Ze zpráv

VIDEO: Nejděsivější nevyřešené záhady internetu (1. část)

Pokud máte rádi strašidelné a tajemné záhady, přinášíme vám ty, které už léta kolují internetem a nutí lidi škrábat se po hlavě, neboť je nedokážou rozluštit. Pohodlně se usaďte a ponořte se s námi do nejtemnějších koutů internetu.

Navštivte také:
VIDEO: Bockstenský muž zemřel před 400 lety, jeho smrt je ale dodnes záhadou

Cicada 3301, mistři hádanek


Cicada 3301 je záhadná skupina, která zveřejnila náročné online hádanky, aby otestovala inteligenci a dovednosti lidí. Ti, kterým se to podařilo dostali pozvání, aby se připojili k Cicade 3301, ale skutečné záměry skupiny zůstávají neznámé. Organizace zatím zveřejnila tři kola hádanek na stránce 4chan, v letech 2012 – 2014. Hádanka sestávala z obrázků se skrytými zprávami a indiciemi, které se zaměřovaly na bezpečnost údajů, kryptografii, stenografii a internetovou anonymitu. Každé kolo na závěr obsahovalo souřadnice na místa v několika státech s plakáty cikády a QR kódem. Po vyřešení první hádanky účastníky pozvali na webovou stránku s ještě složitějšími hádankami. Identita a účel organizace jsou dodnes záhadou. Někteří lidé spekulují, že by se mohlo jednat o vládní agenturu, zatímco jiní věří, že jsou to hackeři nebo kryptografové. Neexistuje však žádný důkaz, který by podporoval některou z teorií.

A858, kódované zprávy


A858 je dlouhotrvající internetovou záhadou obklopující subreddit s názvem r/A858DE45F56D9BC9. Vznikl 8. března 2011 a od té doby slouží k uveřejňování série podivných, kódovaných zpráv. Všechny zprávy jsou v hexadecimálním formátu a staly se předmětem mnoha spekulací a diskusí. Někteří lidé věří, že jsou formou komunikace mimozemské inteligence. Jiní je pokládají za práci vládní agentury nebo možná dokonce skupiny hackerů. A najdou se i tací, kteří si myslí, že zprávy vytvořil jen nějaký vtipálek. V roce 2016 se subreddit stal soukromým a od té doby nezveřejnil žádné nové zprávy. Odmlka vedla některé lidi k přesvědčení, že došlo k vyřešení záhady, zatímco jiní si myslí, že tvůrce subredditu si prostě jen dává pauzu.

Navštivte také:
VIDEO: Bockstenský muž zemřel před 400 lety, jeho smrt je ale dodnes záhadou

Markovian Parallax, nekonvenčně šifrované zprávy


V roce 1996 se na fóru Usenetu objevily záhadné zprávy s názvem „Markovian Parallax Denigrate“. Zpráva byla psána ve zvláštním jazyce, který působil jako směs angličtiny, francouzštiny a němčiny. Není jasné, co znamená nebo kdo ji vytvořil. Tajemství Markovian Parallax Denigrate upoutalo pozornost komunity Usenet, přičemž mnozí lidé se snažili dešifrovat význam zprávy. Někteří spekulovali, že šlo o tajný kód nebo zprávu z mimozemského života, zatímco jiní ji považovali za žert nebo podvod. Jak se záhada prohlubovala, počítačoví vědci a lingvisté ji začali zkoumat pomocí výpočetní techniky. Zjistili, že vznikla s použitím Markova řetězce, matematického modelu, který slouží ke generování náhodných sekvencí slov. Navzdory úsilí mnoha odborníků zůstává skutečný význam poselství Markovian Parallax Denigrate záhadou. Dědictví tajemství však žije nadále, protože stále inspiruje nový výzkum a inovativní přístupy ke studiu jazyka a komunikace.

Kanye Quest 3030, futuristická hra


Hru Kanye Quest 3030 zahaluje tajemství od jejího vydání v roce 2013. Vytvořila ji skupina nezávislých vývojářů her, kteří se inspirovali hudbou a osobností Kanyeho Westa. Hra na hrdiny se odehrává ve futuristické verzi 3030, kde je Kanye světovým vládcem. Její vydání provázely smíšené recenze, ale rychle se stala kultovní klasikou mezi fanoušky zpěváka. K záhadě obklopující hru přispělo to, že ji stáhli z internetu krátce po jejím vydání. To vedlo k fámám, že hra byla ve skutečnosti tajným projektem, který vytvořil sám Kanye. Někteří lidé věří, že hra je tajným náborovým nástrojem sekty. Poukazují na to, že obsahuje náboženské obrazy a symboliku, které povzbuzují hráče, aby mysleli sami za sebe a zpochybňovali autority. Jiní věří, že hra předpovídá budoucnost.

Navštivte také:
VIDEO: Ďábelský pastor obchodoval s orgány, lidi nutil hladovět. Našly se masové hroby

Webová stránka 973-eht-namuh-973.com


Už jste slyšeli o tajemné webové stránce 973-eht-namuh-973.com? Je to zvláštní webová stránka bez jasného účelu nebo významu. Když ji navštívíte, přivítá vás děsivá zpráva, která zní: „Vítejte v jeskyni starověku.“ Stránka je plná podivných symbolů, tajemných zpráv a bizarních obrázků, které pomotají hlavu každému návštěvníkovi. Někteří lidé věří, že stránka souvisí se starověkými civilizacemi a je klíčem k odemknutí utajovaných informací. Jiní tvrdí, že obsahuje skryté zprávy o filozofii, matematice, lingvistice, vědě, alchymii, historii, atp. Kritici si myslí, že všechno je podvod nebo přepracovaný žert, jehož cílem je pouze zmást lidi.

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.