaticky evokuje cosi špatného. Nicméně platí, že podobně jako v jiných náboženstvích, i v tomto se najdou fanatici schopni dělat jménem své víry strašné skutky.

Gaahl
Norská black metalová kapela Gorgoroth byla známá svým kladným postojem k satanismu. Její zpěvák Gaahl Satana uctíval a jeho jménem spáchal několik zločinů. V roce 2002 ho odsoudili na rok za mřížemi za útok a mučení teenagera jen proto, že chtěl opustit koncert dříve, než mu to Gaahl dovolil. Zpěvák ho udeřil, přivázal k židli a několikrát pořezal nožem. Krev nechával stékat do sklenice se slovy: “Obětuji tě. Vypiju tvou krev.” Za stejný zločin ho odsoudili i v roce 2006.

Ricky Kasso
Tento muž celým srdcem věřil, že jedná jménem ďábla. Tvrdil, že Satan se s ním spojil prostřednictvím vrány a přikázal mu, aby někoho zabil. Vylákal tedy svého přítele Garyho Lauwerse do lesů, tam mu ke krku přiložil nůž a přinutil ho říci: “Miluji Satana.” Potom ho Kasso zabil, vyloupl mu oči a pohřbil ho. Je třeba říci, že vrah byl závislý na drogách a trpěl mentální poruchou.

Vypalování kostelů
V 90-tých letech v Norsku vyhořelo více než 50 katolických kostelů. Žháři byli členové metalových kapel oddaní Satanovi. Prý si tímto způsobem ventilovali frustraci z pevného zakořenění katolicismu ve společnosti. Zřejmě největší tragédií byl požár národní kulturní památky: kostela Fantoft Stave, který postavili ještě v 11. století.

Satanova zvířata
Šlo o italský satanistický kult, který vznikl koncem 90. let minulého století. Jeho členy byli příznivci black metalu. V roce 1998 rituálně zavraždili dva lidi a tancovali na jejich hrobech. O šest let později zabíjeli znovu, ale policii se je naštěstí podařilo zatknout a obvinit. Všichni si odpykávají dlouholeté tresty ve vězení.

Nenávist
Teenagerka Elyse Pahlerová měla před sebou zřejmě dlouhý a spokojený život. Ve škole se jí dařilo a také mezi kamarády byla mimořádně oblíbená. Její život náhle ukončili členové kalifornské metalové skupiny Hatred (v překladu Nenávist), kteří ji nalákali k sobě domů, zabili ji a s jejím tělem pak prováděli různé satanistické rituály. Policie je dopadla až po roce.

Nikolaj Ogolobjak
Nikolaj Ogolobjak

Aby potěšila Satana, rozhodla se skupina mladých Rusů nabídnout mu lidskou oběť. Parta, kterou vedl bývalý ministrant Nikolaj Ogolobjak, vylákala do lesa čtyři teenagery, a pak každého z nich 666-krát bodla nožem. Policie je zatkla, když našla vedle Ogolobjakova domu hromádku lidských kostí. Před soudem jeden po druhém uvedli: “Satan mi pomůže vyhnout se odpovědnosti. Přinesl jsem mu hodně obětí.”

Skupina Rozparovač
Členy této partie byli čtyři sérioví vrazi, kteří v letech 1981 až 1982 v okolí Chicaga brutálně vraždili prostitutky. Během každé vraždy jeden z “Rozparovačů”, jak je nazvali média, četl pasáže ze Satanské Bible. Když oběť zemřela, vrahové tělo znesvětili a snědli.

Richard Ramirez
Ramirez v letech 1984 až 1985 terorizoval Los Angeles a San Francisco. Na tělech obětí nechával vyřezané pentagramy a dohromady jeho běsnění podlehlo až 14 osob. Když ho nakonec policie dopadla, tvrdil, že je sluhou Satana a byl vyslán na Zemi, aby jeho jménem páchal zlo.

Rodrigo Óriási Gallardo
Fanoušek blackmetalové hudby Gallardo spáchal jednu z nejbrutálnějších vražd v novodobé historii. Jeho obětí se stal katolický kněz Faustino Gazziero. Gallardo se zúčastnil na mši a počkal si, až kněz skončí s kázáním. Pak k němu v tichosti přišel a podřezal mu hrdlo. Hned na to sám sebe několikrát bodl a natřel se Gazzierovou krví. Zajímavé je, že v té době nebyl pod vlivem žádných narkotik a netrpěl ani duševními poruchami.

Miranda Barbour
Na náš seznam se dostala i jedna žena. Miranda spolu s manželem Elyttem si vybírali oběti prostřednictvím online seznamky. Když je policie nakonec chytila, Miranda tvrdila, že má na svědomí až 22 lidských životů a první vraždu spáchala už ve třinácti. Vše prý dělala, aby ulahodila Satanovi.

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.