Černá magieBytosti a monstraNejděsivější místaPodivné úkazyVideoZáhady

VIDEO: Nejstrašidelnější hrad Irska: lidé se mu vyhýbají celá staletí

Ve vnitrozemí Irska v hrabství Offaly leží malá vesnička Coolderry a nad ní se tyčí hrad Leap. Hrad byl postaven na místě, kde se v dávných dobách scházeli druidové, kteří zde dělali různé tajemné rituály. Možná i kvůli tomu dnes hrad Leap patří k najstrašidelnejšiemu místu v celém Irsku. Co se na hradě odehrává, a proč se mu lidé vyhýbají?

2660637

Krutá historie hradu
Nikdo přesně neví, kdy byl tento hrad založen, ale nejčastěji se uvádí rok 1250. Historie hradu hovoří o tom, že k rodům, který hrad vlastnili patřil i známý a krutý klan O’Carrollovců. Když v roce 1532 zemřel Mulrooney O’Caroll, vypukl v rodině krutý boj nad převzetím hradu. Proti sobě stáli dva bratři Tadgh a Thaddeus.

2660643

Bratrovražedný boj nakonec ukončil Tadgh, když svého staršího bratra, který byl knězem, probodl mečem na mši před zraky věřících a očima své rodiny, kteří byli také přítomni. Tato kaple se od té doby jmenuje Bloody Chapel, a od té doby jakoby byl celý hrad prokletý. Na hradě během vlády Tadgha O’Carolla krutě zemřely další desítky lidí.

Své nepřející házel do hladomorny, na jejímž konci se nacházely ostré kovové hroty, na které se odsouzenci nabodávali. Tuto legendu nakonec potvrdily v roce 1920 i archeologové, kteří na hradě odkryli zazděný vchod, za kterým se skutečně nacházela hladomorna. Její dno bylo také pokryté ostrými bodci, na kterých bylo až 150 koster! Není proto divu, že krutá historie hradu měla za následek to, že hrad Leap patří k nejstrašidelnějším místům Irska.

Děsivý přízrak “Elementál”
Nejznámějším a nejobávanějším přízrakem hradu Leap je nadpřirozená bytost, které se neřekne jinak než “Elementál”. Elementál má být nízká shrbená bytost, která má vyzáblou tvář, místo očí má jen tmavé dutiny, a jeho přítomnost je doprovázena pachem síry a hniloby.

2660639

Zda se tato bytost zrodila z utrpení umučených lidí nebo ji někdo úmyslně vyvolal, neumí říct nikdo, jisté však je to, že se na hradě skutečně nachází, což potvrzují nejen staré písemnosti, ale i někteří svědci – lovci duchů, a dokonce i jedna z majitelek hradu Mildred Darbyová.

Právě ona se zajímala i o okultismus, a v jedné z kobek vykonávala své temné rituály. Proto se mluví také tom, že právě Mildred Darbyová mohla tuto bytost sama vyvolat. V roce 1909 se měla s elementály setkat tváří v tvář, o čemž řekla:

V temné chodbě mi znenadání někdo položil ruce na ramena. Otočila jsem se a za mnou stála vyzáblá bytost podobná částečně člověku, částečně zvířeti. Místo očí měla jen prázdné temné dutiny, tvář pokrývala šedá rozkládající se hmota a celé tělo bylo zarostlé špinavými chlupy.

2660645Jedna legenda však mluví také o tom, že elementálem může být samotný Tadgh O’Caroll, který na hradě zemřel na lepru. Právě to by vysvětlovalo nejen znetvořenou tvář elementála, ale i nesnesitelný zápach, který každé jeho zjevení doprovází.

Na hradě Leap se však lidé setkali i s dalšími přízraky. Patří sem například i Červená Lady, žena, která se zjevuje v červených šatech a v ruce vždy drží dýku, se kterou bodá. Má to být duch ženy, která byla na hrad zavlečena, znásilněna někým z klanu O’Carollovců, se kterým i otěhotněla. Když se dítě narodilo, zabila ho, a pak sama spáchala sebevraždu – tolik říká legenda.

Dalšími duchy na hradě jsou dvě dívky, sestry – Emily a Charlotte, které na hradě běhají po schodech nahoru-dolů. Emily zemřela jako 11-letá, když spadla z hradeb, a právě proto je někdy vidět jak její přízrak padá z hradeb, a rozplyne se těsně nad zemí. Charlotte je zase vídaná jako duch, která za sebou táhne zdeformované nohy, což bylo podle legendy způsobeno tím, že také spadla z hradeb, když chtěla zachránit svou sestru.

Nejstrašidelnější hrad Irska je díky svým přízrakům vyhledávaný hlavně lovci duchů a parapsychology, kteří se pokoušejí tyto duchy zaznamenat, ale lidé z blízkého okolí se k hradu Leap raději ani nepřibližují. Vědí totiž, že to je sídlo nadpřirozených sil.

Video:

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.