VideoZe zpráv

VIDEO: Anneliese Michel a posednutí ďáblem: Co opravdu zabilo mladou dívku?

Exorczimy nepomohly a mladou Anneliese Michel zabil ďábel. Alespoň to tvrdili její silně věřící rodiče. Co se však skutečně stalo v jedné obyčejné německé domácnosti v 70. letech? Jaká byla opravdová příčina smrti mladé a hezké studentky?

Anneliese Michel se narodila 21. září 1952 v Liebfingu v Německé spolkové republice. Celá její rodina byla mimořádně silná v katolické víře: otec Josef v mládí zvažoval jít za kněze a tři Anneliesiny tety byly jeptiškami. Až do 16-ti však dívka žila relativně normálně. Potom však přišel první silný záchvat.

Nechali ji převézt na psychiatrickou kliniku ve Würzburgu, kde Anneliese diagnostikovali epilepsii. Zanedlouho začala pacientka při modlení trpět halucinacemi a slyšela hlasy, které jí říkaly, že je odsouzena k zatracení.

V následujících měsících se Anneliesino psychické zdraví začalo zhoršovat. Jedla mouchy, pavouky i uhlí a dokonce ukousla hlavu mrtvému ​​ptáku. Lékaři mluvili i o tom, že dívka na dva dny zalezla pod stůl, kde štěkala jako pes. Jindy její jekot trval celé hodiny a slyšeli ho i ostatní pacienti. Trhání vlastních šatů a močení na podlahu se stalo běžnými projevy Anneliesina chování.

V roce 1975 v přesvědčení, že je jejich dcera posedlá ďáblem, vzali rodiče Anneliese z kliniky. Rozhodli se spolehnout výhradně na církev. Exorcista, který dívku prohlédl, zhodnotil, že je opravdu posedlá a po dvou neúspěšných žádostech nakonec dostal povolení k provedení očistného rituálu.

Farář Arnold Renz a pastor Ernst Alt měli Anneliese zbavit ďábla prostřednictvím rituálu Romanum, obřadu, který se do církevního práva zapsal ještě v 17. století. Společně v průběhu deseti měsíců provedli 67 rituálů, z nichž některé trvaly až čtyři hodiny.

Kolem velikonočních svátků se chování “posedlé” dívky začalo opět zhoršovat. Odmítala jídlo i vodu v domnění, že ji to zbaví vlivu Satana. Přesto nikdo z jejích blízkých nezavolal lékaře.

Dívce časem z neustálého padání na kolena, které bylo součástí obřadů, popraskaly vazy v kolenou. Poslední exorcismus provedli muži 30. června 1976. Dívka už byla tak slabá, že jí s pohyby, které rituál provázely, museli pomáhat rodiče. Stále byli přesvědčeni, že v těle jejich dcery se nachází několik démonů, mezi jinými i Lucifer, Jidáš Iškariotský, Nero, Kain či Hitler.

Anneliese zemřela na následky podvýživy a dehydratace 1. července 1976. Vážila jen 34 kilogramů. Pohřbili ji na hřbitově v Liebfingu, na místě, kde se do země ukládaly pozůstatky nemanželských dětí a oběti sebevrahů.

Po oficiálním vyšetřování příčin její smrti obvinili Arnolda Renze, Ernsta Alta i rodiče z Anneliesiny vraždy. Soudní proces, který se uskutečnil v roce 1978, se stal celosvětovou senzací. Všechny čtyři obviněné odsoudili za neúmyslné usmrcení na šest měsíců vězení s podmíněným odkladem na tři roky.

I dnes k Anneliesinu hrobu občas zavítá skupina katolíků, kteří ji uznávají jako neoficiální světici. Děkují jí za to, že se obětovala za hříchy jiných. Život mladé ženě, která by dnes s lékařskou pomocí dokázala vést normální život, to ale nevrátí.

Videogalerie:

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.