Bytosti a monstraVideoZe zpráv

VIDEO: Oběti hledal i v reality show: Rodney Alcala mohl zabít až 130 lidí

Oběti si hledal i v televizní reality show. Rodney Alcala, který se stal známým jako “randící vrah”, si ženy, které plánoval zabít, dokonce fotografoval.

Navštivte také:
Erdingtonské vraždy: Šokující podoba zločinů, které dělí 157 let

Rodney Alcala se narodil v roce 1943 v Texasu, ale když jeho otec odešel od rodiny, malý Rodney se se sestrami a matkou přestěhoval do Los Angeles. Jako 17-letý se zapsal do armády, odkud ho ale po nervovém zhroucení po čtyřech letech propustili. Vojenský psychiatr mu diagnostikoval antisociální poruchu osobnosti. Alcala následně začal studovat výtvarné umění a dokonce získal vysokoškolský titul. Jistý čas studoval i filmařinu v New Yorku pod vedením slavného režiséra Romana Polanského.

První známý zločin spáchal v roce 1968. Osmiletou Tali Shapirovou vlákal do svého auta a odvezl k sobě domů, kde ji znásilnil a zbil ocelovou tyčí. Její únos naštěstí viděla svědkyně, která zavolala policii. Muži zákona dívku zachránili v poslední chvíli, ale Alcalovi se podařilo uprchnout.

Navštivte také:
Smrt úspěšného mladíka: Proč se rozhodl umřít v poušti?

V roce 1971 ho FBI zařadila mezi desítku nejhledanějších zločinců a plakáty s Alcalovou podobiznou se objevily po celých USA. Na základě těchto plakátů ho udaly dvě děti z uměleckého tábora v New Hampshire, kde se zaměstnal. Policisté ho eskortovali do Kalifornie, kde měl čelit obvinění ze znásilnění nezletilé a těžkého ublížení na zdraví. Shapirovi se však mezitím přestěhovali do Mexika a odmítli nechat dceru vypovídat u soudu, aby jí nezpůsobily další trauma. Bez její svědectví nemohl prokurátor nic dělat a soudce musel Alcalu propustit.

V roce 1978 se násilník zaměstnal jako pisálek v novinách The Los Angeles Times. Mnoho mladých lidí ale přesvědčil, že je zároveň i profesionálním módním fotografem, a tak je nalákal na pózování před objektivem. Vyšetřovatelé předpokládají, že mnohé z těchto lidí zabil, ale nikdy se jim to nepodařilo dokázat.

Navštivte také:
Svázat, mučit a zabít: sériového vraha chytili díky disketě

13. září 1978 se navzdory záznamu v rejstříku trestů objevil v reality show The Dating Game. Šlo v podstatě o seznamku, kde si svobodná žena vybírala ze tří uchazečů o rande. V té době už měl na kontě nejméně čtyři zavražděné ženy, jen se o tom ještě nevědělo. Alcala sice porazil v reality show konkurenty, ale dotyčná s ním odmítla jít na rande. Prý jí připadal strašidelný. Intuice zachránila ženě život. Krátce poté, co se Alcala objevil v televizi, zabil další tři lidi včetně 12-leté Robin Samsoové.

Přítelkyně zavražděné dívky řekla policistům, že ji i Robin chtěl vyfotografovat neznámý muž. Popsala ho policistům, specialista nakreslil skicu a na jejím základě Alcalu poznal jeho probační úředník. 24. července 1979 vraha zatkla policie a prohledala i dům jeho matky, kde muži zákona našli adresu úschovny v Seattlu. V ní našli stovky fotografií mladých žen a chlapců a náušnice Robin Samsoové, které si Alcala nechal jako trofej.

Trvalo však roky, než Alcalu za tuto vraždu odsoudili pro nesrovnalosti v důkazech. Čas však trávil ve vězení a pomalu ho doháněla rozvíjející se technologie analýzy DNA. Díky ní se muže podařilo spojit s dalšími vraždami. Dnes čeká na vykonání trestu smrti v Kalifornii. Dokázali mu pět vražd, ale vyšetřovatelé předpokládají, že zabil až 130 lidí.

Videogalerie:

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.