Bytosti a monstraVideoZáhady

VIDEO: Bestie v psí podobě existovaly po celém světě, většinou ale šlo o výplody fantazie

Zdá se, že se potřebujeme neustále něčeho bát, a proto si sami vytváříme nepřátele, kteří nás chtějí připravit o život. V následujících případech za „oběť“ padl i pes – nejlepší přítel člověka, ze kterého lidé v legendách vyrobili krvelačnou bestii.

Navštivte také:
ADX Florence: Věznice, ve které je život horší než smrt

Bestie z Gévaudanu – čtyři roky a dost


Tohoto hrůzostrašného psa z Francie lidé pozorovali pouze během tří nebo čtyř let, poté náhle a navždy zmizel. Na rozdíl od jiných psů na seznamu má na svědomí více než sto obětí. Tvor připomínal vlka, dosahoval velikosti malého býka s červenou srstí a ocasem pantera. Poprvé ho viděli údajně v roce 1764, kdy zaútočil na mladou pastýřku jménem Jeanne. Bestie z Gévaudanu pokračovala v terorizování předrevoluční Francie, dokud neupoutala pozornost samotného krále Ludvíka XV., který zorganizoval lov na její vypátrání.

Tibicena – příšera z Kanárských ostrovů

Kanárské ostrovy, které leží u severozápadního pobřeží Afriky, jsou domovem démonického psa známého jako Tibicena. Podle legendy měl černou srst a červené oči a ve skutečnosti byl démon guančské mytologie, dokonce potomek božstva Guayota. Tibicena má několik variací a podob, takže mohl mít i bílou srst. Jedno je však jisté. Budete-li na Kanárských ostrovech, určitě se vyhněte jeskyním, které jsou údajně jeho domovem. Bez ohledu na barvu či stavbu těla je Tibicena, podle legendy, lovcem lidského masa.

Navštivte také:
Nejznámější kanibalové všech dob: Jejich příběhy jsou skutečně morbidní

Bestie z Bray Road – wisconsinský vlkodlak


Ani USA nejsou cizí příběhy o vlkodlacích. Koncem 80. let 20. století v blízkosti města Elkhorn ve Wisconsinu u cesty Bray Road svědci údajně nejednou viděli vlkodlaky. Tato konkrétní šelma má výšku 1,8 metru, obrovské drápy, hlavu podobnou vlku a tělo jí pokrývá kožešina. Jedna z prvních svědkyň vezla kamarádku domů z halloweenské párty, když bestie vyskočila z kukuřičného pole, aby ji pronásledovala. Na ženině autě zanechala obrovské škrábance. Pozorování psí bestie pokračují dodnes, přičemž místní rodačka z Wisconsinu, Linda Godfreyová, vede podrobné záznamy o desítkách pozorování vlkodlaků v oblasti Elkhorn.

Michiganský pes


Bestie z Wisconsinu má „bratrance“ hned za jezerem Michigan. Někteří dokonce tvrdí, že mezi nimi existuje spojení, protože Michiganského psa poprvé viděli na Dolním poloostrově v Michiganu přibližně ve stejnou dobu, kdy vlkodlak ohrožoval lidi ve Wisconsinu. I tento tvor vypadá jako standardní vlkodlak, ale je mírumilovnější, neboť neútočí často na auta a lidi. Poprvé ho údajně zpozorovali už v roce 1937, kdy ho jistý muž zahlédl toulat se se smečkou psů.

Navštivte také:
VIDEO: Jaký otec, takový syn: Když páchání zločinů zůstalo v rodině

Rougarou – francouzský vlkodlak


Tento mýtický pes je znám jako „Loup-Garou“ ve Francii nebo „Lougarou“ na Haiti. Podle mýtů je přes den člověkem, který je velmi opatrný, aby se neodhalil a v noci se mění na humanoida s hlavou vlka. Jeho kletba skončí, když prolije krev lidské oběti. Rougarou je dvounohý srstnatý vlk s ostrými zuby a drápy, který podle legend primárně trestal zlé katolíky, kteří nepraktikovali půst.

Čupakabra – dokonce i v Čechách


Čupakabra, v překladu „vysavač koz“, je pověstné zvíře, které prý žije v některých částech Severní a Jižní Ameriky. Toto zvláštní, malé syčivé stvoření, které straší lidi od Chile po Texas, Mexiko a Portoriko, je nejznámějším kryptidem v Latinské Americe. Někteří dokonce tvrdí, že ho zahlédli na severu Kanady. Popis čupakabry se často liší. Podle prvních svědků z Portorika je to údajně malý, štíhlý, chlupatý humanoid, s útlou čelistí a černýma očima. Jiní tvrdí, že má křídla, skáče jako klokan a mění zbarvení jako chameleon. Někteří ho vyfotografovali, ale nakonec se zjistilo, že šlo o záběry kojota nebo vlka postiženého svrabem nebo jinou kožní chorobou. Věděli jste, že čupakabra se údajně objevila i v Čechách? V roce 2015 v místní části Brna jedna žena vyfotila neznámé zvíře, které v diskusích jednoznačně identifikovaly jako čupakabru. Podle vyjádření zoologů však šlo pravděpodobně o vyhublého psa bez srsti.

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.