Tajemná místa ČR a SRVideo

VIDEO: Paranormální jevy na českém zámku Lemberk. Kdo se tam po nocích prochází?

Původně gotický hrad, který byl postaven v první polovině 13. století, byl v 16. století přestavěn na renesanční zámek. Přestože zámek Lemberk nepatří mezi nejznámější české zámky, řadí se mezi ty nejstrašidelnější kvůli častému výskytu paranormálních jevů, které potvrdila nejen místní kastelánka, ale i turisté a policie.
Jaké tajemné síly zde působí, a kdo se tu po nocích prochází zámeckými chodbami?

Tajemné kroky a zvuky
Pokud byste chtěli navštívit tento strašidelný severočeský zámek, najdete ho v českém okrese Liberec asi tři kilometry od městečka Jablonné v Podještědí. Návštěva tohoto zámku se často spojuje s malou dávkou adrenalinu, protože je o něm známo, že se stal “zámeckým sídlem” mnoha duchů, což vám potvrdí i zdejší kastelánka Renata Černá.

Kastelánka je tu od roku 1997 a během dvou desetiletí zde zažila množství nevysvětlitelných paranormálních jevů. A i právě kvůli zdejším strašidlům sem zavítalo již množství badatelů, kteří potvrdili, že zámek Lemberk je opravdu strašidelným zámkem. Ze zámeckých místností se často ozývají zvuky, jako by tam někdo stěhoval nábytek a velké množství svědků už na vlastní uši slyšelo těžké kroky ozývající se z podkroví.

To potvrdila i kastelánka, ale i známý dnes už zesnulý český záhadolog, cestovatel a spisovatel Ivan Mackerle, který zde také zažil strašidelné chvilky. Když zde byl zkoumat během noci i se svým týmem zdejší paranormální jevy, stal se svědkem několika tajemných okamžiků. Jedním z nich byly i těžké kroky, které se ozývaly z podkroví zámku.

Kroky všichni přítomní jasně slyšeli jak postupují nad celou kaplí od jednoho okraje ke druhému. Všichni pak utíkali do podkroví, protože si mysleli, že tam je asi zloděj. Když se však dostali do tohoto uzamčeného prostoru, na zemi viděli neporušenou vrstvu prachu a celé podkroví bylo od svého okolí odděleno skloněnou střechou.

Podle toho co slyšel a viděl Mackerleho tým, aby někdo kráčel po podkroví takovým způsobem, musel by projít přes zeď a dvěma střechami. Přitom byl zámek na dveřích do podkroví zamčený a neporušený, protože si ho sami odemykali. Kdo se to tedy v noci procházel po podkroví zámku?

Kde straší nejvíc?
Kastelánka Renata Černá potvrdila, že zdejší kaple “Seslání Ducha svatého” patří k nejtajemnějším místům zámku Lemberk. Podle jejích slov “se z této kaple občas ozývají zvuky organu, i když je zamčena a nikdo v ní není.” Organ se zde rozezvučí nejen v noci, ale i během dne. Slyšet ho tak už mohli i turisté, kteří zámek navštívili.

Nejvíce tajemných úkazů se však soustřeďuje do kaple s názvem “Bajkový sál”, kde našla nejen kastelánka, ale i zdejší zámečtí průvodci rozházené květiny, posunuté obrazy a popřemístěné další exponáty. Z této kaple, nebo z jejího bezprostředního okolí se dokonce často ozývá dětský pláč, i když zde žádné dítě není.

Kastelánka tu však i se svým kolegou zažila ještě další nadpřirozenost. Když se jednou nemohla dostat do Bajkového sálu, požádala o pomoc kolegu, protože si myslela, že se zasekl zámek na kapli. Když však kolega nakonec otevřel dveře, z vytopené místnosti na ně oba zavál vítr a zima, navíc oba viděli jak se sama otevřela skříňka na starých sloupových hodinách, přesto, že při nich nikdo nestál.

Bojí se i zvířata
Na zámek již byli mnohokrát zavolaní i policisté, kvůli podezření, že se na zámek někdo vloupal. Často se zde totiž sám od sebe spouští i alarm a kastelánka nikdy neví, jestli to je zase duch, nebo skutečný zloděj. Policisté tu vícekrát byli i s policejními psy, kteří však byly z některých částí zámku také zcela vyděšení a odmítali do nich i jen vstoupit.

Policisté sami potvrdili, že takové chování u vycvičených služebních psů ještě neviděli. Je proto více než jisté, že na zámku Lemberk se skutečně odehrává něco, co se nedá racionálně vysvětlit. S paranormálními jevy se na tomto českém zámku tak může setkat každý, protože nikdo neví dne ani hodiny, kdy se budou znovu opakovat. Co se děje na zámku Lemberk je stále velkou záhadou.

Videogalerie:

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.