Bytosti a monstraPodivné úkazyVideoZáhadyZe zpráv

VIDEO: Hrůzostrašné video na YouTube – jaký odkaz skrývá?

Video, které je známé pod názvem Muerte, což ve španělštině znamená smrt, se objevilo na Youtube 9. května 2015. Vystupuje v něm člověk oblečený v černém plášti, na hlavě má ​​kapuci a na obličeji masku s dlouhým zobákem jakou používali ve středověku doktoři proti moru.

Video je plné podivných odkazů a záhadných šifer, a někteří lidé jsou přesvědčeni, že zamaskovaná postava varuje dnes již bývalého amerického prezidenta Obamu před hrozbou smrti.

Skryté odkazy ve videu
Video, které má oficiální název 01101101 01110101 01100101 01110010 01110100 01100101, což je vlastně binární kód pro španělské slovo “muerte”, obsahuje množství mystických odkazů, z nichž již byla některá dešifrována pomocí spektrometru. V pozadí videa je slyšet velmi děsivý až odporný zvuk, který tam má také svůj účel, a podle kryptografů tam vůbec není náhodně.

2683185

V odkazech bizarní postavy v morové masce jsou uvedeny například GPS souřadnice Bílého domu, textové fráze jako – “zabít prezidenta”, “už jsi mrtvý”, “přidej se k nám”. Zvukovou stopu doprovázejí záběry, které byly ze zvukové frekvence vytaženy. Ukrývá se tam například obraz šklebící se lebky, ale i fotky svázaných a mučených žen.

K čemu mají odkazy skutečně poukazovat neumí s určitostí nikdo říct, ale někteří kryptografové jsou přesvědčeni, že ve videu je ukryto i varování pro bvalého prezidenta Obamu před smrtí nebo teroristickým útokem.

Zašifrována hrozba nebo jen reklama?
Několik odkazů podivné postavy, například ty, které dělá pohybem těla nebo pomocí morové masky ještě nebyly dešifrovány. Video je také úmyslně zrnité, a obraz je ve více sekvencích trhaný. Navzdory své bizarnosti až hrůzostrašnosti, co v pozadí dotváří děsivý zvuk, video už mělo více než 6 milionů shlédnutí.

2683187

Podle spekulací některých lidí se ve videu žádná hrozba nenachází, protože by mělo jít jen o reklamní kampaň na videohru nebo spíše film. Jedni si myslí, že je to reklama na film Inferno podle románu Dana Browna, který má přijít do kin už letos, jiní jsou přesvědčeni, že je to reklama na seriál 12 opic na kanálu Syfy Channel.

2683189

Nikdo neumí říct, co chtěl autor tohoto videa lidem říct, jestli to je skutečně varování před nějakou hrozbou, reklamní kampaň nebo jen obyčejný žert. Možná se to už brzy dozvíme, protože v binárním kódu názvu videa je také kromě slova muerte uvedena i věta: “Máte jeden rok nebo méně”. Pokud se tedy video objevilo na Youtube 9. května 2015, rozuzlení což by mělo znamenat, a na což ukazuje, se možná dozvíme již v průběhu několika dnů.

Video:

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.