ZáhadyZe zpráv

Upír z Atlasu: Vrah zbavil oběť veškeré krve

4. května 1932 našli policisté v bytě na stockholmském sídlišti známém jako Atlas mrtvolu prostitutky. Na tom by nebylo nic zvláštního, ženy s takovou profesí se často stávaly oběťmi zločinů. Případ Lilly Lindeströmové byl však o dost záhadnější. Pachatel totiž její tělo zbavil veškeré krve.

Navštivte také:
Nejstrašidelnější evropské hrady

Lilly Lindeströmová pracovala jako prostitutka, která si zákazníky zvala do bytu. Bydlela ve stejném domě jako Minnie Janssonová, její kamarádka a zároveň kolegyně. Ženy si občas vzájemně půjčovaly kondomy a jinak tomu nebylo ani 30. dubna večer. Minnie byla na návštěvě u Lilly, když vtom zazvonil telefon. Volal zákazník a ptal se, zda je Lilly večer volná. Odpověděla kladně a když složila sluchátko, Minnie se odebrala do svého bytu.

Kolem sedmé večer Lilly přiběhla k sousedce a půjčila si kondom. Netrvalo dlouho a přišla po druhé. A to bylo naposled, kdy ji někdo viděl živou. Minnie jí po deváté večer bouchala na dveře, ale nikdo neotvíral. Pomyslela si, že Lilly je zřejmě ještě stále s klientem, ale když se několik dní nedokázala dostat ke kamarádce do bytu, zalarmovala policii. Muži zákona vyrazili dveře, ale našli už jen mrtvé tělo.

Navštivte také:
Vražda v knihovně: Zločin, který se dodnes neobjasnil

V bytě byl až nepřirozený pořádek. Všechno bylo dokonale uklizeno, Lilly měla poskládané oblečení a ležela na ustlané posteli. Byla nahá, z konečníku jí vyčuhoval kondom a měla rozbitou hlavu. Pitva později ukázala, že ženu zabily tři údery tupým předmětem do hlavy. Na těle neměla obranné rány, zřejmě proto, že vrah ji zabil během análního sexu zezadu.

Nejbizarnějším faktem bylo, že mrtvola neměla prakticky žádnou krev. Do dnešního dne se nepodařilo vysvětlit, jakým způsobem vrah oběti odstranil krev z žil a proto dostal přezdívku “Upír z Atlasu”.

Navštivte také:
Novinář sériovým vrahem: Psal o zločinech, které spáchal

Během vyšetřování prověřovala policie zejména klienty nebohé prostitutky. Osm z nich vyslechla, ale žádný z nich se nejevil jako podezřelý. Případ nakonec vyšuměl do ztracena a v roce 1957 se zločin stal promlčeným. Pachatel je již s největší pravděpodobností po smrti a jeho identitu se nikdy nepodaří odhalit. Dnes už by se mu podobný zločin zřejmě nepodařil a díky analýze DNA by trestu neunikl. Jenže v roce 1932 tato technologie k dispozici nebyla a tak zůstane případ Lilly Lindeströmové navždy nevyšetřený.

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.