Záhady

VIDEO: Obsah nejvyhledávanějšího dokumentu FBI

Ze všech souborů, které jsou k dispozici v online databázi FBI, nejvíce vyhledávána je dvoubodová poznámka z roku 1950 s názvem Hottel memo. FBI se tímto případem nijak nezabývala. Dnes mnoho fanoušků konspiračních teorií věří, že jde o jasný důkaz existence UFO. Tento soubor v online databázi FBI je nejčtenějším vůbec. Mnozí by si mysleli, že bude o Johnovi Dillingerovi, nebo o Roswellu. Ale není tomu tak. Jde o soubor s názvem Hottel, který pochází z 22. března 1950 a obsahuje pouze dva odstavce.

Soubor, který byl nahrán do Vaultu (online databáze FBI přístupná všem s připojením k internetu) v roce 2011, byl během dvou let, zobrazen milionkrát. Autorem této zprávy byl Guy Hottel, který se poté stal vedoucím pracovníkem úřadu FBI ve Washingtonu. Předmětem jeho zprávy bylo něco opravdu zvláštního. Zpráva obsahovala výpověď vyšetřovatele Air Force, který uvedl, že byly obnoveny v Novém Mexiku tři „létající talíře“. Tato poznámka obsahovala následující údaje: “Talíře byly kruhovitého tvaru se zdviženými středy o průměru přibližně 50 metrů. Každý z talířů byl obsazen bytostmi lidského tvaru, avšak pouze 3 stopy vysoké, oděné v látce připomínající kov s velmi jemnou strukturou.“

FBI případ nezajímá

Atlas Obscura popisuje Hottelovu poznámku jako “to, čemu mnozí lidé věří je skutečné“. Ale FBI se s tímto názorem neztotožňuje. Dokonce na svých webových stránkách zveřejnila svůj postoj k celé věci, kde poznámku nazvala jako „nepotvrzenou zprávu, kterou se FBI nezabývala.“ FBI dále tvrdí, že tato poznámka nedokazuje, v co mnozí zastánci konspiračních teorií věří. „Když jsme v dubnu 2011 spustili Vault, některá média si všimla poznámky Hottel a mylně prohlásila, že FBI zveřejnila důkaz o nehodě UFO v Roswellu v Novém Mexiku, kde došlo k obnovení trosek spolu s mimozemskou posádkou. Výsledné příběhy se staly virální, a zvýšily návštěvnost na novém uložišti.“ Říká poznámka. Ve skutečnosti Hottel zveřejnil zprávu takřka tři toky po slavné havárii v Roswellu, která se stala v roce 1947.

Prohlášení FBI pokračuje: „…Hottelová poznámka neprokazuje existenci UFO, je to jednoduše tvrzení z druhé či třetí ruky, které jsme nikdy neprošetřili. Někteří lidé věří, že tato poznámka opakuje podvod, který v té době cirkuloval, ale spisy předsednictva nemají žádné informace, které by ověřily tuto teorii. Je trochu podivné, že FBI tuto zprávu neprošetřila. Po krachu Roswellu byla země tak zaplavena cizími mániemi, že FBI skutečně vyšetřovala veškeré zprávy UFO nějaký čas, aby tak zmírnili teorie, které se šířily. Tuto zprávu ale úředníci přešli, vrátili se k ní v červenci 1950, ale to už se jednalo o čtyři měsíce starou záležitost. To jen potvrzuje, prohlášení FBI, ve které také stojí “nebyla to pro nás natolik vážná informace, abychom jí museli okamžitě prověřit.“

Zdroj: https://curiosity.com

Videogalerie:

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.