Záhady

Teorie o smrti Marylin Monroe

Marylin Monroe, pravá blond sexbomba, a především největší hvězda své doby, která zůstala ikonou pop kultury dodnes. Když takovou osobnost dostihne tragédie, zasáhne to spousty lidí po celém světě. V případě úmrtí Marylin tomu nebylo jinak. Časem však smutek nahradily konspirační teorie o jejím úmrtí.

Navštivte také:
VIDEO: Obsah nejvyhledávanějšího dokumentu FBI

5. srpna 1962 byla Marilyn Monroe nalezena mrtvá ve svém domě v Los Angeles. Příčinou bylo předávkování léky, které policie našla všude v pokoji. Tato příčina smrti je pro hvězdy šoubyznysu častým koncem. Výjimkou nebyla ani Marilyn, která byla proslulá právě kvůli svému skandálnímu životu a problémům s drogami. Příběh kolem její smrti je ale plný mezer. Mimo to se její příběh prolíná s mafií, bratry Kennedyovými a ohromným množstvím podvodů. Oficiálně bylo úmrtí Marylin uzavřeno jako „pravděpodobná sebevražda“ předávkováním. Existuje však několik, řekněme konspiračních teorií, kolem celé události. Ta nejpravděpodobnější se týká Kennedyho spiknutí.

Pokud znáte alespoň trochu příběh slavné Marylin Monroe, dozajista víte o nemalém množství spekulací, které se šířily ohledně jejího mileneckého vztahu s prezidentem Kennedym. Aby toho nebylo málo, spekulovalo se i o možném vztahu mezi Marilyn a jeho bratrem Robertem Kennedym.

Navštivte také:
VIDEO: Nevyřešené tajemství zániku Ďatlovovy výpravy

V rozhovoru pro BBC v roce 1983 se Marylinina hospodyně Eunice Murryaová rozpovídala a řekla: „Samozřejmě Bobby Kennedy tam byl (4.srpna) a samozřejmě tady byla i ta aférka s Bobbym Kennedym.“ Přesně tato věta potvrdila spekulace, které se vedly mnoho let. Bobby Kennedy měl pravděpodobně mnoho informací o tom, proč a jak Marylin zemřela. Kvůli doznáni hospodyně a šířících se spekulací o vztahu s JFK, mnozí věřili v existenci tajné zápletky, která Marylin dohnala k sebevraždě, a která vlastně vše v závěru zaonačila. Marylin dlouhodobě bojovala s depresí a v minulosti se několikrát pokoušela o sebevraždu. Mnoho lidí bylo přesvědčeno, že umřela kvůli tomu, že chtěla tuto aféru ona sama zveřejnit.

V roce 2007 byly nalezeny částečně upravené dokumenty FBI, které můžou být pojítkem mezi Kennedym a úmrtím Marylin Monroe. Dokument naznačuje, že kvůli nejasným důvodům měl Kennedy poskytnout Marylin léky, které způsobily její předávkování a následně ji nechal umřít.

Další teorie, která je stále spojená s Bobbym Kennedym, má v hlavní roli slavného šéfa Chicagské mafie Sama Giancana, ten si měl vraždu Marylin objednat. Spekulovalo se o tom, že Marylin dostala svou první velkou Hollywoodskou smlouvu díky Giancana, výměnou za to, že bude svádět slavné, silné může, které bude Giancana poté vydírat. Časem ale vzrostly jeho obavy nad množstvím informací, které Marylin ví, a proto nechal její dům odposlouchávat. Najal si nejlepšího muže v oboru Bernarda Spindela. Spindela později uvedl, že slyšel osudné noci jak spolu Kennedy a Monroe bojují. Tyto nahrávky ale byly údajně zničeny v roce 1966. Podle zpráv bylo v době údajného času úmrtí, slyšet na nahrávce s Kennedym hlasité třesknutí, následované dlouhým tichem.

Navštivte také:
Area 51 – r. 1978 se odehrála bitva mezi lidmi a mimozemšťany

Zatímco tyto dvě teorie jsou nejpravděpodobnější, existují i konspirační teorie obsahující doslova sci-fi informace o zabití Marylin úřadem CIA, kvůli tajným informacím o oblasti 51. Marylin měla tyto informace získat od Kennedyho a hrozila jejich zveřejněním, proto se jí CIA potřebovala zbavit. Další teorie zase říká, že chybu udělal její lékař, který jí dal příliš mnoho léků, protože Marylin lhala o tom, co a jak užívá. Teorií a spekulací bylo a je mnoho. Od věrohodných až po ty nejvíc absurdní, nicméně faktem zůstává, že i tak většinou tyto teorie končí u Kennedyů. Je velice pravděpodobné, že pravda leží někde hluboko v minulosti této rodiny.

Život a smrt Marilyn Monroe je plný tajemství, lží, podvodů a spousty věrohodných motivů, k jejímu zabití. Podivné jsou taky výsledky pitvy, která neprokázala výskyt léku v jejím žaludku, i přes fakt, že vyšetřovatelé vraždy našli léky všude v pokoji. Léky tedy musela požít jiným způsobem. Toxikologické vzorky jater byly odebrány, ale nikdy nebyly testovány. Pokud k tomuto případu existovalo více informací, a víc navzájem se vylučujících výpovědí, to už se nedozvíme. Dozajista ale tento případ patří mezi jedno z největších tajemství pop kultury všech dob, vytvářející doslova úrodnou půdu pro konspirace. Které teorii věříte? Byla to sebevražda, nebo byla neodolatelná Marylin zavražděna?

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.