Ze zpráv

VIDEO: Jaký otec, takový syn: Když páchání zločinů zůstalo v rodině

Ve světě organizovaného zločinu není neobvyklé, že otcové zasvětí do „byznysu“ své syny. Ale zatímco někteří potomci dosáhnou „úspěchu“ ve světě zločinu a dokonce své otce zastíní, někteří to nezvládnou.

Gerrard Pappa a John Pappa

Gerrard Pappa začínal v Rampers Gang, notoricky známém newyorském pouličním gangu. Byl mafián tělem i duší, proto netrvalo dlouho a stal se členem klanu Vita Genoveseho, kde fungoval jako spolehlivý nájemný vrah. Jenže jeho chamtivost po penězích ho přivedla k tomu, že začal prodávat drogy a zabíjet na vlastní pěst. Byl nepředvídatelný, proto jej klan raději odstranil. V jeho stopách šel i jeho syn John, který patřil do rodiny Colombových. John se specializoval na vydírání, obchodování s drogami a vraždy na objednávku, čili jablko nepadlo daleko od stromu. Zatkli ho v kostele v roce 1997, kdy se zúčastnil zkoušky svatby bratra jedné z obětí. Ve věku 22 let byl odsouzen k doživotí.

Navštivte také:
VIDEO: Měli léčit, místo toho vraždili: Z lékařů se vyklubali sérioví vrazi

Carlo Gambino a Thomas Gambino


Carlo Gambino přijel do USA jako černý pasažér na lodi a okamžitě se v zemi „zdomácněl“. Například během druhé světové války vydělal miliony opětovným prodejem ukradených potravinových lístků. V roce 1957, po smrti šéfky klanu, převzal vedení rodiny. Během jeho šéfování byla rodina Gambinových nejsilnější. Měla 30 skupin, dohromady přes tisíc žoldnéřů a její roční zisk byl 500 milionů dolarů. Přestože více než 50 let provozoval organizovaný zločin, odseděl si ve vězení pouhých 22 měsíců a zemřel klidně v roce 1976. Život Carla Gambina inspiroval Mario Puzza v roce 1969 k napsání knihy The Godfather (Křestní otec), který později zfilmoval Fran Coppola. Syn Thomas se připojil k rodině Gambinových po ukončení vysoké školy. V roce 1962 se oženil s Frances, dcerou šéfa rodiny Lucchese, přičemž pokračoval v otcových stopách. V roce 1996 si odseděl pětiletý trest za vydírání a provozování nelegálního hazardu.

Navštivte také:
VIDEO: Čarodějnické metropole: Tady se kdysi upalovalo ve velkém

Frank Calabrese a Frank Calabrese Jr.


Frank pocházel z chudé rodiny a prakticky bez vzdělání vstoupil do chicagského podsvětí. Velice rychle postoupil v žebříčku a stal se významným členem rodiny. Frank byl v první řadě chladnokrevný vrah, měl na svědomí sedm mafiánských vražd, včetně vraždy Tonyho Spilotra v roce 1986. V roce 2009 byl odsouzen na doživotí poté, co jeho syn Frank Jr. spolupracoval s vládou a otce udal. Frank Jr. zpočátku otce obdivoval a jako teenager pro něj vykonával různé úkoly. Ale jak dospíval, otec byl stále nevyzpytatelnější, a to mezi nimi způsobilo mnohé roztržky. Dokud byli oba ve vězení, Frank Jr. kontaktoval FBI a informoval je o své ochotě spolupracovat. Ve vězení během návštěv otce nosil u sebe odposlouchávací zařízení, a to vedlo k vícenásobnému uvěznění členů klanu. Franka Jr. následně propustili, stáhl se z mafiánského života a stal se motivačním řečníkem.

John Franzese a Michael Franzese


John se stal šéfem rodiny Colombových během 60. let 20. století. Dříve sloužil v armádě, odkud byl propuštěn za projevování vražedných sklonů. Není divu, že se stal špičkovým nájemným vrahem. V jednom rozhovoru s informátorem řekl: „V 60. letech jsem udělal spoustu práce. Zabil jsem spoustu chlapů. Nemluvím o čtyřech, pěti a ani o deseti.“ Několikrát si poseděl ve vězení, odkud byl propuštěn v roce 2017 ve věku 100 let. V té době byl nejstarším federálním vězněm v USA. Zemřel v roce 2020. Zatímco John fungoval jako nájemný vrah, jeho syn Michael měl obchodní talent. Když odsoudili otce na 50 let vězení, odešel z univerzity, aby pomohl rodině vydělat nějaké peníze. Byl jedním z průkopníků podvodu s daní z plynu a připravil vládu o miliony. Na podvodech vydělával téměř osm milionů dolarů týdně. Později zanechal mafiánský život a stal se z něj misionář šířící křesťanství.

Navštivte také:
VIDEO: Zabiják v bílém plášti: Lékař zabil více než 250 pacientů

Philip Testa a Salvatore Testa


Philip Testa se stal šéfem mafie ve Philadelphii po smrti Angela Bruna v roce 1980. V rámci své mafiánské praxe dohlížel na aktivity týkající se obchodu s drogami, vydíráním a půjčkami s nehoráznými úroky. Začátkem roku 1981 policie Philipa a další členy mafie obvinila z vydírání. V březnu téhož roku Philip zemřel po výbuchu bomby, kterou mu někdo nastražil pod verandou. Zabití Testa spustilo mafiánskou válku v rámci rodiny, která trvala až do roku 1995. Salvatore Testa převzal kontrolu nad rodinnými podniky hned po smrti otce. V první řadě se však chtěl za smrt otce pomstít a když vypátral jeho vrahy, všechny je zavraždil. Smrt si však našla i jeho, zabili ho v roce 1984 ve věku 28 let.

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.