ObjevyVideo

VIDEO: Může být na trpasličí planetě Pluto život?

Planeta Pluto byla před třinácti lety vyřazena z naší sluneční soustavy a oficiálně se stala trpasličí planetou. I když se o ní od té doby až tak moc nemluvilo, zájem vědců z celého světa vyvolala opět loni, kdy se zveřejnily nové fotografie a data, která na Zemi poslala americká planetární sonda New Horizons.

Sonda odhalila nejen to, že pod povrchem planety se skrývá oceán, ale i to, že se dokonce po povrchu planety pohybují nějaké objekty. Co dosud Pluto skrývalo?

Překvapivé fotografie
Sonda New Horizons prolétla kolem Pluta 14. července 2015 a naměřené údaje a fotografie pak vědcům z NASA posílala až do poloviny roku 2016. Detailní snímky povrchu Pluta ve vysokém rozlišení vědce velmi překvapily, protože až dosud bylo pro ně Pluto jen nevýrazným šedým miniaturním bodem v naší sluneční soustavě.

New Horizons byla první sonda, která se do těsné blízkosti Pluta dostala. Povrch Pluta byl pro vědce doslova exotický, protože se na něm nacházely vysoké hory, rozlehlé roviny, obrovské údolí a pod ledovým povrchem se má dokonce skrývat i tekutý oceán, který tam vědci vůbec nečekali.

Noah Hammond z Brownovy univerzity, který na nové studii o Plutu spolupracoval uvedl: “Možnost, že můžete mít tekutý oceán na tak dalekých tělesech jako je Pluto je naprosto fantastická.” Další snímky však odhalily, že na povrchu Pluta se nacházejí i neznámé objekty, které se navíc pohybovaly.

Překvapivé pohybující se objekty
Mezi zveřejněnými snímky z Pluta jsou i takové, kde je zřetelně vidět, že na povrchu trpasličí planety se vyskytují nějaké neznámé objekty, za nimiž zůstávají rýhy, což by mohlo naznačovat, že se pohybují. Snímky z ledové planiny Sputnik Planum po detailním zkoumání odhalily, že objekty by mohly být podle několika nadšenců i důkazem mimozemského života.

Stopy, které tito “tvorové” za sebou zanechávaly byly až velmi zřetelné a optický klam se dá jednoznačně vyloučit. Někteří záhadologové v těchto tvorech dokonce vidí jakési obrovské hlemýždě, což NASA označila za fantasmagorii. Jelikož tyto snímky rozproudily další celosvětovou diskusi mezi lovci záhad a konspiračními teoretiky, vědci z NASA přišli s jasným vysvětlením.

Objekty, v nichž někteří nadšenci viděli šneky, jsou jen špinavými utrženými kusy ledovce od zdejších hor, které se kloužou po zmrzlém dusíku, který je rozehříván vulkány pod povrchem Pluta. Podle jednoho z vědců Williama McKinnona, který se na projektu New Horizons podílí, “se na Zemi podobně chová vulkanická láva”.

Toto vysvětlení vědců z NASA však pro některé hledače mimozemského života vůbec nestačilo, a proto na dalších postupně zveřejňovaných snímcích ze sondy New Horizons hledají další záhady této trpasličí planety, která podle nich skrývá ještě mnoho tajemství, které se bude NASA snažit ututlat. Vždyť nakonec posuďte sami zda jsou objekty na povrchu Pluta skutečně ledovci nebo v nich také vidíte nějaké obrovské hlemýždě.

Videogalerie:

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.